Lietuvos rinkoje neleista realizuoti apie 1,400 tonos lenkiškų aviečių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė rinkoje realizuoti 1400 kg lenkiškų aviečių. Šis draudimas priimtas po to, kai VMVT skubiu pranešimų dėl nesaugaus maisto ir pašarų sistema RASFF 2005-10-18 gautas skubus pranešimas iš Danijos, kad šaldytose avietėse iš Lenkijos nustatytas Noro virusas. Susirgimai, sukelti Noro viruso buvo užregistruoti šią vasarą Danijoje.

„Noro virusas priskiriamas Norwalk grupės žinomiems virusams. Noro virusas veikia žmogaus virškinamąjį traktą, žarnyną, sukelia gastroenteritą: uždegiminį skrandžio, plonųjų žarnų pakenkimą. Simptomai: pykinimas, labai staigus vėmimas, viduriavimas, einantis su žarnyno spazmais. Gali atsirasti galvos skausmas, karščiavimas, raumenų skausmai. Inkubacinio periodo trukmė apie 12 val., 1-2 dienas trunka susirgimų simptomai, – sakė VMVT Maisto skyriaus vyriausioji gydytoja higienistė Rita Sadūnaitė.

RASFF pranešime nurodyta, kad 1,400 tonos šaldytų aviečių iš Lenkijos buvo pristatyta į AB „Kauno šaldytuvai“. Kauno miesto VMVT, gavusi RASFF informaciją, š.m. spalio 19 dieną patikrino AB „Kauno šaldytuvai“laikomas šaldytas avietes.

Tikrinimo metu šaldytuvuose rasta 1050 kg. šaldytų aviečių likutis. Be to patikrinimo metu nustatyta, kad UAB „Nowaco Lietuva“ užsakymu AB „Kauno šaldytuvai“ perfasavo šaldytas avietes. Ženklinimo etiketėje buvo klaidinamas vartotojas, nes joje nurodoma, kad uogų kilmės šalis ne Lenkija, bet Lietuva.

Kauno miesto VMVT priėmė sprendimą uždraudžiantį realizuoti nesaugų maistą, taikė rinkos ribojimo priemones. AB „Kauno šaldytuvai“ uždrausta realizuoti užkrėstas šaldytas avietes bei įmonė įpareigota surinkti šių uogų likučius iš rinkos, vykdoma nesaugaus maisto atšaukimo iš rinkos programa. Kaltiems asmenims bus taikomos sankcijos, numatytos pagal ATPK, neleista klaidinti vartotojų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.