Fotoaparatai pinga kasdien

Kai prekyboje pasirodė pirmieji skaitmeniniai fotoaparatai, jų kainos siekė kelis tūkstančius litų. Tiek kainuojančių fotoaparatų elektronikos parduotuvėse galima rasti ir dabar, tačiau jie yra daug galingesni už savo pirmtakus. Senesnių modelių galima įsigyti vos už 300 litų, ir ateityje jų kainos sparčiai kris.

UAB „Avitelos prekyba“ informacinių technologijų skyriaus vedėjas Germanas Vaitkus „Klaipėdai“ sakė, kad pigiausias skaitmeninis fotoaparatas šio prekybos tinklo salonuose kainuoja 380 litų, brangiausias – 3000 litų.

„Tačiau žmonės renkasi aparatus, kurių kaina paprastai nesiekia 1000 litų. Dažniausiai mėgėjai fotografuoti perka apie 600 litų kainuojančius modelius“, – aiškino G.Vaitkus.

Nors kalbama, kad mėgėjiškai fotografijai užtenka vos 3 megapikselių raiškos, specialistas patarė pirkti fotoaparatus, kurių raiška yra ne mažesnė nei 5 megapikseliai. Tada nuotraukos atrodys ryškesnės, neišplaukusios.

G.Vaitkus tikino, kad skaitmeniniai fotoaparatai pinga kone kasdien. „Atsiranda naujų technologijų, kurios iš rinkos stumia ne tik juostinius, bet ir senesnius skaitmeninius fotoaparatus“, – pasakojo jis.

Tokią tendenciją patvirtino ir „Topo centro“ salės darbuotojas. Pasak jo, fotoaparatų kainos krenta itin greitai – per metus jas tenka perrašinėti net keturis kartus.

Šioje parduotuvėje pigiausias skaitmeninis fotoaparatas kainuoja 299 litų, o brangiausio kaina viršija 10 tūkstančių litų. Brangiausi fotoaparatai yra skirti profesionalams, mėgėjams visų prabangaus fotoaparato funkcijų paprastai neprireikia.

Skaitmeninio fotoaparato kaina priklauso nuo pikselių skaičiaus, optinio pritraukimo funkcijos, ekrano dydžio. „Kartais žmonės teiraujasi, ar fotoaparatas filmuoja, ar filmuoja su garsu“, – sakė „Topo centro“ salės darbuotojas.

Anot jo, paprasti vartotojai fotoaparatus renkasi labai įvairiai – nuo pigiausio iki brangiausio. Pigesniais, bet patikimais yra laikomi firmų „Pentax“ ir „Practica“ fotoaparatai. Profesionalai dažniausiai renkasi nepigią firmos „Sony“ produkciją.

Arnoldas Remeika

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.