Lietuvos policijai – naujas ginklas kovoje su piratavimu

Jau vienuolika metų su muzikos bei filmų „piratais” kovojanti Lietuvos muzikos industrijos asociacija šią vasarą pasitiko išleisdama specialų kompaktinį diską, kuriame išsamiai aiškinama, kaip atskirti originalius kompaktinius diskus nuo padirbtų. Nauja priemonė padės policininkams efektyviau vykdyti operatyvinį darbą.

Informacinis diskas „Teisėtų ir neteisėtų kūrinių kopijų atpažinimo rekomendacinė medžiaga” pirmiausia bus skiriamas šalies kriminalinės policijos, muitinės darbuotojams, kad šie turėtų išsamią, nuolat prieinamą informaciją apie nelegalios produkcijos požymius bei galėtų operatyviai nustatyti muzikos, audiovizualinių kūrinių, taip pat kompiuterinių žaidimų legalumą.

Diske taip pat pateikiami visi būtini teisės dokumentai, Lietuvoje bei Europos Sąjungoje reguliuojantys autorinių teisių apsaugą, taip pat susijusios direktyvos bei konvencijos.

„Mintis išleisti piratinės produkcijos atpažinimo gidą brendo jau seniai. Ilgą laiką kaupėme, sisteminome medžiagą. Tai sudėtingas procesas, nes, bėgant laikui, „piratai” randa vis naujų būdų, kaip gaminti nelegalias muzikos kūrinių ar filmų kopijas, kurios būtų maksimaliai panašios į originalus”, – sako Lietuvos muzikos industrijos asociacijos viceprezidentas Vytas Simanavičius.

Išleidusi piratinės produkcijos atpažinimo gidą, LMIA dar šiemet organizuos ir specialius seminarus didžiųjų šalies miestų, taip pat rajonų teisėsaugininkams.

„Kova su piratavimu reikalauja aukščiausio lygio kompetencijų visuose proceso etapuose. Esame stiprūs tiek, kiek stipri mūsų silpniausioji grandis. LMIA misija šiandienos mūšyje su „piratais” – skleisti žinias, didinti savo ir kolegų policijos darbuotojų kompetencijas. Tai pamatas efektyviai veiklai”, – pastebi LMIA viceprezidentas.

Sėkmingą asociacijos veiklą įvertino net latviai – visai neseniai prie LMIA prisijungė kaimyninės šalies įmonė „Videoleader”, taip pat neseniai asociacijos narių gretas papildė lietuvių įmonė „V&K Holding”, leidėjai „Zuzi records” ir „Muzikine partija”.

„Džiaugiamės, kad privatus verslas vis aktyviau palaiko asociaciją, tačiau kartu kiek apmaudu, kad valdžia kovai su piratavimu skiria per mažai dėmesio. Iš esmės, kovodami su piratavimu rūpinamės visos Lietuvos įvaizdžio gerinimu, tačiau kol kas tai vyksta tik privačių iniciatyvų ir resursų dėka”, – pastebi LMIA viceprezidentas.

Per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje policijos pareigūnai, dalyvaujant LMIA atstovams, patikrino 77 įmones ir prekyvietes, iš rinkos šiemet jau išimta per 37 tūkst. vnt. neteisėtų muzikos įrašų, filmų bei kompiuterinių žaidimų laikmenų.

Pernai už prekybą neteisėtomis kūrinių kopijomis administracinėn atsakomybėn Lietuvoje buvo patraukta 180 asmenų, 131 asmens atžvilgiu buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. 2004 m. juodojoje rinkoje buvo konfiskuota apie 317 tūkst. piratinių diskų, kurių teisėtų kopijų mažmeninė vertė – apie 9,4 mln. litų.

Diskas „Teisėtų ir neteisėtų kūrinių kopijų atpažinimo rekomendacinė medžiaga” išleistas 2.000 vnt. tiražu, jo leidybą parėmė ES PHARE programa.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvos policijai – naujas ginklas kovoje su piratavimu"

  1. saldainis

    Šakės jums dabar, pratai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.