Arabiškai auditorijai adaptuotuose „Simpsonuose” senas pažįstamas Homeras Simpsonas pavadintas Omaru Šamšunu, negeria alaus ir nevalgo kiaulienos.
Dabar jis troškulį malšina mineraliniu, mėgaujasi egiptietiškomis grilyje keptomis jautienos dešrelėmis, šlamščia tradicinius arabiškus sausainius ir nevaikšto su valkatomis bei visuomenės šiukšlėmis po purvinas užeigas.
Jungtinių Arabų Emyratų palydovinė televizija MVS „Simpsonus” pradėjo transliuoti per patį ramadano įkarštį, kai tradiciškai prie televizorių susirenka ypač daug žiūrovų. Arabiško stiliaus „Simpsonai” išsaugojo tą patį vaizdą, tačiau jų scenarijus adaptuotas pagal Artimųjų Rytų žiūrovų pasaulėjautą. Tai labai pakeitė garsiosios šeimynos gyvenimo būdą.
Pasak prodiuserių, Homero-Omaro šeima, kaip ir anksčiau, problemiška. Simpsonai gyvena Sprinfylde. Omaras toks pats tinginys ir vis dar dirba vietinėje elektros stotyje. Bartas (pervadintas Badru) nuolat erzina tėvus, mokytojus ir įsipainioja į nesusipratimus.
Arabiškai dubliuotus „Simpsonus” garsina Egipto kino ir televizijos žvaigždės. Tarp jų – Artimųjų Rytų Robertu de Niro vadinamas Mohamedas Cheneidi.
MVS televizija tikisi, jog „Simpsonai” bus viena iš daugybės vakarietiškos animacijos adaptacijų, skirtų augančiai arabų televizijos auditorijai.
Turint galvoje tai, jog 60 procentų arabų pasaulio šalių gyventojų – jaunesni nei 20 metų, o 40 procentų – jaunesni nei 15 metų, akivaizdu, kad adaptuotos vakarietiškos animacijos rinka – daug žadanti.
Šį sezoną „Simpsonai” rodomi kiekvieną vakarą, geriausiu laiku. Jei multiserialas turės pasisekimą, MVS ketina adaptuoti ir kitus 16 serialo sezonų.
Visgi garantijų, kad „Simpsonai” taps hitu, nėra. Daugelyje Arabijos internetinių dienraščių ir forumų vis pasirodo apgailestavimai, kad adaptuoti „Simpsonai” – nejuokingi.
„Haris Poteris ir ugnies taurė” – ne vaikams
Prieš penkerius metus sagoje apie stebukladarį Harį Poterį pradėję filmuotis vaikai pradėjo bręsti. Vis dažniau pasigirsta abejonės, ar jie filmuosis 1,4 milijardų svarų sterlingų kainuojančiame kino projekte iki galo.
Gali būti, kad 16-metis Danielis Redklifas, gaunantis daug alternatyvių pasiūlymų filmuotis, atsisakys dalyvauti paskutiniame „Hario Poterio” filme. „Aš filmuojuosi penktajame filme, o po to – nežinia”, – sakė jis Londone įvykusioje ketvirtojo filmo „Haris Poteris ir ugnies taurė” prezentacijoje.
Filme „Haris Poteris ir ugnies taurė” nužudomas vienas iš herojų, o Haris susižavi savo bendramoksle Čo Čang, kurią vaidina pirmą kartą ekrane pasirodžiusi 18-metė škotė aktorė Keitė Ling.
„Aš pats neseniai išgyvenau tokias pačias paaugliškas problemas kaip Haris. Visa tai dar tęsiasi”, – prisipažino D. Redklifas.
Hermioną vaidinanti 15-metė Ema Vatson gailisi vaikų, kurie galbūt nesifilmuos kituose filmuose. Ji pati galvoja tęsti aktorės karjerą. „Hermiona ir Ronas turėtų pamilti vienas kitą. Tikiuosi, kad taip atsitiks kituose filmuose”, – sakė mergina.
Beje, Didžiojoje Britanijoje ketvirtąjį filmą apie Harį Poterį uždrausta be tėvų žiūrėti jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Britanijos filmų klasifikacijos komisija nusprendė, kad vis niūresnis bręstančio Hario Poterio pasaulis ir jam tenkantys sudėtingi iššūkiai gali išgąsdinti mažuosius žiūrovus.
Vaikai – žvaigždės
Širlė Templ. Pirmą kartą nusifilmavo būdama trejų. Kol jai sukako vienuolika, žiūrovai pavargo nuo šokančios ir dainuojančios mergaitės. Aktorė tapo pasiuntine Ganoje.
Driu Berimor. Žiūrovus pakerėjo Hertos vaidmeniu filme „Ateiviai”, kai jai buvo septyneri. Iki trylikos metų svaiginosi alkoholiu ir narkotikais. Tačiau atrado jėgų atsikratyti šių įpročių. Tapo aktore ir prodiusere.
Makolis Kalkinas. Būdamas dešimties, nusifilmavęs filme „Vienas namuose” uždirbo 5 milijonus dolerių. Dabar – teatro aktorius.
Heilis Džoilas Osmentas. Šis vienuolikmetis aktorius tapo filmo „Šeštasis pojūtis” žvaigžde ir buvo nominuotas „Oskarui”. Įgijo „neišlepinto profesionalo” reputaciją.
Dakota Fening. Vienuolikmetė lepūnėlė jau nusifilmavo 19 filmų. Tarp jų – Styveno Spylbergo „Žvaigždžių karuose”.
Jurga Petronytė
myliu simpsonus….. 😀 🙄 😀 😛 😮
http://www.simpsonsLT.ten.lt