Ant NKL keptuvės pirmieji blynai prisvilo visiems lyderiams

Penktadienį prasidėjo šiemet įkurtos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatas, kuriame dalyvauja 16 komandų, pirmajame etape suskirstytų į dvi grupes.

Įdomu pažymėti tai, kad pirmąsias rungtynes pralaimėjo visos keturios geriausios praėjusio sezono Lietuvos krepšinio A lygos (LKAL) komandos – čempionė „Šilutė”, vicečempionė Jonavos sporto klubo ekipa, bronzos medalių laimėtoja Vilniaus „Akademija-MRU” ir ketvirtą vietą užėmusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė”.

Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” – „Nafta-Uni-Laivitė” 89:68 (22:14, 26:29, 13:10, 28:15). Žaidė ir taškus pelnė: „Žalgirio-A. Sabonio KM” – A. Šaulys (6 min./2 taškai), R. Uzas (29/12), A. Juškevičius (1/1), M. Kalnietis (33/28), T. Barštys (10/2), T. Grigas (1/3), V. Jasikevičius (31/10), P. Butkevičius (15/9), A. Milaknis (32/18), P. Kleiza (5/0), J. Budnikas (35/4), T. Jankevičius (2/0); „Naftai-Uni-Laivitei” – V. Valančius (20/0), A. Viskontas (23/8), A. Žymantas (14/0), R. Kasparavičius 21/14), M. Runkauskas (38/9), G. Stulga (6/4), D. Daunys (14/4), D. Kurmis (21/10), M. Bugys (16/11), A. Kaubrys (23/8), A. Šikšnius (4/0).

Šias rungtynes klaipėdiečiai pagal tvarkaraštį turėjo žaisti namie. Tačiau dėl užsitęsusios Kūno kultūros ir rekreacijos centro rekonstrukcijos jas mūsiškiai sutiko žaisti Kaune.

Pakiliai rungtynes pradėję jaunieji žalgiriečiai uostamiesčio krepšininkus pribloškė jau pirmajame kėlinyje, laimėdami jį aštuonių taškų skirtumu.

Antrame kėlinyje „Naftos-Uni-Laivitės” vyrai žaidimą stabilizavo. Tačiau pražūtingos jiems paskutinės dešimt rungtynių minučių. Per jas kauniečiai įgijo didelę persvarą.

Mūsiškiai niekaip negalėjo aikštelėje sulaikyti Kauno komandos kapitono M. Kalniečio. Jis per 33 min. pelnė 28 taškus.

„Naftos-Uni-Laivitės” direktorius J. Kuliešius „Vakarų ekspresui” sakė, kad varžovai aikštelėje jiems primetė agresyvų žaidimo stilių, žaidė greitai ir taikliai mėtė, ko negalima būtų pasakyti apie mūsų komandą.

Pasvalio „Pieno žvaigždės” – „Nafta-Uni-Laivitė” 78:103 (13:27, 20: 31, 26:25, 19:20). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Pieno žvaigždėms” – A. Stašaitis (36/16), R. Rauktys (22/6), N. Vašakidzė (23/4), M. Gelžinis (36/8), M. Kumpis (28/16), T. Ivanauskas (3/3), N. Anskinas (28/20), M. Bindza (24/5); „Naftai-Uni-Laivitei” – A. Viskontas (38/27), V. Valančius (17/8), R. Kasparavičius (32/32), M. Runkauskas (28/10), G. Stulga (5/2), D. Daunys (20/14), D. Kurmis (13/3), R. Lingė (6/1), M. Bugys (8/0), A. Kaubrys (20/6), A. Šikšnius (13/0).

Po šalto dušo Kaune „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai šeštadienį Pasvalyje žaidė nepalyginamai geriau. Todėl šįsyk jokių problemų mūsų miesto komandai nekilo.

Jau po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai įgijo net keturiolikos taškų persvarą, o prieš didžiąją pertrauką taškų skirtumas padidėjo iki 25.

Tikras komandos lyderis užvakar buvo R. Kasparavičius, per 31 min. pelnęs net 31 tašką. Ne ką nuo jo atsiliko A. Viskontas – 27 taškai. Gerai gynyboje sužaidė A. Kaubrys, atkovojęs 9 kamuolius.

„Manau, kad per rungtynes Kaune vyrai „perdegė”, o Pasvalyje pavyko įveikti jaudulį ir nesunkiai laimėjome”, – po rungtynių sakė „Naftos-Uni-Laivitės” treneris D. Ubartas.

Kitų savaitgalį vykusių rungtynių rezultatai: I GRUPĖ. Alytaus „Alytus” – Pasvalio „Pieno žvaigždės” 61:77. Pakruojo „Meresta” – Šilutės „Šilutė” 100:89. Tauragės „Bremena” – Joniškio „Delikatesas” 100:96. „Žalgiris-A. Sabonio KM” – „Meresta” 91:87. „Šilutė” – „Bremena” 108:77. „Delikatesas” – „Alytus” 83:70.

II GRUPĖ. Jonavos sporto klubas – Kauno „Albara Lagiva” 110:113 (po dviejų pratęsimų). Kauno „LKKA-Atletas” – Druskininkų „Druskininkai” 62: 72. Prienų „Prienai” – Vilniaus „Akademija-MRU” 86:81. Vilniaus „SSK-Perlas” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 68:82. Jonavos sporto klubas – „LKKA-Atletas” 70:93. „Albara Lagiva” – „Prienai” 87:75. „Druskininkai” – „Puntukas-Jarimpeksas” 79:81. „Akademija-MRU” – „SSK-Perlas” 68:84.