Laiptų apželdinimas

Kasdien einame į viršų, į apačią. Nuo mūsų nuolatinio žingsniavimo laiptai „pavargsta” – apsiblausia, įtrūksta. Atgaivinkite senus, pagyvinkite naujus, dar tik ruošiamus įrengti, laiptus, pasodindami nors po keletą žemučių augalų.

Akmeninių laiptų apželdinimas

Apželdinti akmeniniai laiptai atrodys labai natūraliai.

Didelius, plokščius akmenis galima guldyti be papildomų rišamųjų medžiagų.

Ruošdamiesi tokius laiptus apželdinti, pasirūpinkite, kad akmenis jungianti žemė būtų pakankamai derlinga (tinka rupaus smėlio, velėninės, lapinės žemės mišinys).

Paruošus laiptus, dar kelias dienas patartina nieko nesodinti, kad žemė spėtų susigulėti.

Geriausiai apželdinimui parinkti smulkučius augalus (tokius, kaip alpinį eriną, aubretę, ankstą, šilropę ir kt.). Jie tiks ne tik laiptų pakopoms apželdinti, bet ir atraminių sienučių plyšiams, alpinariumams, plytelių takų siūlėms, poilsio aikštelėms, ant šlaitų, prieš žemaūgius krūmus, t. y. visur, kur tik atsiras nedidukė saujelė žemės ir saulės spindulėlis. Augalai turi būti nereiklūs, gebantys gerai prisitaikyti bei sugebantys panaudoti akmenų kaupiamą šilumą.

Nedarykite klaidos apsodindami visus laiptus, nes jūsų sodu besimėgaujantis svečias gali išsinarinti koją. Neapdairiai parinkti, per aukšti ar prie vertikalios laiptų pakopos vidurio susodinti augalai – tikri spąstai skaičiuojantiems gražius žiedus.

Sodinamus augalus paskirstykite taip, kad jie būtų arčiau vertikalių laiptų pakopų sienelių kraštuose. Jei augalų šaknys labai ilgos, geriausia juos pasodinti iš karto statant akmeninius laiptus (vėliau tai padaryti sunkiau).

Alpinis erinas

Tai daugiametis žolinis augalas. Lapai – vidutinio žalumo, maži ovališki. Išauga iki 5-8 cm. Žydi pavasario pabaigoje-vasarą rusvais, baltais žiedais. Mėgsta saulėtą vietą, gerai drenuojamą dirvą. Dera su smile.

Paprastoji aubretė

Daugiametis žolinis augalas. Keras žemas, platus, besiplečiantis į šonus, su tįstančiais ir bemat įsišaknijančiais ūgliais. Aukštis – 5-15 cm. Žydi balandžio-gegužės mėn. mėlynais, violetiniais, raudonais, rožiniais žiedais. Dirvą mėgsta kalkingą, apydrėgnę. Tinka derinti su visžale rudgrūdėle.

Gajoji anksta

Daugiametis žolinis augalas. Žydėti geltonais, baltais žiedais pradeda nuo pavasario pabaigos iki rudens. Vieta – saulėta, dirva – laidi vandeniui. Tinka derinama su uolaskėle.

Geri patarimai, sumaniusiems turėti žydinčius laiptus

* Geriausias metas žydinčius laiptelius kurti – pavasaris ir rudens pradžia.

* Žydintiems laipteliams formuoti tinkamiausia yra rytinė, pietrytinė ir pietvakarinė pusė.

* Į tarpelius, įtrūkimus sodinkite smulkučius, mažai mindymo bijančius augalus (pvz. prastąją aubretę, uolaskėlę ir t.t.).

* Nuolat išraukite piktžoles, nebent jums atrodo, kad jos, pražydusios, laipteliams suteiks neapsakomo žavesio.

* Rudeniop iš laiptų tarpueilių išraukite nuvytusias vienmetes, pakirpkite nužydėjusius daugiamečių stiebus.

* Venkite augalų minkštais, sultingais lapais, kad ant jų užlipus nepaslystumėte.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.