Liaudies posakis, kad gydoma sloga praeina per savaitę, o negydoma – per septynias dienas, toli gražu nereiškia, kad turime taikstytis su šia liga ir nuolankiai laukti šviesesnių dienų.
Negydoma ūmi sloga gali pereiti į lėtinę formą. O kvėpuoti per burną – kenksminga: gali užgulti ausis, susilpnėti ar galop net išnykti klausa. Maža to, skambus jūsų balsas taps sniaukrus ir nosinis.
Sergant chroniška sloga nukenčia ir uoslė, susilpnėja protiniai sugebėjimai, dažnai skauda galvą.
Ką jau kalbėti apie tai, kad nosis – barjeras, kurį turi įveikti oras prieš patekdamas į plaučius. Jis čia sušildomas, sudrėkinamas, išvalomas nuo tam tikrų teršalų. Ir jei žmogus kvėpuoja burna, į kvėpavimo takus patekęs sausas oras išsausina ir suerzina jautrią gleivinę.
Kaip išvengti slogos? Jei iš lauko grįžote sušalusiom ar šlapiom kojom, pakaitinkite jas karštame vandeny, po to apsimaukite kojines, į kurias įberta šiek tiek sausų garstyčių miltelių. Prieš miegą išgerkite puodelį karštos arbatos su medum ar avietėm arba karšto pieno su sviestu.
Jei vis dėlto šios priemonės nepadėjo, tik prasidėjusią slogą reikia nedelsiant gydyti. Galima prisipirkti vaistų, kurie tik sumažins gleivinės paburkimą, bet galima slogos ir atsikratyti – liaudiškomis priemonėmis.
Smulkiai supjaustykite svogūną ir truputį pakaitinkite švarioje keptuvėje, kol išsiskirs sultys. Sudėkite į švarų indą, įpilkite truputį saulėgrąžų aliejaus. Palaikykite 12 valandų, nukoškite ir lašinkite į nosį po 1-2 lašelius.
Susmulkinkite (geriausia – specialia spaudykle) česnaką, išspaudas užpilkite saulėgrąžų arba alyvų aliejum, palaikykite 6-12 valandų. Lašinkite į nosį po 1-2 lašelius.
Kietai išvirkite du kiaušinius, suvyniokite juos į audeklą ir laikykite pridėję prie nosies, kol atšals. Atšalusius kiaušinius, pakaitinus karštame vandenyje, galima naudoti pakartotinai.
Labai naudinga nosį praplauti sūriu vandeniu. Procedūra ne itin maloni, bet ganėtinai efektyvi. Į plikymui skirtą arbatinuką su šiltu virintu vandeniu įdėti arbatinį šaukštelį druskos. Atsistoti prie kriauklės galvą palenkus šonu taip, kad būtų patogu į viršutinę šnervę pilti vandenį pro arbatinuko kakliuką. Reikia stengtis, kad vanduo praplautų visas nosies landas ir išbėgtų pro apatinę šnervę. Kvėpuoti procedūros metu reikia pro burną.
Vaikams į nosį galima lašinti šviežiai spaustų ridikų arba morkų sulčių. Tiks ir lygiomis dalimis sumaišytos alijošiaus ir kraujažolių sultys.
Kaip kaip, reikia vitamino C dozę įkalti ir nėra slogų jokių! 8)