Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka tikisi, kad pasaulyje dar gali nuvilnyti ne viena „oranžinė” revoliucija.
Interviu Didžiosios Britanijos visuomeniniam transliuotojui BBC jis teigė, kad jo šalis yra geras pavyzdys milijonams žmonių, kurie puoselėja demokratiją ir laisvę. Prezidentas pasidžiaugė, kad po „oranžinės” revoliucijos Ukraina pagaliau atsidūrė pasaulio žemėlapyje.
„Malonu, kad Ukraina dabar žinoma visame pasaulyje (…). Esu tikras, kad tuo, kas nutiko pernai, didžiuojasi ir Vakarų Europos bei Jungtinių Valstijų gyventojai, kadangi tai parodo mūsų bendrą humaniškumą kad ir kur gyventume”, – laidai „Talking Point” sakė V. Juščenka.
Interviu BBC jis taip pat atskleidė, kad gauta naujos informacijos byloje dėl galimo mėginimo jį nunuodyti.
„Tiriama daugiau kaip 10 versijų (…). Esu tikras, kad šis nusikaltimas bus atskleistas”, – sakė prezidentas.
Klausimus V. Juščenkai prieš interviu galėjo užduoti visi BBC klausytojai bei šios naujienų tarnybos interneto svetainės lankytojai. Daugelis ukrainiečių teiravosi, kodėl prezidentas nutarė iš ministrės pirmininkės posto atleisti Juliją Timošenko.
V. Juščenka į tai atsakė, kad ankstesnė vyriausybė nesugebėjo dirbti kaip komanda, o veiksmų jį privertė imtis prastėjanti šalies ekonominė padėtis. Šiuo metu, anot prezidento, vyriausybė pataisė neigiamas tendencijas. „Todėl tikiuosi, kad iki metų pabaigos augimas sieks nuo 4,5 iki 5 procentų, ir tai bus vienas geriausių rodiklių Europoje”, – prognozavo prezidentas.
V. Juščenka taip pat buvo paklaustas apie tyrimą dėl žurnalisto Georgijaus Gongadzės nužudymo. Pasiteiravus, ar buvusiam prezidentui Leonidui Kučmai būtų suteiktas imunitetas šioje byloje, V. Juščenka atsakė: „Ne. Visi yra lygūs prieš įstatymą. Dėl to nekyla jokių abejonių”.
Kalbėdamas apie šalies vidaus problemas, V. Juščenka patikino, kad imamasi visų priemonių siekiant pažaboti Ukrainoje išsikerojusią korupciją bei nustatant naujas taisykles „skaidriai ir konkurencingai” rinkai.
Jis teigė tikįs, kad Ukraina jau metų pabaigoje gali būti pasirengusi įstoti į Pasaulio prekybos organizaciją, be to, jis patikino sieksiąs, kad jo šalis per trejus metus galėtų tapti Europos Sąjungos (ES) nare.
Paklaustas, ar remtų demokratines permainas Baltarusijoje, prezidentas atsakė: „Esama labai sudėtingų procesų tiek pačioje Baltarusijoje, tiek politinėse diskusijose dėl jos. Esu tikras, kad parama demokratinėms jėgoms gali būti veiksminga tik kalbantis su žmonėmis. Todėl manau, kad būtinas dialogas. Turėtume suteikti Baltarusijai progą pasikeisti”.
Pasiteiravus, ar „oranžinė” revoliucija įmanoma ir Rusijoje, prezidentas atsakė: „Esu tikras, kad „oranžinė” revoliucija tapo pavyzdžiu milijonams žmonių, kurie vis dar puoselėja laisvę ir demokratiją, nesvarbu, kur jie gyvena – Rusijoje, Baltarusijoje ar kur nors kitur (…). Mes parodėme gerą pavyzdį, todėl galiu tik sveikinti tuos, kurie nori keisti savo šalį į gerąją pusę”.
2005-10-16 11:04