„Lietuvos ryto” varžovams sekasi skirtingai

Vilniaus „Lietuvos ryto” klubas trečiadienį pradeda kovas Eurolygos varžybose. Vieni sostinės ekipos varžovai kitose lygose iškovojo įtikinamas pergales, tuo tarpu kiti pralaimėjo.

Zagrebo „Cibona”

Adrijos lygos 5-asis turas: Vršaco „Hemofarm” – „Cibona” 89:66.

„Cibona” daugiausia taškų pelnė: Damir Markota 14, Scoonie Penn 13, Davor Kus 12, Bennett Davison ir Davor Marcelič po 8.

Pirmoji „Lietuvos ryto” varžovė – Kroatijos vicečempionė „Cibona” ekipa – sekmadienį svečiuose nesugebėjo pasipriešinti Vršaco klubui.

Kroatijos sostinės krepšininkai jau dvikovos pradžioje atsiliko 2:18. Nors vėliau „Cibona” keliskart mažino skirtumą iki vienženklio (22:31 – 16-ąją min., 49:57 – 30-ąją min.), šeimininkai į tai tuoj pat atsakydavo nauju spurtu ir vėl padidindavo savo pranašumą.

Per šias rungtynes „Cibona” aprangą pirmą kartą vilkėjo amerikietis B.Davison, tačiau nežaidė traumuoti Jurica Žuža ir Marino Baždarič. Baždarič traumą patyrė dar rugsėjo pradžioje ruošdamasis Europos pirmenybėms.

Dabar „Cibona” yra tarp penkių Adrijos lygos komandų, kurios per 5 rungtynes iškovojo 3 pergales. Geriau žaidžia tik „Široki Brijeg” ir Belgrado „Partizan” klubai, laimėję po 4 rungtynes.

„Barcelona”

Ispanijos lygos 5-asis turas: „Barcelona” – Valensijos „Pamesa” 86:76.

„Barcelona” daugiausia taškų pelnė: Juan Carlos Navarro 36 (4/9 dvitaškių, 7/10 tritaškių, 7/8 baudų), Bootsy Thornton 22 (6/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių), Denis Marconato 9, Michalis Kakiouzis 8 (0/3 tritaškių), Shamond Williams 4 (0/5 tritaškių).

Šį sezoną dar nė sykio nesuklupusi „Barcelona” sekmadienį savo aikštėje pranoko „Pamesa” klubą.

Svečiai iš Valensijos pelnė pirmuosius taškus, bet daugiau nė sykio nebuvo išsiveržę į priekį. Tiesa, tai anaiptol nereiškia, kad Katalonijos klubas iškovojo pergalę be didelio vargo.

„Barcelona” kelis kartus pavyko įgyti šiek tiek solidesnę persvarą (10-ąją min. – 23:10, 16-ąją min. – 39:25), tačiau varžovai kaskart sumažindavo atsilikimą.

Labiausiai katalonų sirgaliams teko pasijaudinti paskutinę minutę, kai šeimininkams pirmaujant 77:76, jie nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, o po netaiklaus metimo kamuolį atkovojo svečių puolėjas Mindaugas Timinskas. Tačiau „Pamesa” nepasinaudojo šansu po ilgos pertraukos persverti rezultatą – puldamas suklydo Junior Harrington ir teisė rengti ataką vėl perėjo Barselonos ekipai. Ši daugiau neklydo: per likusias sekundes surinko dar 9 taškus ir, kas buvo svarbiausia, apsigynė nuo desperatiškų varžovų bandymų pasukti įvykių eigą priešinga kryptimi.

Katalonų ekipoje ypač grėsmingai rungtyniavo „Barcelona” klubo auklėtinis Navarro, pelnęs net 36 taškus. Taip rezultatyviai ACB lygoje nė vienas ispanas nežaidė daugiau negu 11 metų – nuo tada, kai 1994 metų spalio 23 dieną tuometinis Madrido „Estudiantes” snaiperis Alberto Herreros įmetė 38 taškus per laimėtas rungtynes su Badalonos „Joventut”.

ACB lygoje žaidusių ispanų rekordas yra 42 taškai. Tiek 1993 metų rudenį įmetė Žeronos klubui atstovavęs Jordi Pardo.

Navarro pakartojo savo asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą. Taip pat 36 taškus šis katalonas visai neseniai pelnė per Europos pirmenybių rungtynes, kuriose Ispanija po pratęsimo įveikė Kroatiją.

Šiuo metu Ispanijos lygoje pirmauja visas 5 rungtynes laimėjusios „Barcelona” ir Vitorijos „Tau Ceramica” ekipos.

Milano „Armani Jeans”

Italijos lygos 6-asis turas: Avelino „Air” – „Armani Jeans” 58:77.

„Armani Jeans” daugiausia taškų pelnė: Joseph Blair 18 (7/9 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 10 atk.kam., 7 kl.), Sven Schultze 14, Preston Shumpert ir Massimo Bulleri po 11, Dušan Vukčevič 9, Dante Calabria 8.

Nors Milano klubas laimėjo Aveline solidžiu 19 taškų skirtumu, rezultatas visiškai neatspindi varžybų įtampos.

Likus žaisti 7 min. „Armani Jeans” pirmavo vos 1 tašku – 55:54, bet po to laimėjo 5 min. atkarpą 14:0. Iki tol labai netaikliai tritaškius metę milaniečiai, per šią atkarpą pataikė keturis tolimus metimus (du – Calabria, po vieną – Shumpert ir Bulleri). Beje, išskyrus šį spurtą Calabria ir Shumpert daugiau neįmetė nė vieno tritaškio, o pro šalį šovė net po penkis kartus.

„Armani Jeans”, iškovojęs 5 pergales ir patyręs 1 pralaimėjimą, Italijos lygoje dalijasi pirmąją vietą su Sienos MdP.

Pirėjo „Olympiakos”

Graikijos lygos 2-asis turas: Patrų „Apollon” – „Olympiakos” 64:70.

„Olympiakos” daugiausia taškų pelnė: Tyus Edney 17 (12 išpr.praž.), Panagiotis Vasilopoulos 11 (5/5 dvitaškių), Renaldas Seibutis 9 (26 min., 3/4 dvitaškių, 3/5 baudų), Quincy Lewis 8, Nikos Hatzis ir Sofoklis Schortsanitis po 6, Eurelijus Žukauskas 4 (15 min., 2/4 dvitaškių, 4 atk.kam.).

„Olympiakos” į savo sąskaitą įsirašė sunkią pergalę permainingoje dvikovoje su „Apollon”.

Antrajame kėlinyje Pirėjo klubas įgijo net 17 taškų persvarą 41:24 (18 min.), tačiau iškart po to pateko į gilią duobę – beveik 5 min. taškus pelnė tik šeimininkai, kuriems pavyko sumažinti skirtumą 38:41. „Apollon” dominavo visą trečią kėlinį, kuriam pasibaigus švieslentė rodė šios komandos pranašumą 55:50.

Vis dėlto paskutiniame ketvirtyje „Olympiakos” leido varžovams pelnyti tik 9 taškus ir išsivežė iš Patrų brangų tašką.

„Olympiakos” pergalės džiaugsmą apkartino žaidėjų traumos. Jau antrajame kėlinyje aikštę paliko labai sėkmingai žaidęs Schortsanitis, o trečiajame – ir Žukauskas.

„Olympiakos” yra vienas keturių klubų, laimėjusiu abejas rungtynes. Taip pat nė sykio nesuklupo Salonikų „Aris”, Atėnų „Marousi” ir čempiono titulą ginantis Atėnų „Panathinaikos”.

Stambulo „Efes Pilsen”

Turkijos lygos 3-asis turas: Balikesyro „Banvit” – „Efes Pilsen” 77:67.

„Efes Pilsen” daugiausia taškų pelnė: Antonio Granger 17, Marko Popovič 14, Kaya Peker 11, Nikša Prkačin 7, Mutlu Demir 6.

Netikėtą nesėkmę patyrė Turkijos čempionas „Efes Pilsen”, išvykoje turėjęs pripažinti „Banvit” klubo pranašumą.

Didžiąją dvikovos dalį komandos žengė koja kojon, o po trijų kėlinių „Efes Pilsen” netgi pirmavo 55:49. Tačiau paskutinį ketvirtį svečiai pralaimėjo net 12:28.

Stambulo krepšininkai buvo bejėgiai prieš 33 taškus įmetusį varžovų snaiperį Miroslav Radoševič.

Po trijų turų Turkijos lygoje be pralaimėjimų žengia tik Ankaros „Turk Telekom”. „Efes Pilsen” yra viena iš aštuonių komandų, iškovojusių dvi pergales ir patyrusių vieną nesėkmę.

„Efes Pilsen” ekipai kol kas negali padėti Turkijos rinktinėje žaidžiantis vidurio puolėjas iš Albanijos Ermal Kurtoglu. Po Europos pirmenybių rungtynių su Lietuva paimtame jo dopingo mėginyje buvo rasta draudžiamos medžiagos finasterido.

E.Kurtoglu neneigia vartojęs plikimą stabdančius vaistus, kurių sudėtyje yra finasterido. Tačiau pasak krepšininko, jį konsultavę specialistai tvirtino, kad vaistuose nėra jokių sudėtinių dalių, kurias Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) ar FIBA yra įtraukusios į draudžiamų medžiagų sąrašą.

Tel Avivo „Maccabi”

Izraelio lygos 2-asis turas: Aškelono „Elitsur” – Tel Avivo „Maccabi” 75:106.

„Maccabi” daugiausia taškų pelnė: Maceo Baston 20 (5/6 dvitaškių, 10/11 baudų), Tal Burstein 18 (10/12 baudų, 9 atk.kam., 8 išpr.praž.), Nikola Vujčič 15, Will Solomon 14, Anthony Parker 12, Yaniv Green 7.

Izraelio čempionai Aškelone iškovojo pergalę 31 taško skirtumu, tačiau triuškinamą pranašumą susikrovė tik antroje rungtynių pusėje.

Po dviejų kėlinių „Maccabi” pirmavo prieš „Elitsur” vos 47:42. Vis dėlto trečią ketvirtį Tel Avivo krepšininkai laimėjo net 33:14 ir sudėjo visus taškus ant „i”.

Per du turus Izraelio lygoje po dvi pergales iškovojo vos du klubai: Tel Avivo „Maccabi” ir „Bnei Hasharon”.

Sopoto „Prokom Trefl”

Lenkijos lygos 5-asis turas: „Trefl” – Zgoželeco „Turow” 78:92.

„Trefl” daugiausia taškų pelnė: Christian Dalmau 25 (5/8 dvitaškių, 4/6 tritaškių), Goran Jagodnik 14 (0/3 tritaškių), Adam Wojcik 10, Tomas Pačėsas 9 (29 min., 2/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/2 baudų, 5 rez.perd.), Istvan Nemeth 7 (1/5 tritaškių), Tomas Masiulis 6 (23 min., 3/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 7 atk.kam.).

Buvęs „Trefl” žaidėjas Michael Ansley sekmadienį tapo Sopoto klubo košmaru. Dabar „Turow” ekipoje žaidžiantis 38 metų amerikietis gniuždė Lenkijos čempionų aukštaūgius po krepšiu, taikliai metė iš vidutinio nuotolio ir pelnęs 25 taškus (10 iš 14 dvitaškių, 1 iš 2 tritaškių, 9 atkovoti kamuoliai) buvo pagrindiniu savo komandos pergalės kalviu Sopoto 100-mečio arenoje.

„Trefl” šioje dvikovoje buvo stebėtinai bejėgis ir lygiai su svečiais žaidė tik pirmąjį kėlinį. Po to „Turow” pradėjo po kruopelę kaupti persvarą, kuri ketvirtojo kėlinio pradžioje pasiekė 20 taškų.

Nepaisant pralaimėjimo, „Trefl” toliau pirmauja Lenkijos lygoje. Tiesa, 4 pergales per 5 rungtynes iškovojusią Sopoto ekipą pavijo jos skriaudikas „Turow”, o taip pat Slupsko „Czarni”, Varšuvos „Polonia” ir Starogardo „Polpharma”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .