Ar kada nors pagalvojote, kodėl budistai ir induistai nusipiešia ant kaktos raudoną skrituliuką? Šių žmonių religijos aiškina, kad toje vietoje yra trečioji akis, matanti daugiau nei paprastos akys.
Ilgą laiką Vakarų pasaulis tikėjo, kad tai tėra religinis prietaras, bet ilgainiui Rytų kultūra besidomintys žmonės patys įsitikino šio paslaptingo organo egzistavimu.
Mokslininkai taip pat domisi šiuo reiškiniu ir, atrodo, jau surado paaiškinimą. Šiuo atveju daugiausiai mums gali pasakyti embrionologija.
Mato per popierių
Žymūs rusų ekstrasensai ne kartą demonstravo tokį eksperimentą. Jie paimdavo į popierinį, neperšviečiamą voką įdėtą skaidrę ir prisidėdavo prie kaktos. Keisčiausia, kad šių žmonių „spėjimai” visuomet būdavo sėkmingi. Tokie bandymai įrodė, kad tam tikri žmonės sugeba siųsti ir priimti tam tikrus smegenų signalus per kaktą. Senovės Rytų išmintis aiškina, kad tas bangas siunčia ir gauna energetiniai žmogaus kūno centrai – čakros. Vienas jų yra ypač stiprus – adžnačakra, kurią ezoterikai vadina trečiąja akimi.
Gyvena dvasiniam tobulėjimui
Trečiosios akies atvaizdus galime išvysti senovinėse rytiečių freskose ir skulptūrose nupieštus ant dievybių kaktų. Kai kurie tyrinėtojai mano, kad tai prisiminimai apie nežemiškus žmonių protėvius (dievus). Legendos pasakoja, kad visamatančioji akis suteikdavo jiems tokių galių kaip aiškiaregystė ir telepatija. Daugybė žmonių, daugiausia budistai, pašvenčia savo gyvenimą šių prarastųjų dieviškųjų savybių atgaivinimui ir tobulinimui. Šis sunkus darbas trunka daugelį metų, o jo rezultatas kartais būna paranormalių galių įvaldymas.
Vadino ciklope
Rusų mokslininkas Vitalijus Pravdiščevas tiki, kad toks organas iš tiesų egzistuoja. Jo manymu, su šiuo rudimentiniu organu dar ir dabar tam tikromis aplinkybėmis gali susidurti kiekvienas. Vienos amerikietės mokytojos fenomenas patvirtina, kad žmogus gali turėti daugiau nei dvi akis. Pasirodo, moteris visą gyvenimą po plaukais slėpė tikrą trečiąją akį pakaušyje. Moteris pasakojo, kad vaikystėje kiti vaikai ją vadino ciklope, todėl ji labai kentė ir nutarė savo papildomą akį slėpti. Vis dėlto ji pripažįsta, kad trečioji akis jai gyvenime dažnai pasitarnaudavo.
Susitraukė iki žirnio
Trečiosios akies egzistavimą patvirtinantį faktą galime rasti ir šiuolaikinėje embrionologijoje. Pasirodo, dviejų mėnesių embrionui susiformuoja trečioji akis, t.y. fotoreceptorius, lęšis ir nervas. Tačiau, embrionui toliau augant, akis pranyksta.
Viskas, kas lieka iš akies – epifizis, žirnio didumo liauka, esanti smegenėlių priekyje.
Specialistai atkreipia dėmesį į tai, kai epifizis yra neįprastai mobilus ir gali sukinėtis kaip akis. Be to, mokslininkai surado ir daugiau epifizio ir paprastos akies panašumų. Pasirodo, abu organai turi panašius lęšius ir šviesos receptorius. Biologai teigia, kad epifizis per tūkstančius metų nenaudojamas sumažėjo, nors anksčiau buvo didelės vyšnios dydžio.
Taigi epifizis gali būti tiesiogiai susijęs su specifiniais žmogaus sugebėjimais. Kai kurie žmonės, kurie širdingai pasišvenčia spiritistinei praktikai, išgyvena tam tikrų hormoninių kūno pasikeitimų. Dažnai pastebima, kad dėl pasikeitusių hormonų sumažėja viršugalvio kaulo storis. Priekinė smegenėlių dalis yra tiesiogiai susijusi su dauginimosi funkcijomis, todėl seksualinė abstinencija suaktyvina epifizio veiklą. Tikriausiai todėl magai ir ateities spėjikai savo pasirodymų metu į pagalbą pasikviesdavo mergeles arba vaikus.
Matė viską aplinkui
Pagal mokslininkų spėjimus trečioji akis greičiausiai galėjo būti viršugalvyje arba pakaušyje, kad būtų sukuriamas 360 laipsnių vaizdas. Evoliucijos eigoje trečioji akis sulindo giliai į smegenis. Akies lęšis nukreiptas į galvos priekį (kaktą), iš kur gauna daugiausiai informacijos. Indai iki šiol piešia trečiąją akį kaktoje – nematomų telepatinių signalų centrą.
Šiandien įvairūs spiritizmo ekspertai supaprastino trečiosios akies atvėrimo ritualus ir teigia, kad tam padaryti nereikia dešimčių metų. Svarbiausia yra tinkama informacija ir geras mokytojas, padedantis žmogui pajusti savo trečiąją akį ir išmokti ja naudotis. Daugelis šiandieninių ekstrasensų tikina naudojąsi trečiąja akimi. Nesvarbu, ar tikėsite, kad trečioji akis tėra rudimentinė liekana, ar dievų dovana – be jokios abejonės, tai dar mažai ištirtas, bet realus ir daug žadantis žmogaus organas.
Žygimantas Pauliukevičius
Daznai randamos kaukoles su trecia akiduobe 🙂 ir ne butinai kaktoje, dazniausiai jos atsirasdavop karo metu:)