Lietuvos atletų startai Europos jaunimo sunkiosios atletikos čempionate

Europos jaunimo 31-asis vyrų ir 8-asis moterų sunkiosios atletikos čempionatas vyko Slovakijos Trenčino mieste. Septynias dienas varžėsi jaunimas iki 20 metų, kas taps stipriausias ir kokia komanda užims aukštesnę vietą. Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės pagrindą sudarė Klaipėdos sporto centro ir Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo nariai bei vienas sportininkas iš Vilniaus. Pirmą dieną į kovą iš lietuvių stojo Konstantin Gerasimov (sv. kat. iki 77 kg). Konstantinas rovimo veiksme užfiksavo gana aukštą rezultatą išrovęs 143 kg., o stūmimo veiksmu antru bandymu užsitikrino 5 vietą, išstumdamas 181 kg. Kad iškovoti medalį Konstantinui būtinai reikėjo išstumti 186 kg sveriančią štangą, ką jis ir padarė nesunkiai. Ant krūtinės užsimetė 186 kg, išstūmė į viršų ir fiksuojant svorį viršuje gavo traumą . Jeigu ne nelaimingas atvejis, tai Konstantinas būtu iškovojęs sidabro medalį stūmimo veiksme bei dvikovėje – bronzos medalį. Dabar liko 5 vietoje. Kitą dieną du klaipėdiečiai Mantas Žvirblys ir Artūras Skavičius varžėsi svorio kategorijoje iki 85 kg. Mantas Žvirblys rovimo veiksme sėkmingai užėmė 8 vietą ir stumdamas 175 kg. neįveikė pradinio svorio .Reikėjo tenkintis nuliniu rezultatu. Artūras Skavičius išrovė 143 kg, išstūmė 175 kg ir iškovojo aukštą 7 vietą. Artūras Skavičius turi gerus šansus kitais metais šiame svoryje kovoti dėl medalių, tai perspektyvus bei darbštus sportininkas , turintis talentą šiai sporto šakai. Iki 94 kg. svorio kategorijoje turėjo startuoti 2 sportininkai, klaipėdietis Gytis Grikinas ir vilnietis Vykintas Padlipskas. Kadangi paskutinę savaitę Gytis gavo traumą ir startuoti negalėjo, o Vykintas užėmė 14 vietą : rovimo veiksme iškėlė 130 kg , stūmime – 170 kg. Svorio kategorijoje virš 105 kg rinktinei atstovavo Robertas Zenkevičius, Jis išrovė 150 kg , išstūmė 185 kg, ir užėmė 8 vietą.
Lietuvos rinktinės garbę gynė vienintelė sunkiaatletė iš Gargždų Dovilė Blažiūnaitė. Ji svorio kategorijoje virš 75 kg sėkmingai rovimo veiksme iškėlė 73 kg, išstūmė 93 kg. ir užėmė aukštą 7 vietą. Kadangi Dovilei, kaip ir Artūrui Skavičiui, tik 19 metų, yra puikus šansas kitais metais kovoti dėl apdovanojimų.
Dar šiais metais sunkiaatlečių laukia pasaulio suaugusių čempionatas Katare.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .