R.Bošo fondas puikiai įvertino Kūrybinės raiškos centro jaunimo mainų projektą „Borderlines 2004”

Spalio 6 – 7 dienomis Berlyno rytuose įsikūręs viešbutis „Kolumbus” šurmuliavo nuo jaunų žmonių iš Vidurio ir Rytų Europos, kurie susirinko į R.Bošo fondo programos „Jaunimo keliai Europoje” geriausių projektų pristatymo iškilmes. Tarp iškilmių dalyvių buvo ir du kuršėniškiai – projekto „Borderlines 2004” vadovas Vytenis Kviklys bei vienas iš projekto dalyvių Evaldas Laucevičius.
Programa „Jaunimo keliai Europoje” („Junge Wege in Europa”) finansuoja tarptautinius jaunimo mainų projektus tarp Vokietijos ir Vidurio bei Rytų Europos mokyklų grupių ar jaunimo organizacijų. 2004-2005 metais į programą paramos kreipėsi daugiau nei 200 partnerysčių projektų, iš kurių buvo finansuoti daugiau nei 60. Programos metų pabaigoje fondo ekspertai išrenka pačius sėkmingiausius programos finansuotus projektus ir pakviečia jų atstovus į iškilmes Berlyne. Šiais metais buvo išrinkti 10 sėkmingiausių projektų, tarp kurių pateko ir bendras Kūrybinės raiškos centro bei Protestantiškos akademijos iš Wittenbergo (Evangelische Akademie Sachsen-Anhalt) projektas „Borderlines 2004”.

„Borderlines 2004” – tai jaunimo iš keturių šalių dviračių žygis per Kaliningrado, Lenkijos ir Lietuvos teritorijas, kurio tema – valstybių sienos ir gyvenimas pasienyje. Projekto metu jauni žmonės ne tik numynė daugiau nei 600 kilometrų dviračiais, tačiau ir kalbino vietos gyventojus bei kūrė filmą projekto tema. Visa filmavimo bei montavimo įranga buvo gabenama dviračiais, nenaudojamos lydinčios mašinos ar kitokios pagalbinės priemonės. Mainų metu buvo gilinamasi ne tik į politines sienas, jų keitimąsi bei įtaką žmonių gyvenimui, bet ir į asmenines sienas, jų reikalingumą ir įtaką mūsų gyvenime. Po projekto buvo išleistas mainų veiklą atspindintis DVD.

Projektas „Borderlines 2004” buvo bene dažniausiai minimas pavyzdys geriausių programos „Jaunimo keliai Europoje” paremtų projektų iškilmėse Berlyne. Projektų pristatyme dalyvavo garbingi svečiai – Europos Komisijos švietimo ir kultūros komisaras Jan Figel, R.Bošo fondo vadovė Ingrid Hamm (savo kalboje pavyzdiniu pristačiusi „Borderlines 2004” projektą), Vokietijos žemių ir užsienio šalių ambasadoriai, žinomi žurnalistai ir kt.

Po iškilmių projekto „Borderlines 2004” atstovus pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijoje Evaldas Ignatavičius. Ambasadorius itin susidomėjo mainų dalyvių išleistu DVD bei kita medžiaga bei galimybėmis šią medžiagą panaudoti per Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus vizitą į Vokietiją, kuris planuojamas lapkričio mėnesį.

Kūrybinės raiškos centro ir Protestantiškos akademijos iš Wittenbergo partnerystė tęsiasi jau ilgą laiką. Su partneriais iš Vokietijos vykdytas ne vienas bendras projektas, vienas iš jų jau anksčiau buvo išrinktas tarp geriausių programos „Jaunimo keliai Europoje” finansuotų projektų. Ateinančią vasarą planuojamas naujas bendras Kūrybinės raiškos centro ir partnerių iš Vokietijos projektas, į veiklą įtraukiant jaunus žmones iš kaimyninės Baltarusijos. Tarp Vilniaus ir Minsko tėra 160km atstumas, kuris, deja, dėl politinių kliūčių tampa labai didelis daugeliui žmonių gyvenančių abiejose sienos pusėse. Projekto tikslas bus nors truputį sumažinti šią pertvarą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.