Stiprėjant JAV ekonomikai naftos kaina svyruoja ties 62 JAV dolerių riba

Penktadienį pasirodžius ženklams, bylojantiems apie JAV ekonomikos stiprėjimą, naftos kainos svyravo ties 62 JAV dolerių už barelį riba, o dieną anksčiau nafta pabrango 2 JAV doleriais.

JAV šviesiąja nafta buvo prekiaujama po 61,83 JAV dolerio už barelį, tuo tarpu ketvirtadienį Niujorke naftos kaina buvo pašokusi 2,03 JAV dolerio.

Ketvirtadienį pasirodžius informacijai apie stipresnius nei tikėtasi JAV mažmeninius pardavimus spalį ir kiek atlėgus susirūpinimui dėl silpnesnės vartotojų paklausos didžiausiojoje pasaulyje naftos vartotojoje, naftos kainos smuko.

„JAV ekonomika atsigauna, dėl to nėra abejonių. Yra ženklų, kad netrukus atsigaus ir paklausa“, – sakė Kalifornijos „Excel Futures“ prezidentas Markas Vagoneris (Mark Waggoner).

JAV ūkis patyrė šalį niokojusių uraganų smūgį, tačiau ekonomikos pamatas išlieka tvirtas ir šalies ūkio plėtra įgauna pagreitį“, – šią savaitę sakė JAV federalinio atsargų banko vadovas Alanas Grinspenas (Alan Greenspan), pridurdamas, kad šaltesnės nei įprastai žiemos atveju gamtinių dujų rinkoje būtų jaučiama įtampa.

2005-11-04 08:39

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.