Socialliberalai koalicijos partnerius ragina imtis drąsių žingsnių

Naujosios sąjungos (socialliberalų) taryba ragina valdančiosios koalicijos partnerius veikti drąsiai ir išsklaidyti visuomenėje kylančias abejones. Jie taip pat rekomenduoja savo partijai priklausantiems parlamentarams laisvai apsispręsti dėl Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko šeimos verslo skaidrumui tirti komisijos sudarymo.

„Manome, kad turi būti greičiau išsprendžiami ginčai, baigti kaltinimai vieni kitiems. Paskaitykime bet kokį laikraštį: ir diplomai, šeimos interesai, Rasos Juknevičienės (konservatorės – ELTA) reikalai. Nereikia spekuliuoti tais dalykais, o reikia drąsiai kelti tuos klausimus ir ne tarpusavyje vieniems kitus įtikinėti, bet įtikinti visuomenę ar išsklaidyti jos abejones“, – Eltai šeštadienį sakė Naujosios sąjungos tarybos prezidiumo narys, parlamentaras Algirdas Monkevičius.

Raseinių rajone šeštadienį posėdžiavusi Naujosios sąjungos taryba priėmė dvi rezoliucijas. Viena jų – rekomendacija kitoms valdančiosioms partijoms baigti tarpusavio ginčus ir tęsti bendradarbiavimą orientuojantis ne į trumpalaikius interesus.

„Naujoji sąjunga gana tvirtai pasisako prieš didėjančią įtampą ir politinius skandalus, kurie atspindi, kad parlamentinės partijos pamiršta savo programas, o asmeniniai interesai užgožia klausimus, kuriuos reikia spręsti, – sakė parlamentaras. – Reikalingas dialogas, bendradarbiavimas, orientuojantis ne į trumpalaikius interesus. Jei tai nesiliaus, nebus viešo intereso atstovavimo“.

Anot socialliberalo, taryboje buvo siūlymų, jog reikėtų atsargiau reikšti partijos nuomonę, tačiau rezoliucija priimta bendru sutarimu.

Šiuo metu, jo teigimu, yra daug svarbių neišspręstų klausimų, kurie ilgai atidėliojami ir kuriuos būtų galima išspręsti jau kitais metais. Todėl esą svarbu, kad būtų skaidriai ir aiškiai patvirtintas 2006 metų valstybės biudžetas, skaidriai tvarkomas „Mažeikių naftos“ klausimas, skaidrus Europos Sąjungos struktūrinių lėšų paskirstymas, visuotinio susitarimo dėl euro įvedimo siekis.

Pasak A. Monkevičiaus, nors socialliberalai sieks, kad artimiausiuose Seimo posėdžiuose būtų svarstomi klausimai, susiję su 2006 metų biudžetu, tačiau tai neturėtų užgožti reikalų, susijusių su žmonių saugumu, pensijomis.

Kita tarybos rezoliucija yra rekomendacijos partijos skyriams, susijusios su artėjančiais savivaldybių rinkimais. Jie raginami į savo programas įtraukti planus, suderintus su žmonėms kylančių problemų išsprendimu, ieškant originalių ir vietos sąlygomis tinkančių efektyvių sprendimų būdų.

Paklaustas, ar socialliberalai pasisakys už konservatorių inicijuojamos komisijos, kuri tirtų Premjero šeimos verslo skaidrumą, sudarymą, A. Monkevičius tikino, jog kiekvienas socialliberalas turės apsispręsti savarankiškai.

„Konstitucijoje įtvirtintas laisvo mandato principas, ir partijos pirmininkas Artūras Paulauskas aiškiai pasakė, kad parlamentarai priims sprendimą laisvai, pagal savo sąžinę. Mūsų pasiūlymas yra kaip rekomendacija, bet tikiuosi, kad mūsų partijai priklausantys parlamentarai įvertins mūsų pasiūlymą, įsigilins į Seimo statutą ir į savo argumentus.

ELTA primena, kad trečiadienį posėdžiavusi keturių valdančiųjų partijų politinė taryba nepritarė konservatorių siūlymui sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją Premjero šeimos narių verslo viešbutyje „Crown Plaza“ skaidrumui ištirti.

Darbo partijai priklausantys parlamentarai dėl šio klausimo nusprendė priimti sprendimą prieš jo svarstymą Seime.

Statute nurodyta, kad laikinąsias tyrimo komisijas Seimas privalo sudaryti, kai tokią iniciatyvą paremia ne mažiau kaip vienas ketvirtadalis parlamentarų, arba 36 Seimo nariai.

Tuo tarpu Etikos ir procedūrų komisija, kuriai vadovauja A. Monkevičius, yra nustačiusi, jog nuostata, kad „Seimas, pripažinęs būtinybę, gali sudaryti laikinąsias komisijas“, ir nuostata „jeigu ne mažesnė kaip vienas ketvirtadalis Seimo narių grupė raštu pareikalauja sudaryti laikinąją komisiją, tokią komisiją Seimas turi sudaryti artimiausio posėdžio metu“ prieštarauja viena kitai.

Todėl, anot Etikos ir procedūrų komisijos, kol nebus išspręsta šių nuostatų kolizija, Seimas komisijas turės sudaryti visada, kai tik bus surinktas reikiamas parašų kiekis.

Socialliberalų taryba šeštadienį, anot jų pranešimo, taip pat kalbėjosi apie tai, kad savivaldybių rinkimų datos kaitaliojimas mažina žmonių pasitikėjimą politikais, gali atrodyti kaip bandymas gudrauti ar manipuliuoti žmonių nuomone.

Tarybos nariai išklausė A. Paulausko pranešimą po jo apsilankymų Naujosios sąjungos skyriuose, aptarė situaciją regionuose, aiškinosi skyrių galimybes ir jiems kylančias problemas.

Tarybos posėdyje buvo patvirtintas Naujosios sąjungos ir Lietuvos teisingumo partijos politinės partnerystės susitarimas, pasirašytas šių metų rugsėjo 15 dieną. Šis susitarimas buvo pasirašytas Naujajai sąjungai priėmus Lietuvos teisingumo partijos kvietimą bendradarbiauti.
2005-11-05 17:26

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.