Kovoje dėl Kuršių nerijos išsaugojimo pasitelktas fotomenas

Šiandien, birželio 9 d., Parlamento galerijoje atidaryta fotomenininkų Kazimiero Mizgirio (Nida), brolių Černiauskų (Merkinė) ir ornitologo Eugenijaus Drobelio fotografijų paroda „Žmonijos ir planetos istorija parašyta ta pačia ranka”, kuri birželio pabaigoje bus eksponuojama Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos ( ET PA) rūmuose Strasbūre (Prancūzija).
„Šios parodos tikslas – meno kalba dar kartą atkreipti ET parlamentarų dėmesį į galimą nepataisomą žalą unikaliai Kuršių nerijos gamtai, įvykus avarijai Rusijoje veikiančios bendrovės „Lukoil” eksploatuojamame naftos gręžinyje „D-6″ ir kartu atkreipti dėmesį į gamtos paveldo išsaugojimą”, – sakė Seimo ET PA delegacijos vadovas Algirdas Paleckis.

Pasak ET PA Aplinkosaugos komiteto nario, parlamentaro Gedimino Jakavonio, Lietuvai, nepaisant Rusijos delegacijos protestų, pavyko įtikinti ET parlamentarus papildyti rezoliucijos dėl naftos telkinio „D-6” projektą nuostata, kad avarijos atveju žalos atlyginimo klausimas būtų sprendžiamas Rusijos ir Lietuvos tarpvyriausybiniu, o ne Lietuvos ir „Lukoil” susitarimu, kuris būtų naudingas Rusijai.

2003 m. Rusijoje veikiančiai privačiai bendrovei „Lukoil” pradėjus eksploatuoti naftos gręžinį D-6 Baltijos jūroje netoli Nidos, iškilo pavojus šiam unikaliam gamtos paminklui ir jautriai Baltijos jūros ekosistemai. Rusijai atsisakius diskutuoti su Lietuva dėl naftos gavybos saugumo ir žalos atlyginimo avarijos atveju, Lietuva kreipėsi pagalbos į tarptautines organizacijas, tarp jų – ir į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Tik tarptautinės bendruomenės dėka šiuo klausimu Rusija pradėjo derybas su Lietuva.

Tarptautiniais aukso ir sidabro medaliais apdovanoto fotomenininko Kazimiero Mizgirio (Nida) darbuose meno kalba išraiškingai atspindėta Kuršių nerijos pusiasalio kūrėjų – smėlio ir vėjo, kelionės akimirkos. Jo darbus papildė fotomenininkų brolių Černiauskų (Merkinė) ir ornitologo Eugenijaus Drobelio nuotraukos, kuriose – didžiausio Lietuvoje Dzūkijos nacionalinio parko nepakartojami gamtos gyvybės atspindžiai.

Parodos autorių skirtingas žvilgsnis tarsi susisieja vienoje sampratoje apie tikrąsias vertybes. Jų fotoobjektyvų fiksuojamos gamtos akimirkos paženklintos amžinąja prasme, kurios nepaisydamos žmogaus kasdienybės sumaterialėjimo, pabrėžia jo „šou” vienadieniškumo mirtį beribėje laiko erdvėje. Juk žmonijos ir planetos istorija parašyta ta pačia ranka.

Kazimieras Mizgiris. Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) menininkas fotografas. Jo fotografijos Kuršių nerijos kopų tematika apdovanotos tarptautiniais aukso ir sidabro medaliais. Yra surengęs daug parodų Lietuvoje ir Pasaulyje.

Broliai Černiauskai. Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) menininkai fotografai. Meninio susivienijimo ARTA (Kišiniovas, Moldavija) garbės nariai ir Molėtų garbės piliečiai. Personalinių darbų parodos surengtos Lietuvoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje… Kūryba apibūdinta Lietuvos ir užsienio enciklopedinio pobūdžio leidiniuose, saugoma muziejų fonduose ir privačiose kolekcijose.

Eugenijus Drobelis. Dzūkijos nacionalinio parko Direktoriaus pavaduotojas. Ornitologas, Gamtos mokslų daktaras. Knygų ir monografijų apie paukščius autorius. Fotografijas ir straipsnius publikuoja mokslinėse monografijose ir gamtosauginio pobūdžio leidiniuose. Dalyvavo fotografijos darbų parodose Lietuvoje, Lenkijoje… 2004 m. apdovanotas Lietuvos Aplinkos bei Kultūros ir Lietuvos televizijos P. Abukevičiaus premija už videofilmą „Erelių žemė”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.