Lietuvos prokurorai vėl prašo Rusijos pagalbos tiriant V. Uspaskicho diplomo bylą

Lietuvos prokurorai vėl prašo rusų kolegų pagalbos ieškant informacijos apie buvusio ūkio ministro Viktoro Uspaskicho studijas Maskvoje.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį išsiuntė Rusijos Federacijos generaliniam prokurorui Vladimirui Ustinovui pakartotinį prašymą dėl teisinės pagalbos V. Uspaskicho aukštojo mokslo diplomo baudžiamojoje byloje.

Kaip pranešė Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis, rašte dar kartą prašoma Rusijos prokurorų teisinės pagalbos. Be to, Rusijos generalinio prokuroro prašoma vykdant teisinės pagalbos pavedimą leisti dalyvauti Vilniaus apygardos prokurorams Sergejui Takvareliui ir Rolandui Imbrasui.

Rašte prašoma teisinės pagalbos pavedimo vykdymo metu surinktą medžiagą perduoti į Maskvą komandiruotiems Vilniaus apygardos prokurorams.

Pasak V. Putelio, pakartotini ar papildomi teisinės pagalbos prašymai bendraujant su kitų valstybių teisėsaugos institucijomis nėra retas dalykas. Tokia praktika taikoma, kai reikia paspartinti ikiteisminį tyrimą, surinkti tyrimui reikalingą medžiagą ar ankstesnis prašymas nebuvo iki galo atliktas.

ELTA primena, jog Rusijos pareigūnai, iš pradžių žadėję padėti kolegoms iš Lietuvos tirti Darbo partijos lyderio V. Uspaskicho aukštojo mokslo diplomo bylą, ignoravo teisinės pagalbos prašymą.

Rugsėjo pradžioje buvo gautas Rusijos generalinio prokuroro sutikimas prokurorams Maskvoje atlikti tardymo veiksmus dėl politiko diplomo. Toks sutikimas duotas vadovaujantis Lietuvos ir Rusijos tarpusavio bendradarbiavimo sutartimi.

Tačiau savaitę Maskvoje praleidę Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai S. Takvarelis ir R. Imbrasas neparvežė jokios naujos informacijos. Pareigūnai net nebuvo įleisti į prestižine vadinamą G. Plechanovo ekonomikos akademiją.

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Uspaskicho diplomo buvo pradėtas įtariant, kad siekdamas teisės dirbti su slapta informacija jis pateikė Valstybės saugumo departamentui galimai melagingą informaciją, esą yra baigęs tuometinę G. Plechanovo liaudies ūkio akademiją.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo, kuris, siekdamas gauti dokumentą ar suklastoto dokumento tikrumo patvirtinimą, pateikė įstaigai ar tarnautojui melagingą informaciją, baudžiamas viešaisiais darbais, bauda arba areštu.

Oficialiose biografijose V. Uspaskichas nurodo mokęsis tuometinėje G. Plechanovo liaudies ūkio akademijoje ir ją baigęs 1993 metais. Tačiau prestižinės Maskvos aukštosios mokyklos atstovai prieš kelis mėnesius Lietuvos žurnalistams teigė jo pavardės studentų sąrašuose neradę.

Įtariama, kad V. Uspaskichas galimai suklastotu diplomu pasinaudojo ir stodamas į magistrantūros studijas Kauno technologijos universitete 1997 metais.

2005-10-06 15:12

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.