10 turas: „Milan” atgaivino kovą dėl pirmos vietos

Savaitgalį buvo sužaistos visos „Serie A” dešimtojo turo rungtynės. Ilgai lauktame lyderių susitikime triumfavo „Milan”, dar tris taškus į savo saskaitą įsirašė sėkmingai sezoną pradėjusi „Fiorentina” tuo tarpu kitas čempionato favoritas „Inter” nesugebėjo įveikti „Sampdoria” ekipos.

„Milan” įrodė, kad šio klubo ketinimai šį sezoną yra labai rimti. Net ir be savo lyderio Andrejaus Ševčenkos klubas namie rezultatu 3-1 įveikė iki šių rungtynių taškų nepraradusį „Juventus”. Pilname „San Siro” stadione vykusiose rungtynėse „Milan” atliko tą patį, ką klubas padarė praeitų metų Čempionų lygos finale – per pirmajį kėlinį įmušė tris įvarčius. Šeimininkų gretose pasižymėjo C.Seedorfas, Kaka bei A.Pirlo. „Juventus” sugebėjo atsakyti tik paguodos įvarčiu, kurį 76 minutę pelnė D.Trezeguet.

Kitose šeštadienio rungtynėse Kitas Milano klubas, „Inter”, svečiuose vos subegėjo išplėšti tašką prieš „Sampdoria”. Šėimininkai buvo du kartus išsiveržę į priekį, tačiau „Inter” sugebėjo abu kartus išlyginti rezultatą. Po šių rungtynių Milano klubas tašku priartėjo prie lyderio „Juventus”, tačiau atitolo nuo antroje vietoje esančių miesto varžovų „Milan”.

Itin dramatiškai susiklostė susitikimas vykęs „Olimpico” stadione, kur vietos „Roma” priemė „Ascoli” ekipą. Šeimininkai pirmajam kėliniui einant į pabaigą išsiveržė į priekį po gynėjo C.Panucci įvarčio. Tačiau svečiams nusišypsojo laimė. 81 minutę iš aikštės buvo pašalintas „Roma” legionierius iš Rumunijos C.Chivu ir tuo pasinaudoję svečiai po dvejų minučių išlygino rezultatą. Visgi net žaisdami dešimtyje šeimininkai parodė charakterį ir pačioje rungtynių pabaigoje klubui pergalę išplešė gynėjo P.Mexes įvartis.

Nepasisekė kitam sostinės klubui „Lazio”, kuris rungtynių pabaigoje padovanojo tris taškus namuose žaidusiam „Reggina” klubui. Nors „Lazio” beveik visas rungtynes sėkmingai subegėjo apsiginti, tačiau viena kvaila klaida 77 minutę labai brangiai kainavo šiam klubui. „Lazio” vartininkas sugebėjo atsaugoti „Reggina” puolėjo N.Amoruso smūgį, tačiau kamuolys atšoko nuo Romos klubo gynėjo L.Zauri tiesiai į vartus. „Lazio” klubas šiemet labai nesėkmingai rungtyniauja išvykoje ir šios rungtynės nebuvo išimtis.

Sėkmingą pasirodymą čempionate pratęsė „Fiorentina” klubas, namuose rezultatu 2-1 įveikęs „Cagliari” ekipą. Nors svečiai ir buvo išsiveržę į priekį, tačiau „Fiorentina” klubas nepasidavė ir L.Toni bei M.Jorgenseno įvarčiai atnešė Florensijos komandai dar vieną pergalę.

Permainingos rungtynės vyko Veronoje, kur vietos „Chievo” sužaidė lygiosiomis rezultatu 2-2 su „Empoli”. Pačioje rungtynių pradžioje, trečiają minutę, šeimininkai išsiveržė į priekį po taiklaus F.Semioli smūgio, tačiau „Empoli” sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, tačiau jį ir persverti savo naudai. Visgi „Chievo” klubą nuo pralaimėjimo išgelbėjo S.Pellissier įvartis.

Elinį pralaimėjimą patyrė čempionato autsaideris „Treviso”. Namuose žaidusi ekipa minimaliu skirtumu 1-0 nusileido „Siena” ekipai. Svečių pergalę lėmė prieš pat rungtynių didžiają pertrauką pelnytas veterano E.Chiesa įvartis.

Paskutinę vietą „Serie A” užimantis „Lecce” klubas dar kartą pralaimėjo. Šį karta ekipa namuose nusileido „Messina” komandai. Rungtynių pabaigoje svečiams du įvarčius pelnė G.D`Agostino.

Kitas turnyrinės lentelės dugne esantis klubas „Parma” taip pat dar kartą patyrė pralaimėjimo skonį. Ekipa svečiuose pralaimėjo prieš sezono didžiausias staigmenas demonstruojantį „Livorno”. Šeimininkai į priekį išsiveržė po 16 minutę ekipos lyderio C.Lucarelli pelnyto įvarčio. Antrajį įvartį savo komandai po dvylikos minučių pelnė S.Morrone.

Paskutinės turo rungtynės baigėsi be įvarčių. Čempionų lygos dalyviai „Udinese” namie nesugebėjo įveikti „Palermo” ekipos. „Udinese” šį sezoną nesugeba išvengti duobių ir kolkas turnyrinėje lentelėje užima kur kas žemesnę vietas negu iš jų buvo tikėtasi prieš sezoną.

10 turo statistika:

„Milan” 3 – 1 „Juventus”

14` [1 – 0] Clarence Seedorf

27` [2 – 0] Kaka

44` [3 – 0] Andrea Pirlo

76` [3 – 1] David Trezeguet

„Sampdoria” 2 – 2 „Inter”

6` [1 – 0] Aimo Stefano Diana

31` [1 – 1] Esteban Cambiasso

35` [2 – 1] Aimo Stefano Diana

40` [2 – 2] Ivan Ramiro Cordoba

„Roma” 2 – 1 „Ascoli”

39` [1 – 0] Christian Panucci

83` [1 – 1] Maurizio Domizzi

90` [2 – 1] Philippe Mexes

„Reggina” 1 – 0 „Lazio”

77` [1 – 0] Luciano Zauri (į savo vartus)

„Fiorentina” 2 – 1 „Cagliari”

23` [0 – 1] David Suazo

53` [1 – 1] Luca Toni

82` [2 – 1] Martin Jorgensen

„Chievo” 2 – 2 „Empoli”

4` [1 – 0] Franco Semioli

8` [1 – 1] Christian Rigano

53` [1 – 2] Francesco Tavano

62` [2 – 2] Sergio Pellissier

„Treviso” 0 – 1 „Siena”

45` [0 – 1] Enrico Chiesa

„Lecce” 0 – 2 „Messina”

80` [0 – 1] Gaetano D`Agostino

83` [0 – 2] Gaetano D`Agostino

„Livorno” 2 – 0 „Parma”

16` [1 – 0] Cristiano Lucarelli

28` [2 – 0] Stefano Morrone

„Udinese” 0 – 0 „Palermo”