V.Garastas: „Be komentarų“

Lietuvos vyru krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė pogrupio rungtynes ir užėmusi pirmąją vietą B pogrupyje iškeliaus į Belgradą, kur lauks ketvirtadienį prasidėsiančių ketvirtfinalio rungtynių. Mūsų kalbinti krepšinio specialistai džiaugėsi, kad Lietuvos rinktinė žaidžia vis geriau.

Jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas: „Lietuviai galingai pradėjo rungtynes, nors žaidė prieš bulgarus, Lietuvos vyrai buvo susikaupę. Lietuviai žaidė aukščiausio lygio krepšinį ir norėjo įrodyti, kad prieš tai dvi gerai sužaistos rungtynės nebuvo atsitiktinumas.

Rungtynių pradžioje sėkmingai įgijome dviženklę persvarą, tačiau aikštelėje pasirodžius antrojo penketuko krepšininkams žaidimo ritmas išsibalansavo ir skirtumas ėmė mažėti. Tačiau yra aišku, jog lietuvių meistriškumo lygis daug didesnis už bulgarų.

Iškovota pergalė yra pelnyta ir užtikrinta, nors rezultatas gal ir neatspindi meistriškumo skirtumo. Gerai, kad laimėjome ne 50 taškų persvara, nes po to vyrams būtų sunku susikaupti. Labiausiai neramina trys laisvos dienos. Tikėkimės varžovas bus parankus, o krepšininkai nepraras formos treniruotėse.

Nenorėčiau ketvirtfinalyje matyti serbų, nors esu beveik tikras, kad būtent su jais teks kovoti dėl patekimo į pusfinalį. Nors jie kol kas nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio iš jų buvo tikėtasi yra patarlė, kad namų sienos padeda. Manau, kad Serbijos rinktinė yra labiausiai neparanki komanda.

Džiugu, kad rinktinė įsibėgėja, krepšininkai išsigydo traumų ir nėra naujų problemų. Reikia išnaudoti laisvą laiką ir palaikyti fizinę kondiciją. Rinktinės treneriai turės laiko išanalizuoti potencialių priešininkų žaidimo braižą ir pabandyti pritaikyti skirtingus derinius treniruotėse.“

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas: „Be komentarų. Galima pasakyti, kad atlikome savo pareigą ir įveikėme bulgarus. Neliko abejonių, kad esame stipriausi B grupėje. Rungtynėse turėjo galimybę žaisti visi krepšininkai ir reikėtų džiaugtis iškovota pergale.

Įtikinamai praėjome pogrupio rungtynių etapą, visas ekipas nugalėjome gera taškų persvara, tačiau kaip toliau klostysis čempionatas – neaišku. Daug prognozių neišsipildė, todėl prognozuosiu. Aikštelėje kovoja ne prognozės, o komanda. Tarkim serbams prognozuota pirmoji čempionato vieta, o jie nors ir būdami šeimininkai vos krapštosi.

Tuo tarpu pas mus nėra žvaigždžių, o žaidimas gražus, malonus akiai. Tegul tas gražus žaidimas būna tarsi antausis tiems krepšininkams, kurie atsisakė ginti savo rinktinės garbę. Pasirodo, galime žaisti aukšto lygio krepšinį ir be jų.“

Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas Gintaras Krapikas: „Rinktinės treneriui Antanui Sireikai pavyko nuteikti komandą rungtynėms, kurios visiškai nieko nelėmė: mūsiškiai ir taip būtų užėmę pirmąją vietą, o bulgarai – paskutinę. Jau pirmomis minutėmis buvo aišku, kad krepšininkai yra nusiteikę rimtai ir kovos dėl pergalės. Jie sėkmingai atitrūko 16:0, o priešininkų trenerio pritaikyta zoninė gynyba sumažino persvarą.

Vis dėlto žaidėjai gerai kovėsi. Ypatingai patiko Roberto Javtoko, Simo Jasaičio, Vido Ginevičiaus ir Mindaugo Žukausko žaidimas. Džiugu, kad baigiantis pirmam čempionato etapui rinktinė įgauna vis geresnę formą.“

Arijus Žakas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.