Valdo numylėtoji

Dešinioji ranka

Po paskutinio įvykio, kai Valdo Adamkaus asistentė Božena nesugebėjo pasirūpinti jo žmona, dar garsiau pradėta svarstyti, kam ji išvis reikalinga?

Bemaž triskart už prezidentą jaunesnė B.Krasovskaja aplinkinius stebina savo itin glaudžiais ryšiais su V.Adamkumi.

Liežuviai mala, kad sparčiai karjeros laiptais kylanti buvusi vaikų darželio darbuotoja šalies vadovui daro didelę įtaką.

Ir ne tik Prezidentūroje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Kai kas Boženą jau spėjo praminti netgi „asmenine Valdo palydove“.

„Valdai, bus taip!“

„Ekstra žinių“ šaltinių teigimu, dažną ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą Božena skuba pas 79 metų V.Adamkų į namus Turniškėse. Kalbama, kad ji moka pirmosios šalies poros komunalinius mokesčius, gamina maistą, rūpinasi buitimi bei laiko beveik visus Adamkų namų kampus.

Jau net šaipomasi, kad šalia V.Adamkaus visą laiką besisukiojanti asistentė šalies vadovą išruošia ir į įvairius priėmimus – konsultuoja stiliaus klausimais, taip pat užriša jam kaklaraištį.

Božena taip pat stengiasi dalyvauti pasitarimuose pas Valdą, priiminėjant politikus ar kitaip darant įtaką valstybės valdymui.

Daugelį Prezidentūros darbuotojų labai stebina toks pritrenkiantis asistentės uolumas.

Keista, tačiau tiesa – ja visiškai pasitiki pats V.Adamkus. Kaip Božena pasakys, taip bus gerai.

Prezidentūros dievaitė

Pati B.Krasovskaja apie savo santykius su Adamkais kalbėti vengia. Pasiteiravus, kodėl, moteris atsakė gana arogantiškai: „Todėl. Nenoriu“.

Božena nesutiko atsakyti ne tik į klausimus apie savo vizitus į Adamkų namus, bet ir apie tai, kiek ji Prezidentūroje uždirba.

Beje, tokią informaciją paprašyti be išlygų pateikia bemaž visi valdininkai – mat ji turi būti vieša. Akivaizdu, kad Božena Prezidentūroje jaučiasi kaip savo namuose – saugi ir neliečiama. Tikra šeimininkė.

Božena slepia ne tik savo atlyginimo dydį. Buvusi darželio darbuotoja kaip tikra aukštuomenės dama net nesutinka pasakyti, kiek jai metų.

Visos jėgos – tau, prezidente

Božena ne kartą yra užsiminusi, kad iš Prezidentūros išeiti ji nė už ką nesiruošia – nebent išvytų. Padėti prezidentui, pasak jo pačios, asistentė pasirengusi „visa savo širdimi ir visomis jėgomis“.

Božena mano, kad išskirtinio V.Adamkaus palankumo ji nusipelnė todėl, kad yra gera ir uoli darbuotoja. Dar Božena aiškina, kad ji puikiai sutaria ir su ponia Alma Adamkiene.

Psichologės šuolis

B.Krasovskajos karjera išties įdomi.

Prezidentūroje Božena su trumpa pertrauka karaliauja jau nuo Algirdo Brazausko laikų. 1995 metais ji ėmėsi darbo Prezidentūros reikalų valdyboje.

Prieš tai B.Krasovskaja šiek tiek dirbo vaikų darželyje, mat jos specialybė – ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologė. Vėliau ji staigiai šoktelėjo karjeros laiptais ir ilgam nutūpė Prezidentūroje.

Kokiais keliais moteris ten pateko – ji slepia.

Prezidentu tapus V.Adamkui, uoli Prezidentūros darbuotoja liko, o jo neišrinkus antrajai kadencijai, Božena taip pat pasitraukė.

Patarėjo padėjėja

Lyg feniksas iš pelenų B.Krasovskaja prisikėlė tada, kai iš posto buvo nuverstas Rolandas Paksas ir jį pakeitė V.Adamkus.

Tada Boženai atiteko V.Adamkaus sekretorės pareigos. Nespėjusi gerai apšilti kojų, labai greitai Božena pradėjo dirbti Prezidentūros patarėjo Dariaus Gudelio grupėje bei užėmė mistines patarėjo padėjėjos pareigas.

Karjeros laiptais Božena sėkmingai kopia iki šiol – neseniai ji paskirta V.Adamkaus asistente. Už kokius nuopelnus – taip ir neaišku. Dėl to iš nuostabos pečiais kraipo vos ne visi Prezidentūros darbuotojai.

Nesiorientuoja

Tai, kad B.Krasovskaja Prezidentūroje vertinama ne pagal protą, o kažkokius kitus privalumus, įrodo paskutinis su ja susijęs įvykis.

Mat praėjusį ketvirtadienį ji taip ir nesugebėjo pasirūpinti pirmąja šalies dama Alma Adamkiene.

Matyt, Valdo numylėtinei pavyko prišnekinti prezidentienę, kad ši ją pasiimtų į Lenkijos vadovo žmonos Jolantos Kwasniewskos pokylį.

Tačiau kelionė nenusisekė. Ir ne be Boženos kaltės.

Prezidentienė sostinės oro uosto VIP salėje laukė reiso į Varšuvą, tačiau lėktuvas taip ir išskrido be jos.

Kai jau buvo aišku, jog lėktuvas netrukus turi kilti, su A.Adamkiene buvusi B.Krasovskaja net piršto nepajudino ir nepasiteiravo – „kas atsitiko, kodėl aš ir Alma dar ne lėktuve?“

Prezidentienei su šia savo palydove vėliau teko skristi į Varšuvą per Danijos sostinę Kopenhagą.

www.ekstrazinios.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , .

3 Responses to Valdo numylėtoji

  1. adamkus

    O uztat ji graziai soka ir dainuoja.

  2. wa wa

    bet cia tipiskas lietuviu bruozas, esu pats lietuvis ir man labai geda kad lietuvoj tokie zmones, kurie uzuot kazka dare patys smeizia kitus… bl. geda..

  3. as

    jinai mano pažistamo krikštaduktė na tikrai jai biški nevisi namie , bet tu pagalvok iki tokio [posto tau ne bim bam

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.