Žurnalistai irgi kartais ilsisi

Ar žurnalistai ilsisi? Retai. Bent jau taip tvirtino visi jubiliejų švenčiančio dienraščio „Klaipėda“ žurnalistai. Tik po ilgų kamantinėjimų nuolat užsiėmę kolegos prisipažino, kad jei jau pramogauja, tai pramogauja neįprastai.

Aišku, mes taip pat vakarais su draugais išlenkiame gero vyno taurę ar klaipėdietiško alaus bokalą, taip pat nuobodžiaujame prie televizoriaus. Kaip visi einame į koncertus, spektaklius ir didžiuosius miesto renginius, važiuojame prie jūros ir ryjame knygas. „Klaipėdos“ žurnalistės moka megzti ir kepti pyragus, o „Klaipėdos“ žurnalistai su malonumu ištrūksta į žūklę.

Poilsį įamžina

Pavyzdžiui, solidaus leidinio „Jūra“ redaktorius Vidmantas Matutis aną vasarą vakarus leido statydamas laivelį, leidinio žurnalistė Adelė Žičkuvienė rašo eilėraščius, keliauja ir sodininkauja, o Socialinių problemų skyriaus žurnalistė Giedrė Balčiūtė renka vis kitokią energiją skleidžiančius akmenis.

„Klaipėdos“ žurnalistai jodinėja žirgais, kolekcionuoja angelus ir sendaikčius, kaklaraiščius, monetas ir muzikos įrašus, tapo, kas rytą maudosi jūroje, domisi ir puoselėja Žemaitijos istoriją, ryja knygas apie archeologiją, važinėjasi kartingais, plaukioja plaustais ir padangomis, prižiūri darželius ir rožynus, augina vaikus ir vaikaičius, iki paryčių šėlsta populiariausiuose klubuose.

Nors laiko pramogoms dienraščio žurnalistai neturi daug, peržvelgus jų asmeninių nuotraukų archyvą, gali susidaryti įspūdis, kad nieko kito jie ir neveikia. Toks įspūdis tik dėl to, kad žurnalistai ne tik ilsisi, bet ir įamžina savo laisvalaikį. Matyt, toks profesinis įprotis.

Kalba santūriai

Plunksnos broliai, smalsiai lendantys į kitų gyvenimus, apie savąjį kalba santūriai.

Daugelis teisinasi, kad žurnalistai laisvalaikiui turi vos dieną per savaitę ir vėlai prasidedančius vakarus. Tačiau visi prisipažįsta, kad per atostogas stengiasi paragauti daugelio gyvenimo malonumų. Pirmiausia – kelionėse.

Jei surašytume visą dienraščio „Klaipėda“ žurnalistų aplankytų šalių sąrašą, redakcija atrodytų kaip koks turistų būrelis. Mūsiškiai pasiekė Kiniją, Makedoniją, Kolos pusiasalį, išmaišė Europą, skrido už Atlanto, išvaikščiojo kalnus ir perplaukė jūras, nufotografavo kone kiekvieną žaviausią Lietuvos kampelį.

Dar prieš metus entuziastingų žurnalistų kompanija kartą per mėnesį leisdavosi savaitgalio kelionei po Lietuvą. Kolegos apžiūrėdavo vietines įžymybes, o vakarus, apsistoję pas kurio nors giminaičius, smagiai praūždavo. Su pirtimi ir šokiais.

Keliauti mėgsta ir kasmet tai daro visi dienraščio žurnalistai. Daugelis vienbalsiai tikina, kad mėgsta ir pirties malonumus, knygas, renginių premjeras ir iškylas į gamtą.

Jodinėja žirgu

Pusmetį redakcijoje plunksną miklinanti žurnalistė Virginija Spurytė, nors ir vadovaujasi šūkiu „Mano asmeninis gyvenimas – darbas“, kartais atranda laiko užsėsti ant žirgo ir pajodinėti Palangos pajūriu.

Ji puikiai prisimena ekstremaliausią savo pasijodinėjimą. Draugai pokštaudami pasiūlė jai pajodinėti rujojančia kumele, o po to „atsitiktinai“ nujoti iki eržilų aptvaro. Jauna žurnalistė tąsyk vos išnešė sveiką kailį, tačiau ir dabar kvatodamasi prisimena savo bandymus išsisukti nuo eržilų dėmesio kumelei.

Kolekcininkų gildija

Redakcijoje galima būtų steigti ir kolekcininkų būrelį. Vyriausiasis redaktorius Valdemaras Puodžiūnas kolekcionuoja kaklaraiščius, žurnalistas Romas Pauliukevičius yra sukaupęs didžiulę monetų bei muzikos įrašų kolekciją.

Janinos Zvonkuvienės stalčiuose, lentynose ir ant sienų atrastumėte šimtus tikslių faktų apie Žemaitijos praeitį ir šimtus eksponatų, susijusių su Žemaitija. Vėliava, kalendoriai, laikraščiai, knygos, fotografijos, dainos, papročių aprašymai – tiek užtektų atidaryti muziejų.

J.Zvonkuvienė laisvalaikiu taip pat mėgsta klausytis klasikinės muzikos kūrinių, rašyti eiles ir skaityti poeziją. Žurnalistė dažnai bėgioja prie jūros ir maudosi jos lediniame vandenyje.

Kad rašo eilėraščius, prisipažino ir kita vyresniosios kartos „Klaipėdos“ žurnalistė – Adelė Žičkuvienė.

Angelų skulptūrėles kolekcionuoja dvi „Klaipėdos“ žurnalistės – Jolanta Juškevičienė ir Reda Baltinaitė. G.Balčiūtė namuose yra sukaupusi vertingų akmenų kolekciją. Ji gerai žino ir kiekvieno akmens poveikį žmogui bei mielai naudojasi jų galiomis.

Vyrų pramogos

Į žvejybą savaitgaliais dažniausiai traukia Vigantas Danilavičius, Aldas Vabuolas, Gintaras Grajauskas, Romualdas Pauliukevičius. Tiesa, visi kartu vyrai dar nėra žvejoję.

Įmerkti meškerę į vandenį mėgsta ir V.Matutis, tačiau pernai jis buvo susiradęs ir kitą pramogą. Per keletą savaitgalių iš polietileno plėvelių ir kitų medžiagų jis buvo pastatęs tikrą, nors ir nedidelį plaukiantį laivą.

Leidinio jaunimui „Lieptas“ redaktorius Arnoldas Remeika teigė, kad jo darbas labai dažnai persipina su laisvalaikiu. Dažnai jis pradeda dirbti tuomet, kai kiti žurnalistai jau miega. A.Remeikos aplankyti vakarėliai – patys įvairiausi. Nuo prabangiausių, kuriuose būtina vakarinė apranga, iki gotų ar kitų neformalų susibūrimų.

Turbūt kas antras klaipėdietis žino, kad „Kokteilio“ plakėjas žurnalistas Česlovas Kavarza laisvalaikį leidžia spardydamas futbolo ir mėtydamas krepšinio kamuolius. Tačiau Česka dar ir važinėja dviračiu, kartingais, yra plaukęs keliolika kilometrų ant padangos.

Prisiekę „naminukai“

Nemažai „Klaipėdos“ žurnalistų prisipažino, kad labiausiai mėgsta ramius vakarus namie, kai galima ilsėtis, o galvos nekvaršina darbo rūpesčiai.

Ramius vakarus prie televizoriaus, įsijungus namų kino sistemą ir žiūrint gerus filmus, turbūt labiausiai mėgsta leidinio „Žiūrėk TV“ redaktorė Lina Bieliauskaitė. Jos pomėgis filmams ir darbo sritis nedaug skiriasi.

Prieš keletą savaičių iš vaiko priežiūros atostogų į darbą grįžusi žurnalistė Aušra Lukauskienė tikino, kad didžiausias jos laisvalaikio malonumas – tupinėti apie pusantrų metų dukrą Eglę ir prižiūrėti namo kieme puoselėjamus rožynus. A.Lukauskienė mėgsta pasilepinti ir pirties malonumais. Juolab kad ji įrengta namuose.

„Naminukais“ save vadina ir kiti trys redakcijos žurnalistai, kurie augina dar dvejų nesulaukusius vaikus. Apie savo atžalas mielai tupinėja ir beveik dvejų metų Milės mama R.Baltinaitė, ir metų dar nesulaukusios Vėtros tėtis fotografas Nerijus Jankauskas.

Kepa pyragus

Neseniai dienraštyje pradėjusios dirbti žurnalistės Aurelija Kripaitė ir Gina Kubiliūtė turi skirtingus pomėgius.

Grįžusi į tėvų namus, G.Kubiliūtė mėgsta palepinti savo šeimą įvairiausiais pačios keptais pyragais, o A.Kripaitė mėgsta skaityti, retkarčiais nusimezga sau mielą smulkmeną ir karts nuo karto įsivelia į žiopliausiais istorijas. Bendraklasiai ją net buvo praminę Eli Makbyl, mat tik A.Kripaitė gali užstrigti tarp užsidarančių autobuso durų, o paskui stebėtis – kaip čia taip atsitiko?

Pomėgis pomėgiams

Žurnalistė Ramunė Šeštokienė tikino, kad jos didžiausiais pomėgis yra neturėti pomėgių. Pasak jos, tuomet galvoje lieka daug vietos domėtis kitų pomėgiais. Tai ypač praverčia dirbant laikraštyje – juk straipsnius žurnalistai rašo apie kitus.

Tiesa, R.Šeštokienė prisipažino vieną pomėgį – jai užeina mezgimo priepuoliai.

Dabar ji mezga šviesiai ir tamsiai mėlynos spalvos megztinį sūnui. Prieš tai vąšeliu Ramunė nunėrė alyvinės, vyšninės ir žalios spalvos gobeleną. Dabar jis kabo ant sienos ir džiugina šeimynykščių akį.

„Gobelenas atrodo gražiai, bet nefunkcionalus. Na, ir kas. Manau, kad vien praktiški daiktai gyvenime dar ne viskas. Grožis yra viskas“, – kvatojosi žurnalistė.

Reda Baltinaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.