Kaunas bus Šiaurės miestų merų asociacijos narys

Šiandien Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius priėmė Lietuvoje viešinčios Saporo miesto verslininkų delegacijos atstovus. Kauno miesto vadovas gavo kvietimą apsilankyti Šiaurės miestų merų asociacijos, kuriai šiuo metu pirmininkauja Saporo meras, konferencijoje. Žadama patvirtinti Kauną šios asociacijos nariu. Įstojimo į Šiaurės miestų merus vienijančią organizaciją dokumentus dar vasario mėnesį Sapore, Kauno miesto mero vardu, pasirašė jo pavaduotojas Erikas Tamašauskas.
Pirmą kartą pasižvalgyti į Kauną, su kuriuo Saporas mezga giminingus ryšius, vakar atvyko daugiau kaip keliasdešimt nekilnojamojo turto, statybų, projektavimo verslo atstovų (kai kurie iš jų – su antrosiomis pusėmis). Delegacijos vadovas – Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Japonijoje, Fujii Buildings Co.Ltd prezidentas, ponas Hidekatsu Fujji. Tarp Kauno mero svečių buvo ir Saporo Prekybos, pramonės ir amatų rūmų pirmininko pavaduotojas, Asahi Stell Works Co.Ltd prezidentas p. Kyosuke Hoshino, Hokaido – Lietuvos draugystės asociacijos generalinis sekretorius p. Noritake Kitayama ir Saporo savivaldybės Internacional Plaza ( tarptautinių ryšių direktorius) p. Noritoshi Daisho. Delegaciją atlydėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje, daktaras Algirdas Kudzys.

Mero kabinete įvykusiame susitikime dar dalyvavo pirmasis mero pavaduotojas Antanas Balutis bei mero pavaduotojas Erikas Tamašauskas ir visuomeniniai mero patarėjai Mečislovas Rondomanskas (Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas) bei Algimantas Jankauskas (Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas).

– Nors Japonija yra tolima, bet mums, kauniečiams, ji labai artima, – sveikindamas svečius, pripažino Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius. – Artima pirmiausia tuo, kad Kaune turime prieškariu Japonijai atstovavusio ir didelį žygdarbį nuveikusio, gelbėjant nuo mirties tūkstančius žydų, diplomato Čijūnės Sugiharos memorialinį muziejų.

Pristatydamas šiuolaikinį Kauną, meras jį vadino atviru investicijoms ir kultūriniams ryšiams miestu, kuriam bendravimas su pažangios šalies – Japonijos – atstovais yra ir mielas, ir naudingas. „Mes Kauną matom kaip sparčiai besivystantį logistikos centrą, mokslo ir kultūros židinį, todėl kviečiame draugus bendradarbiauti ir kartu su mumis kurti miesto ateitį.

Ambasadoriaus p. Kudzio nuomone, ryšiai tarp Kauno ir Saporo plečiasi, ir tai jam (kaip Kaune gimusiajam) ypač malonu. „Aš tikiu, kad prieš porą metų per kauniečių pirmą dalyvavimą Saporo sniego festivalyje prasidėjusi draugystė tarp dviejų miestų plėsis ir bus abipusiai naudinga, – sakė ambasadorius.

– Kaunas yra atsigaunantis ir pasiruošęs priimti investicijas, turintis geras verslo struktūras ir saugus verslui miestas, – gyrė Kauną mero pirmasis pavaduotojas A. Balutis, dar paraginęs japonų verslininkus nedelsiant imtis investicinių sprendimų „ilgai dairytis nederėtų, nes žemė ir pastatai pas mus brangsta ne dienom, o valandom

Vicemeras E. Tamašauskas, matydamas Kaune savo gerus pažįstamus iš Saporo, aktyviai dalyvavusius steigiant Hokaido ir Lietuvos draugystės draugiją, pasidžiaugė, kad jiems atsirado galimybė patiems „susipažinti su tuo kraštu, kurio gerbėjais tapo”. Kauno plėtros perspektyvas ir investavimo Kaune galimybes Japonijos verslininkams pristatė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėjas Saulius Lukošius. Su savo vadovaujamų organizacijų veikla, bendradarbiavimu su vietine bei centrine valdžiomis supažindino mero visuomeniniai patarėjai prof. M. Randomanskas ir A. Jankauskas. Pastarasis, paminėjęs, jog Lietuvos žmonės – begaliniai darbštūs, todėl ir rezultatų gerų pasiekia, dar pridūrė: „Kauno regione – geriausiai išvystyta infrastruktūra, į pramonės įmones galima investuoti be jokių didelių rizikų. Kuo anksčiau pradėjus, tuo geresni rezultatai”

Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje Saporo verslininkai susitiko ir su kauniečiais verslininkais – nekilnojamojo turto bei statybų specialistais. O sekmadienį, anot Savivaldybės administracijos Užsienio ryšių skyriaus vyriausioji specialistė sLinos Lauciūtės, Saporo japonų verslininkų delegacija apsilankė M.K. Čiurlionio dailės ir Velnių muziejuose. Labai susidomėję svečiai apžiūrėjo ir japonų diplomato Čijūnės Sugiharos memorialinį muziejų. Čia susitiko su fondo „Diplomatai – už gyvybę” pirmininku profesoriumi Egidijumi Aleksandravičiu ir vienu iš fondo steigėjų – Seimo nariu Ramūnu Garbaravičiumi. Šiame muziejuje Saporo verslininkų apsilankymo proga darbų parodą surengė vienintelio Lietuvoje origami (japoniškų lankstinių) klubo, įsikūrusio Kauno „Eigulių” vidurinėje mokykloje, nariai. Šiam klubui vadovauja pradinių klasių mokytoja Laima Liutkienė.

Liepos pradžioje Kauną aplankys dar gausesnis Japonijos verslininkų būrys. Jie nusiteikę ne tik pažinti mūsų miestą ir jo žmones, bet ir užmegzti abiem pusėms naudingus ryšius pramonėje ir komercijoje. Miesto mero A. Garbaravičiaus pastebėjimu, stiprėjant draugystei tarp Saporo ir Kauno, tikimasi, kad bendradarbiavimo partnerių Japonijoje suras ir mūsų miesto universitetai, mokslininkai, aukštų technologijų specialistai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.