Europos lyderiai sveikina Vokietiją ištrūkus iš aklavietės

Europos lyderiai sveikino Vokietijoje pasibaigusią trijų savaičių politinę nežinomybę ir išreiškė viltį, kad „stabili ir stipri” nauja vyriausybė didžiausioje Europos Sąjungos (ES) šalyje gali padėti vėl pasukti bloką sėkmės keliu, remdamasi „EUbusiness” praneša ELTA.

Atsigavimo iš krizės ženklai pasirodė Angelai Merkel (Angela Merkel) pažadėjus tęsti ekonomines reformas, ją paskyrus vadovauti naujai kairiųjų ir dešiniųjų koalicijos vyriausybei.

Europos Komisijos vadovas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso) „pirmiausia sveikina faktą, kad politinės partijos susitarė dėl vyriausybės ir sprendimo, kuris užtikrina stabilią ir stiprią Vokietijos vyriausybę”, pažymėjo jo atstovė spaudai.

„Vokietija yra labai svarbi Europos partnerė, ir pirmininkas Ž. M. Barozas tikisi konstruktyvios į ateitį žvelgiančios Vokietijos vyriausybės”, – pridūrė ji.

Pirmadienį didžiausios Vokietijos partijos paskelbė susitarusios suformuoti vyriausybę, vadovaujamą A. Merkel, kuri taps pirmąja šalies istorijoje kanclere.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Filipas Dustė Blazi (Philippe Douste-Blazy) pasveikino „nežinomybės laikotarpio” pabaigą, pažymėdamas Prancūzijos ir Vokietijos bendradarbiavimo svarbą Europos ateičiai.

Nors pirminis sąstingis buvo įveiktas, anot analitikų, A. Merkel persvara yra labai nedidelė, taigi neišvengiamai suformuota koalicinė vyriausybė ribos sprendimų priėmimą šiuo ypač svarbiu ES laikotarpiu.

„Reikia skubiai imtis sprendimų sprendžiant Europos klausimus, – pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Chosepas Borelis (Josep Borrel). – Esu įsitikinęs, kad naujoji vyriausybė prisijungs prie šių klausimų sprendimo”.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair), be abejo, taip pat norės pasveikinti A. Merkel, kurios laisvosios rinkos idėjos jam yra daug artimesnės nei Gerhardo Šrioderio (Gerhard Schroeder) mąstymas.

A. Merkel pirmadienį tikino planuojanti susitelkti į Vokietijos ekonomikos atgaivinimą, nes augimas pastaraisiais metais buvo labai mažas, o nedarbas – rekordinis.

Ekspertų teigimu, Berlynas turėtų išlikti svarbiausia ES jėga. „Aš nesitikiu jokio žymesnio Vokietijos pozicijos Europoje pasikeitimo”, – pareiškė Europos politikos centro Briuselyje atstovas Džonas Palmeris (John Palmer).

JAV, kurių santykiams su G. Šrioderiu pakenkė 2003 metų invazija į Iraką, taip pat džiaugėsi naujienomis.

„Mes norime išlaikyti tarpusavio santykius su naująja vyriausybe ir dirbsime kartu ateityje”, – pažymėjo Valstybės departamento atstovas spaudai Tomas Keisis (Tom Casey).

2005-10-11 08:00

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.