A. Kudrinas perspėjo dėl finansinės krizės

Jei nebus suvaldyta infliacija, užsienio kapitalo įplaukos gali sustiprinti rublį ir net sukelti krizę rinkoje, kai 2007 metais bus panaikinta valiutos kontrolė, perspėjo Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas, remdamasi „Moscow Times“ praneša ELTA.

„Jei išsilaikys dabartinis infliacijos lygis, mes kaip dulkių siurblys į šalį siurbsime spekuliacinį kapitalą. Dėl mažiausio naftos kainų kritimo šie pinigai gali sukelti didelį nuosmukį Rusijos rinkose“, – aiškino Rusijos finansų ministras.

2007 metais Rusija panaikins rezervo reikalavimus kapitalo sąskaitos transakcijoms, kurie veikia kaip trumpalaikių pinigų įplaukų į šalį barjeras.

Trumpalaikių vyriausybės vertybinių popierių palūkanoms siekiant maždaug 7 proc. ir stiprėjant rubliui Rusija gali tapti tarptautinių „karštųjų pinigų“ magnetu, teigė A. Kudrinas.

„Finansų ministerijos vekselių palūkanos gali išaugti iki 8-9 proc., kitur pasaulio rinkose tokių palūkanų nėra“, – sakė A. Kudrinas.

„Pagrindinė mūsų užduotis yra iki 2007-2008 metų sumažinti infliaciją ir neišleisti stabilumo fondo lėšų, mes suprantame, kad tai yra vienas iš instrumentų, kaip pagerinti Rusijos monetarinę politiką“, – aiškino ministras.

Rusijos vyriausybė siekia sumažinti infliaciją, kuris šiemet turėtų viršyti vyriausybės prognozuotą 11 proc. lygį. Kitąmet ketinama kainų augimą sumažinti iki 7-8,5 proc., o rublio realų brangimą – iki 4 proc. Prognozuojama, kad šiemet rublis pabrangs 9 proc.

„Didelė infliacija ir rublio brangimas yra dviguba blogybė“, – pažymėjo A. Kudrinas.

Rublio brangimas kenkia Rusijos pramonininkams, nes mažina jų konkurencingumą ir skatina prekių importą.

Rusijos pramonės atstovai teigė, kad rublis stiprėja sparčiau nei auga ekonomika.

„Mūsų ūkis šių pinigų neuždirbo, o laimėjo juos loterijoje“, – teigė trečiosios pagal dydį pasaulyje aliuminio gamintojos „RusAl“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir buvęs finansų ministras Aleksandras Livšicas.

„Duokite mums 30 rublių už vieną dolerį kursą ir mes nukonkuruosime visus“, – sakė jis.

2005-10-27 08:10

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.