Darželį paliekantys vaikai svajoja turėti linksmą mokytoją

Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai akcentuoja, kad mokyklai reikia ruoštis ir geriausia tai daryti ne namuose.

Pernai šalyje buvo įvestas visuotinis priešmokyklinis ugdymas, tačiau ne visi tėveliai savo 5-6 metų atžalas leido į darželius. Uostamiesčio ugdymo įstaigose buvo įsteigtos 74 priešmokyklinės grupės, kurias šiais mokslo metais lankė per tūkstantį tris šimtus vaikų. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus duomenimis, dar apie 190 uostamiestyje gyvenančių priešmokyklinio amžiaus vaikų darželio nelankė, nes pasiruošimas mokyklai kol kas nėra privalomas.

Vaikai, kurie nelanko priešmokyklinių grupių, taip pat turi teisę gauti nemokamą švietimo pagalbą – psichologų, priešmokyklinio ugdymo specialistų, specialiųjų pedagogų konsultacijas. Jos darželių nelankančių priešmokyklinukų tėvams buvo teikiamos visose švietimo įstaigose, kur veikia priešmokyklinio ugdymo grupės (lopšeliuose-darželiuose, mokyklose-darželiuose, Tauralaukio pagrindinėje mokykloje), taip pat – Regos ugdymo centre, Klaipėdos pedagoginėje-psichologinėje tarnyboje.

Pirmąją priešmokyklinukų laidą į mokyklas išleidžianti „Svirpliuko” lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danguolė „Vakarų ekspresui” sakė, kad ruošti vaikus mokyklai jai nebuvę labai sunku. „Nors priešmokyklinis ugdymas prasidėjo tik nuo šių metų, didelio vargo nebuvo – panašų darbą ir anksčiau dirbdavome. Tik, kad dabar vaikams mokinio krepšelis skiriamas, tėveliams nebereikia mokymo priemonių pirkinėti”, – sakė ji.

Auklėtoja prisipažino vaikus į mokyklą išleidžianti su skaudančia širdimi. „Pripratome vieni prie kitų, bet ką padarysi – mokyklai visi aštuoniolikai jau pasirengę. Didžioji dalis jų eis į S. Dacho vidurinę mokyklą, pora – į E. Balsio meno mokyklą”, – sakė Danguolė.

Dieną prieš išleistuves kalbinti „Svirpliuko” priešmokyklinukai atviravo, kad dar norėtų pasiausti darželyje, kur jais taip rūpinasi mylinčios auklėtojos, tačiau supranta, jog atėjo laikas pradėti mokytis.

Paulina

Truputį gaila palikti darželį. Auklėtojos labai geros, turiu čia daug draugų. Aš eisiu į Dacho mokyklą – dar nebuvau ten, bet tetis jau buvo. Mokykloje tai norėčiau šokti, ir viskas. Dar noriu į gerą darbą patekti – ten kur nagus lakuoja.

Artūras

Darželyje man labiausiai patinka rašyti, šventės visokiausios. O mokykloje irgi rašysiu, mokysiuosi. Eisiu į Dacho mokyklą – ten jau mano brolis mokosi ir dar pusbrolis Gabrielius, ir dar mano tėtis pietauti ateina, nes jo darbas šalia. Jis – policininkas, ir mamytė mokosi policininke. Policininkai labai reikalingi – jie gaudo blogus žmones. Ir aš dirbsiu policijoje.

Simonas

Darželyje man labiausiai patinka mano draugai Aleksas ir Vilius. Eisiu su jais kartu į mokyklą. Ten reikės ruošti pamokas, rašyti. O kai baigsiu mokyklą, norėčiau mašinas pardavinėti. Man labiausiai patinka BMV.

Greta

Gaila palikti darželį – čia žaidžiam, piešiam, ir auklėtojos geros. Eisiu į Dacho mokyklą, nežinau, kiek vaikų iš mano grupės eis kartu, bet norėčiau, kad eitų daug – turėčiau draugų mokykloje. Norėčiau, kad mokytoja būtų griežta ir linksma.

Silvija

Mes darželyje ruošiamės mokyklai – balionus pučiam, žaidžiam. O labiausiai man patinka rašyti. Skaityti tai dar nelabai moku, man mama skaito – labiausiai patinka pasaka apie Undinėlę.

Emilija

Darželyje mes žaidžiame, rašome. Galėčiau pati jau perskaityti pasaką, bet tik skiemenimis. Ir mokykloje reikės skaityti, rašyti. Ir dar mano brolis sakė, kad tenais visi negalėsime nueiti nuo stalo, mes būsime už kojų prirakinti su grandinėm. Bet nelabai noriu, kad taip būtų. Po trupučiuką jau perkuosi daiktus mokyklai. Turiu kuprinę, tokią rožinę, su meškiuku, ir sąsiuvinį, ir tušinuką. Kuprinę man padovanojo mano geriausia draugė Aušrinė. Mama sako, kad reikėtų naujos kuprinės, bet man ta labiau patinka.

Aleksas

Gaila auklėtojas palikti, nes jos labai geros – duoda duonos, ir sriubos atneša, nepyksta niekada. O mokykloje reikės daryti daug darbų, gerai mokytis, reikės labai daug dešimtukų gauti. Mano brolis labai didelis, jis jau eina į šeštą klasę, mane pamoko skaityti. Ir sakė, kad ten bus labai sunku mokytis. Brolis net nori į darželį pareiti. O per gimtadienį jis man kuprinę padovanojo, ir dar mašiną su pultu.

Vilius

Gaila darželį palikti, nes čia auklėtojos labai geros. Eisiu į Dacho mokyklą. Kai važiavau pro šalį, tai mačiau, kad ji graži, ten Lietuvos vėliava kabo, bet viduj nebuvau. Mano sesė aštuntokė, bet apie mokyklą man nieko nepasakojo. Aš tai galvoju, kad ten reikės rašyti, skaityti. Kūma man jau padovanojo kuprinę, ten buvo toks parkeris įdėtas, aš dar knygas savo susidėjau.

Laurynas

Gaila darželį palikti, todėl kad čia yra gerų draugų. Bet su manim į tą pačią klasę, man atrodo, Kristupas eis. Buvome mokykloje ekskursijoje: mokykla man pasirodė tokia spalvota. Ten buvo toks ant popieriaus nupieštas gaublys, ir kai mes mokinimas gandrą padovanojom, jie mums žvirblį kiaušinyje padovanojo. Aš nuo mokyklos gyvenu toli ir netoli – mes gyvename Lietuvininkų aikštėje. Tai aš galvoju, kad gal ir vienas į mokyklą nueisiu, nes jau buvau nuvažiavęs vienas su dviračiu, o tetukas su mašina. Į tą aikštę prie mokyklos važiavom pasportuoti.

Laima Švedaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.