Našlei – netikėtas gydytojo pasiūlymas

30 tūkstančių litų. Tokią sumą vyro netekusiai druskininkietei Astai Aguonienei pasiūlė Lazdijų rajono ligoninės vyriausiasis gydytojas Tautvydas Sinkevičius.

Ar šia suma buvo įvertinta medikų klaida, ar žmogaus gyvybė – neaišku.

T.Sinkevičius teigė našlei pinigų nesiūlęs: „Tai buvo tik diskusija, o ne pasiūlymas”, – tikino Lazdijų ligoninės vadovas.

„Kai po vyro mirties su seserimi atvažiavau paimti ligos istorijos išrašo, gydytojas pareiškė, jog įvyko klaida ir jis atlygins man žalą – duos 30 tūkstančių. Neva tuos pinigus sumokės draudimas”, – sakė A.Aguonienė.

Savo 39 metų vyrą Juozą moteris palaidojo rugsėjo pradžioje.

Rugpjūčio 30 dieną Lazdijų ligoninėje jam buvo diagnozuotas skrandžio uždegimas.

Išleistas iš šios ligoninės, po poros dienų vyras mirė Druskininkų ligoninės reanimacijos skyriuje. Mirties priežastis – kylančios aortos dalies aneurizma.

Lazdijų medikai nė neįtarė, jog jauną vyrą kamavo ne skrandžio, o širdies skausmai.

Šeimai – neatsakytas klausimas

„Nejaugi per dvi paras gydytojai negalėjo padaryti nieko, kad mano vyras gyventų?” – šis klausimas neduoda ramybės 37 metų A.Aguonienei.

Po vyro mirties ji liko viena su trylikamečiu sūnumi Povilu. Rugpjūčio 30-ąją vaikas kartu su tėvu buvo išvykęs į Lazdijų rajono Babrų kaimą. J.Aguonis talkino savo motinai kuliant javus.

Dirbdamas vyras pasijuto labai blogai: jis griebėsi už kaklo ir nualpo. Jį atgaivinti sugebėjo pirmąją pagalbą suteikęs kombainininkas.

Vyras buvo skubiai nugabentas į Lazdijų ligoninę. Jis buvo paguldytas į reanimacijos skyrių.

Iš reanimacijos – namo

„Medikai ir vežant greitąja, ir priėmimo skyriuje užsiminė, kad jam gali būti kažkas su širdimi.

Buvo pasikeitusi jo veido spalva, pamėlynavo ausys.

Bet padarę kardiogramą medikai jokių pakitimų neįžvelgė ir tuomet ėmė spėlioti: gal akmenligė, gal alerginis šokas”, – pasakojo A.Aguonienė.

Jos vyras labai vėmė, skundėsi dusinimu, skausmais širdies plote. Nutarę, kad jam skrandžio uždegimas, medikai pažadėjo kitą dieną padaryti echoskopiją.

Kitą dieną, atlikus echoskopiją, J.Aguonis buvo išleistas į namus, prie Druskininkų esantį Neravų kaimą. Jam buvo nurodyta kreiptis į šeimos gydytoją ir gydytis ambulatoriškai.

Lazdijų gydytojas reanimatologas Algirdas Kaupys nustatė, kad ligonio būklė gera, nusiskundimų neturi, skausmų nejaučia, širdies veikla aiški.

Atsidūrė kitoje ligoninėje

„Kai parsivežiau vyrą namo, jis neįstengė net į antrą aukštą užlipti. Jį toliau pykino, skaudėjo krūtinę.

Vyras neturėjo jėgų važiuoti pas šeimos gydytoją”, – prisiminė A.Aguonienė.

Ji viena nuvežė šeimos gydytojai Lazdijų ligoninės išduotą siuntimą.

„Vos jį perskaičiusi gydytoja kuo skubiau liepė vežti vyrą vėl į ligoninę. Ji buvo įsitikinusi, kad jam ne skrandžio uždegimas, o kažkas daug rimtesnio”, – pasakojo moteris.

Į Druskininkų ligoninę nuvežtas vyras buvo skubiai paguldytas į reanimacijos skyrių.

Subėgę medikai žmonos klausė, kur ji buvo iš ryto, kad tokios būklės vyrą į ligoninę atvežė tik po pietų.

Jie labai nustebo sužinoję, kad rytą vyras buvo išleistas iš kitos ligoninės reanimacijos skyriaus.

Naktį praleidęs kurorto ligoninėje kitą dieną J.Aguonis mirė.

Druskininkiečiai, nustatę, kad vyrui iškilo rimtų širdies problemų, jį ketino nuvežti į Kauno klinikas.

Bet pablogėjus ligonio būklei nesiryžo jo vežti paprasta greitąja ir užsakė reanimobilį. J.Aguonis jo nebesulaukė.

„Reanimobilis nebūtų jo išgelbėjęs. Mūsų reanimacijos skyriuje ligonio būklė buvo užtikrinta, tačiau jo patologija buvo labai sudėtinga”, – sakė Druskininkų ligoninės direktorius Vitas Šimkonis.

Jis nesiėmė komentuoti, ar tokią patologiją turintį ligonį buvo galima išleisti gydytis ambulatoriškai.

Išgelbėti nebuvo įmanoma?

„Jo niekas nebebūtų išgelbėjęs: nei klinikos, nei Maskva, nei Niujorkas. Aortos aneurizma – liga, nesuderinama su gyvybe.

Šią ligą diagnozuoti labai sudėtinga, o tokio amžiaus žmonėms aneurizmų išvis retai pasitaiko”, – įsitikinęs Lazdijų ligoninės vadovas T.Sinkevičius.

Jis šioje skaudžioje istorijoje neįžvelgia jokios gydytojo A.Kaupio, vietoj aneurizmos diagnozavusio skrandžio uždegimą, kaltės.

„Aneurizmos ir gastrito klinika – labai panaši”, – patikino ligoninės vadovas.

Paklaustas, kodėl, esant neaiškiai diagnozei, ligoniui nebuvo atlikta širdies echoskopija, T.Sinkevičius nustebo: „Ar kiekvienam daroma širdies echoskopija? Daktarui net nekilo tokių minčių, kad jam gali būti širdies problemų.

Jei būtų apie tai pagalvojęs, būtų padaryta echoskopija. Ką būtume darę, jei būtume nustatę aneurizmą? Būtume išvežę į klinikas ir ten jis būtų miręs”, – paaiškino situaciją T.Sinkevičius.

Kalbos – apie pusę milijono

– Jei nėra jokios medikų kaltės, kodėl vyro netekusiai našlei buvo užsiminta apie atlygį? – „Lietuvos rytas” paklausė T.Sinkevičiaus.

– Mūsų ligoninės darbuotojai buvo laidotuvėse ir girdėjo kalbant, kad artimieji ketina skųstis ir prisiteisti didelę pinigų sumą – apie pusę milijono.

Kai mirusiojo žmona atėjo į ligoninę, nusprendžiau apie tai pasikalbėti.

Mes esame apdraudę kiekvieną nelaimingą atvejį 50 tūkstančių litų suma. Todėl ir pagalvojau, kad šiuo atveju 30 tūkst. galime sumokėti mes ir tiek pat Druskininkų ligoninė.

– Ar jūs aptarėte tą sumą su draudimo bendrove?

– Aš negaliu kalbėti su draudikais, nes neturiu jokio skundo.

Be to, mūsų ligoninėje niekas nemirė. Aš negaliu siūlyti jokių pinigų. Su mirusiojo žmona diskutavau apie tai, ar ji kur nors kreipsis, užsiminiau apie galimybę atlyginti žalą.

Mes turime kalbėti su žmonėmis. O dabar vyksta šantažas.

Kreipėsi į ministeriją

„T.Sinkevičius pareiškė, kad aš vis tiek nieko nelaimėsiu. Jis neva pasisamdys penkis advokatus ir įrodys, kad ligoninė nekalta.

Man ne pinigai dabar svarbiausia. Aš noriu žinoti, ar mano vyrui buvo galima padėti ir ar ligoninės, kurioje vietoj širdies ligos nustatomas skrandžio uždegimas, gydytojai gali jaustis teisūs”, – kalbėjo skausmo prislėgta A.Aguonienė.

Norėdama surasti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus, ji kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Moters prašymas perduotas nagrinėti Valstybinei medicininio audito inspekcijai.

Jei būtų nustatyta, kad medikai padarė ne viską jos vyro gyvybei išgelbėti, A.Aguonienė ketina bylinėtis su medikais ir prisiteisti realios jos šeimai padarytos žalos atlyginimą.

Aldona Jankauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Našlei – netikėtas gydytojo pasiūlymas"

  1. egle

    visos aneurizos pagydomos tik jas laiku reikia pastebeti, cia gyditoju kalte prazvelge kazka ne taip, man smegenu aneurizma plyso, pakolkas gyva ir dekingKUL neurohirurgams , tikiuosi pasveikt, gyd, sake jog po metu neliks ligos zymiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.