Indonezijos pareigūnai patvirtino, kad paukščių gripas nustatytas dar dviems žmonėms. Taigi šia liga užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje išaugo iki devynių, šeštadienį pranešė Indonezijos sveikatos ministerijos atstovas.
Pasak pranešimo, viena iš dviejų užsikrėtusiųjų buvo spalio mėnesį mirusi moteris. Tai jau penktoji šios ligos sukelta mirtis ketvirtoje pagal gyventojų skaičių pasaulio šalyje.
Sveikatos ministerijos atstovas Hariadis Vibisonas (Hariadi Wibison) pranešė, kad mirusiosios sūnėnas, kuriam taip pat nustatyta ši liga, šiuo metu yra gydomas Džakartos ligoninėje. Tyrimai buvo atlikti Honkongo laboratorijoje.
Berniukas su teta gyveno viename name, tačiau tai nereiškia, kad virusas mutavo ir juo užsikrėtė vienas žmogus nuo kito, teigė H. Vibisonas.
„Ne, mes negalime to patvirtinti. Abu jie užsikrėtė nuo namuose buvusių padvėsusių vištų… Bet mes vis dar tiriame šiuos atvejus ir laukiame rezultatų, norėdami sužinoti, kaip ši liga buvo perduota”, – kalbėjo pareigūnas.
2005-11-05 08:22