„A Lygoje” – favoritų pergalės

Šiandien (šeštadienį) buvo žaidžiami „A Lygos” 28-ojo turo susitikimai, kuriuose pergales šventė favoritai.

Pargalę sostinėje prieš „FC Vilnius” minimaliu rezultatu iškovojo čempionato lyderis Panevėžio „Ekranas”. Vienintelį rungtynių įvartį 65 minutę įmušė rezultatyviausias „A Lygos” žaidėjas Mantas Savėnas.

Tuo tarpu antroje vietoje žengiančiam „Kaunui” teko daug labiau paplušėti: jie rezultatyviose rungtynėse svečiuose tik per pridėtą laiką išplėšė pergalę prieš atsinaujinančius „Šiaulius” rezultatu 3-2. Šiauliuose vykusiose rungtynėse pirmieji į priekį jau antrą minutę išsiveržė kauniečiai, kuomet įvartį įmušė legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos Edinas Pehličius. Įpusėjus pirmam kėliniui įvarčiu atsakė buvęs „Kauno” žaidėjas Gintaras Juodeikis. Antrajame kėlinyje svečius vėl į priekį išvedė Artūras Rimkevičius, tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje rezultatą antrą kartą išlygino rezultatyviausias „Šiaulių” žaidėjas Gediminas Butavičius. Vis tik šiauliečiams nepavyko atimti taškų iš daugkartinių Lietuvos čempionų – dramatišką pergalę kauniečiams išplėšė po keitimo aikštėje pasirodęs Nerijus Mačiulis.

Dar vieną pergalę iškovojo itin sėkmingai pastaruoju metu žaidžianti Marijampolės „Sūduva”. Šįkart jie vedami antro pagal rezultatyvumą „A Lygos” žaidėjo Tomo Radzinevičiaus Klaipėdoje 1-3 įveikė vietos „Atlantą”. Du įvarčius marijampoliečiams pelnė būtent formą įgavęs T.Radzinevičius, vieną pridėjo Mantas Uselis, o rezultatą pačioje rungtynių pabaigoje sušvelnino neseniai iš „Kauno” pasiskolintas estas Vitalijus Gussevas.

Minimalią pergalę svečiuose prieš „Šilutę” iškovojo Vilniaus „Žalgiris”, o vienintelį įvartį likus akimirkoms iki finalinio teisėjo švilpuko įmušė Igoris Morinas.

Atkaklios rungtynės vyko Kaune, kur Kėdainių „Nevėžis” siekė pasipriešinti į čempionato bronzą pretenduojančiai Vilniaus „Vėtrai”. Vis tik aktyvus žaidimas kėdainiečius privertė rungtynes baigti žaidžiant devyniese – už raudonas korteles iš aikštės pašalinti buvo M.Petrusevičius ir A.Klimakovas. Pirmąjį įvartį rungtynėse, kurios baigėsi 2-0, nuo 11 metrų atžymos pelnė I.Steško, o antrąjį pridėjo Š.Litvinas.

Turnyrinė lentelė

Rezultatyviausi žaidėjai

1. Mantas Savėnas – 18 („Ekranas”)
2. Tomas Radzinevičius – 17 („Sūduva”)
3. Vitalijus Kavaliauskas – 14 („Ekranas”)
4. Povilas Lukšys – 12 („Ekranas”)
5-7. Ričardas Beniušis – 9 („FBK Kaunas”)
5-7. Aivaras Laurišas – 9 („Atlantas”)
5-7. Gediminas Butavičius – 9 („Šiauliai”)
8-10. Artūras Rimkevičius – 8 („FBK Kaunas”)
8-10. Andrius Velička – 8 („FBK Kaunas”)
8-10. Darius Maciulevičius – 8 („Sūduva”)

Šeštadienio rezultatai

„Šiauliai” 2 – 3 „Kaunas”

2′ [0 – 1] E.Pehlic
20′ [1 – 1] G.Juodeikis
57′ [1 – 2] A.Rimkevičius
87′ [2 – 2] G.Butavičius
90+1′ [2 – 3] N.Mačiulis

„Vilnius” 0 – 1 Panevėžio „Ekranas”

65′ [0 – 1] M.Savėnas

Klaipėdos „Atlantas” 1 – 3 Marijampolės „Sūduva”

46′ [0 – 1] T.Radzinevičius
76′ [0 – 2] M.Uselis
83′ [0 – 3] T.Radzinevičius
90′ [1 – 3] V.Gussev

„Šilutė” 0 – 1 Vilniaus „Žalgiris”

90+3′ [0 – 1] I.Morinas

Kėdainių „Nevėžis” 0 – 2 Vilniaus „Vėtra”

45′ [0 – 1] I.Steško (11 m.)
53′ [0 – 2] Š.Litvinas
45′ iš aikštės pašalintas M.Petrusevičius („Nevėžis”)
84′ iš aikštės pašalintas A.Klimakovas („Nevėžis”)