ČLKL lyderiai neužleidžia pozicijų

Spalio 22 d. Čikagos lietuvių krepšinio lygos čempionate sužaistos ketverios penktojo turo rungtynės, kuriose eilines, įtikinamas, pergales iškovojo lygos favoritai Alytaus, Radviliškio ir Kretingos krepšininkai. Dukart ČLKL čempionai dzūkai savo varžovus nugalėjo 20 – ies taškų skirtumu, o mažųjų Lietuvos miestelių atstovai pergales prieš varžovus šventė vienodu – 34 taškų skirtumu.
„Radviliškio” krepšininkai, rungtyniaudami su iki tol abi pergales iškovojusiais „Kauno” krepšininkais, jau pirmajame kėlinyje, laimėdami jį 21 taško skirtumu, išsprendė rungtynių baigtį, o mačą laimėjo rezultatu 66:32 (35:14). Radviliškio krepšininkai dvitaškius metė net 60 proc. taiklumu, o jų varžovų taiklumas buvo perpus mažesnis. Be to, nugalėtojai atkovojo 27 kamuolius, o kauniečiai, prametę visus 6 tritaškius, vos 12.
Rezultatyviausiai Radviliškio gretose rungtyniavo Andrius Virbickas – 17 taškų (dvitaškiai – 2/2, tritaškiai – 4/7), Egidijus Stanislauskis – 15 (dvitaškiai – 7/13, 8 atkovoti kamuoliai) bei Vaclovas Šivickas – 12. „Kauno” komandai 10 taškų pelnė Raimondas Žekas.
Taip pat nesunkią pergalę iškovojo Kretingos „Tauras Mortgage” komanda. Ji trečiąją pergalę iš eilės šventė rezultatu 69:35 (37:14) nugalėjusi Kauno „Rambyno” krepšininkus. Prie šios žemaičių sėkmės daugiausiai prisidėjo Remigijus Narvilas – 13 taškų, Emigijus Lukošius ir Giedrius Jucys – po 11. Šių trijų krepšininkų rezultatyvumu neaplenkė nei vienas „Rambyno” komandos žaidėjas.
ČLKL čempionų titulą ginantys „Alytaus” krepšininkai net ir rungtyniaudami be dviejų startinio penketo žaidėjų (Tomo Rimkaus ir Tomo Ivanausko) lengvai, rezultatu 73:53 (48:23) palaužė lygos debiutantų Klaipėdos „Olimpo” komandos pasipriešinimą. Tiesa, „Olimpas” pirmoje varžybų pusėje nuo varžovų atsilikęs 25 taškais, antrojo kėlinio viduryje sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 10 – ies taškų (43:53), kas privertė dzūkų trenerį paprašyti minutinės pertraukėlės. Po jos vėl viskas stojo į savo vėžes ir Alytaus krepšininkų pergalė jau nekėlė abejonių. „Olimpo” krepšininkai gali pasidžiaugti tuo, jog jiems pavyko laimėti antrąjį varžybų kėlinį (30:25).
Pataikęs lygiai pusę visų mestų metimų rezultatyviausiai „Alytaus” gretose žaidė Rimantas Lukoševičius – 24 taškai, Audrius Vasiliauskas – 18, Darius Venys – 13. „Olimpo” komandai Romas Jelinskas pelnė 15 taškų, Aivaras Majus – 12.
Dviejų čempionato autsaiderių Kauno „Stumbro” ir Vilniaus „Sostinės” komandų dvikovoje pirmąją pergalę iškovojo kauniečiai, varžovus nugalėję rezultatu 60:49 (27:26). „Stumbras” pirmavo visų rungtynių metu ir savo pranašumą sugebėjo išsaugoti iki pat finalinio teisėjo švilpuko. Nugalėtojų komandoje sublizgėjo Algirda Vilimas. Šis krepšininkas prametė vos 3 metimus iš 18 (dvitaškiai – 9/10, tritaškiai – 2/3, baudos 4/5) ir savo komandai pelnė beveik pusę – 28 taškus. Perpus mažiau – 14 taškų (4 tritaškiai) savo komandai pelnė Algirdas Martinka. „Sostinei” 12 taškų pelnė komandos debiutantas Darius Bagdonas, 11 – kroatas Draženas Regoja, o 7 taškus savo komandai pelnė ir 7 kamuolius atkovojo visus tris dvitaškius pataikęs Olimpinis čempionas Romas Ubartas.

„Švyturys” rungtynes užprotestavo

Dar dvejos rungtynės šeštadienį sužaistos ir Čikagos lietuvių senjorų pirmenybėse, kuriose pergales iškovojo praėjusio sezono finalininkai – „Lituanicos” ir „Aukštaitijos” krepšininkai. Abejoms šioms komandoms pergalės atiteko nebe sunkios kovos. Darbo užtektinai šiose rungtynėse turėjo ir rungtynėms vadovavę teisėjai, kuriems teko raminti įsismarkavusius krepšininkus.
„Lituanicos” ir „Lokių” komandų dvikovoje per pirmąją varžybų pusę nugalėtojas nepaaiškėjo (33:33), o po pertraukos sėkmingiau rungtyniavę „Lituanicos” krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 68:56. „Lituanicos” pergalės kalviu buvo Jefas Falkneris. Šis krepšininkas pataikė 7 tritaškius ir savo komandai pelnė 28 taškus. „Lituanicos” legionierius Larry Stewartas įmetė 14 taškų. „Lokiams” 18 taškų pelnė legendinis „Žalgirio” krepšininkas Mindaugas Lekerauskas. Jo komandos draugui Arūnui Mikalauskui rungtynės baigėsi anksčiau laiko – už neleistinus veiksmus teisėjo atžvilgiu jis buvo pašalintas iš aikštės ir turės praleisti kito turo rungtynes su Kretingos krepšininkais.
Be incidentų neapsėjo ir antrosios senjorų čempionato rungtynės, kuriose „Aukštaitija” 66:42 (29:23) nugalėjo „Švyturio” komandą. Šį mačą apkartino vienas epizodas, kai teisėjas, įtaręs vieno iš klaipėdiečių komandos žaidėjų neblaivų stovį neleido jam tęsti rungtynių. Su tuo nesutikę „Švyturio” komandos vadovai po rungtynių ČLKL vadovybei įteikė protestą, reikalaudami peržaisti šį susitikimą.
Tuo metu, kai iš aikštės buvo pašalintas „Švyturio” lyderis, klaipėdiečiai buvo priekyje 23:17, po ko klaipėdiečių žaidimo ritmas sutriko. Artimiausiu metu ČLKL vadovybė išnagrinės šį neeilinį atvejį ir priims galutinį sprendimą.