Prezidentas pakvietė Madrido atstovus apsilankyti Europos kultūros sostinėje 2009 metais

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė su valstybiniu vizitu vieši Ispanijoje. Šį rytą Lietuvos vadovas su ponia pagerbė žuvusiuosius už Ispaniją ir padėjo gėlių vainiką prie paminklo Lealtad aikštėje.
Po to Prezidento automobilis, lydimas raitosios karališkosios gvardijos būriui, nuvyko į Madrido miesto meriją. Susitikime su Madrido tarybos nariais Lietuvos vadovas pasakė kalbą.

Prezidentas savo kalboje palinkėjo madridiečiams atrasti Vilnių ir Lietuvą taip pat, kaip lietuviai yra atradę Ispaniją ir jos kultūrinius objektus. Valdas Adamkus pažymėjo, jog atėjo laikas gilinti partnerystės ryšius tarp Ispanijos ir Lietuvos sostinių. „Miestų giminystė suvienytų skirtinguose Europos poliuose esančius miestus, panašius savo plėtros filosofija, pagarba istoriniam paveldui ir svarbiu miestų vaidmeniu regionuose. Tokia miestų draugystė suartintų jaunimą, paskatintų verslo investicijas, suteiktų papildomą impulsą nuolat stiprėjantiems kultūros mainų projektams“, – sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas Madrido atstovus pakvietė dalyvauti Lietuvos sostinės šventėje 2009 metais, kuomet Vilnius taps Europos kultūros sostine bei Lietuva švęs tūkstantmetį nuo tada, kai pirmą kartą buvo paminėtas valstybės vardas.

Po susitikimo ponia Alma Adamkienė ir Ispanijos karalienė Sofija (Sofia) lankėsi El Pardo Karališkųjų kilimų fabrike.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.