Debiutantų ambicijas malšino Eurolygos senbuviai

„Lietuvos ryto“ krepšininkai, kovodami su Zagrebo „Cibona“, neišlaikė pirmųjų turnyro rungtynių įtampos

Debiutą Eurolygoje Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ilgai prisimins kaip košmarišką sapną. Ne todėl, kad 57:68 pralaimėjo Eurolygos senbuvei Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) komandai. Giliausią žaizdą Lietuvos vicečempionų sąmonėje paliks prastas ir jokių Eurolygos standartų neatitinkantis žaidimas.

Belieka viltis, jog sezonas dar tik prasideda, o šaltas dušas Zagrebe Vilniaus ekipą paveiks tarsi dopingas. Kitas Eurolygos rungtynes „Lietuvos rytas“ žais namuose lapkričio 9 dieną su Milano „Armani Jeans“ (Italija).

Nemalonumai – nuo pirmųjų minučių

„Žaidėme siaubingai“, – taip įvertino savo komandos startą Eurolygoje „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris kroatas Nevenas Spahija.

Jau pirmosios dvikovos Zagrebe minutės svečiams iš Vilniaus nežadėjo nieko gero – netaiklūs metimai ir prarasti kamuoliai virto lengvais taškais į jų krepšį. „Cibona“ greitai įgijo apčiuopiamą persvarą (10:2), o „Lietuvos rytas“ per visą pirmąjį kėlinį pelnė tik 7 taškus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ dar kartą buvo pasiųstas į nokdauną po dviejų taiklių Davoro Kuso metimų – 23:7.

Pirmiausia į akis krito itin silpnas vilniečių įžaidėjo latvio Roberto Štelmaherio žaidimas. Prieš savo oponentą amerikietį Džeimsą Peną jis atrodė tarsi pradedantysis, todėl N.Spahija jo ilgai aikštėje nelaikė ir išleido savo tautietį Ivaną Tomasą. Iki šiol tradiciškai atsarginiu buvęs gynėjas aikštėje atrodė solidžiau, tačiau įsibėgėjusią „Cibona“ sustabdyti buvo sunku.

Iniciatyvos bandė imtis Frederikas Hausas, bet jo bandymai įmesti į krepšį iš 7-8 metrų dažnai atrodė skuboti. Neblizgėjo ir geriausiu“Lietuvos ryto“ pirkiniu vadinamas australas Metju Nilsenas, vengęs kautis po krepšiu.

Daug kartų prasižengė

Trečiajame kėlinyje atrodė, kad „Lietuvos ryto“ viltys laimėti dar nežlugo. 27-ąją minutę vilniečiai priartėjo iki 44:52. Tačiau aikštės šeimininkai netruko įrodyti, kad namų darbus jie atliko nepriekaištingai. Kiekvieną kartą kamuolį gavusį Robertą Javtoką jie stabdė pražangomis, nes vidurio puolėjas – ne pats taikliausias baudų metikas. Pajutę, kad baudų nepataiko ir kitas puolėjas Haris Mujezinovičius, „Cibona“ krepšininkai daug nesvarstę kirsdavo per rankas ir jam. Abu „Lietuvos ryto“ puolėjai pataikė tik 9 iš 21 baudos.

Tad trumpam stabtelėję, Zagrebo klubo krepšininkai greitai atsitokėjo, padidino skirtumą iki 58:44 ir paskutiniajame kėlinyje jau neleido suabejoti savo pranašumu.

Akivaizdu, kad „Lietuvos rytas“ Eurolygoje patyrė dar vieną problemą – griežtą teisėjavimą. Daugybė puolant surinktų pražangų parodė, kad vilniečiai Eurolygoje malonių iš teisėjų negali tikėtis.

Itin kietu žaidimu garsėjantis „Lietuvos ryto“ puolėjas Haris Mujezinovičius penkių pražangų limitą išnaudojo per 19 minučių, Andrius Šležas 4 pražangas surinko per 16 minučių. Griežtai buvo vertinami ir „Cibona“ žaidėjai – Lukša Andričius penkiskart prasižengė per 10 minučių, Matė Skelinas – per 20.

Neįveikė varžovų gynybos

„Turiu atsiprašyti visų, kurie matė šias rungtynes ir mūsų žaidimą, – po mačo pasakė N.Spahija. – Viena pergalė ar vienas pralaimėjimas Eurolygoje dar nieko nesprendžia, bet apmaudu, jog žaidėjai neišlaikė pirmųjų Eurolygos rungtynių įtampos. Turime puikių snaiperių, bet šįkart tarsi įvyko kolektyvinis sąmonės užtemimas. „Cibona“ gerai gynėsi, dėl to mes neįmetėme iš patogių padėčių, net iš po krepšio“.

„Negaliu paaiškinti, kodėl taip blogai žaidėme. Nėra jokios objektyvios priežasties, – spaudos konferencijoje sakė „Lietuvos ryto“ gynėjas Simas Jasaitis. – Blogas startas dar nieko nereikštų, bet žaidėme su „Cibona“, kuri nėra priskiriama grupės favoritams. Tai yra didžiausia problema“.

Pasak krepšininko, komanda dar turi daug šansų atsigauti, todėl privalo suimti save į rankas ir rengtis kitoms kovoms.

Įvykdė taktinius sumanymus

„Cibona“ strategas Draženas Anzulovičius liko patenkintas, kaip jo žaidėjai įvykdė keltas užduotis.

„Visas 40 minučių mano žaidėjai dirbo labai sunkiai. Tik tai, patikėkite manimi, leido mums įveikti tokią stiprią komandą kaip „Lietuvos rytas“. Mes įvykdėme visus taktinius sumanymus, puikiai gynėmės ir trukdėme varžovams atakuoti, – sakė treneris. – Tačiau neišvengėme ir problemų – priešininkams leidome atkovoti 19 kamuolių po mūsų krepšiu, o Džeimsas Penas neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo – tai reikia taisyti. Bet tam buvo ir priežasčių, nes kiekvienose šio sezono rungtynėse mums trūksta mažiausiai dviejų žaidėjų. Tačiau esu visiškai patenkintas šia pergale“.

„Mūsų pagrindinė problema buvo „Lietuvos ryto“ atkovoti kamuoliai puolant, o tai mums galėjo kainuoti pergalę. Bet mes patikimai gynėmės ir laimėjome rungtynes“, – sakė amerikietis gynėjas Dž.Penas.

Neišnaudojo galimybių

Buvęs garsus Kauno „Žalgirio“ gynėjas Algirdas Linkevičius įsitikinęs, kad svarbiausia prasto vilniečių žaidimo priežastis – jaudulys: „Lietuvos ryto“ krepšininkai pastebimai jaudinosi debiutuodami Eurolygoje, kuri jiems turbūt pasirodė daug stipresnė už ULEB taurės varžybas. Tačiau Eurolyga nėra tiek stipresnė, kad dėl to reikėtų pulti į paniką.

Iš pradžių nepasisekė vienam, antram žaidėjui, po to kiti tarsi išsigando ir prasidėjo grandininė reakcija – nebežaidė niekas. O kai nesiseka pulti, pradeda trūkinėti ir gynyba. „Lietuvos rytas“ neišnaudojo savo galimybių, nors, mano akimis, treneriai komandai vadovavo normaliai, ieškojo taktinių sprendinių, keitė žaidėjus, tačiau tą vakarą niekas neveikė dėl didelio žaidėjų jaudulio. Tik įtampa galima paaiškinti vaikiškas klaidas, po kurių buvo pelnomi lengvi taškai.

Tačiau šis pralaimėjimas – ne tragedija, viskas dar yra pataisoma. „Lietuvos ryto“ sudėtis – gana lygi ir pajėgi. Manau, komanda išanalizuos nesėkmingas rungtynes ir padarys teisingas išvadas“.

Ką liudija statistika

„Cibona“ – „Lietuvos rytas“ 68:57 (17:7, 26:26, 15:11, 10:13). „Cibona“ taškus pelnė: Dž.Penas 18, D.Kusas 15 (2/4 dvitaškių, 3/5 tritaškių), D.Marceličius 10, B.Deivisonas 7, D.Markota 5, M.Skelinas 4, D.Rančičius, L.Andričius ir M.Rozičius po 3; „Lietuvos rytui“: F.Hausas (3/7 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir H.Mujezinovičius (žaidė 19 min., 5/11 baudų, 5 pražangos) po 11, R.Javtokas 10 (žaidė 19 min., 4/10 baudų, atkovojo 8 kamuolius), S.Jasaitis (atkovojo 8 kamuolius) ir M.Nilsenas (1/5 dvitaškių, atkovojo 9 kamuolius) po 6, M.Lukauskis ir I.Tomasas (4 rezultatyvūs perdavimai) po 5, A.Šležas 3 (R.Štelmaheris, T.Delininkaitis). Taiklumas: dvitaškiai – 18/38 (47 proc.) ir 13/39 (33), tritaškiai – 7/18 (38) ir 4/20 (20), baudos – 11/16 (68) ir 19/33 (57). Atkovota kamuolių 37 ir 43, perimta 9 ir 14, klaidų 16 ir 16.

Dovilė Kamarauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.