Nei pergalė, nei pralaimėjimas

Kyšininkavimu įtarto valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojo Vytenio Andriukaičio bei tuometinio generalinio prokuroro Antano Klimavičiaus byla dėl garbės ir orumo pažeidimo gali baigtis taikos sutartimi. Šalys kol kas nenoriai kalba apie jų pačių parašais patvirtintos ir Vilniaus apygardos teismui pateiktos taikos sutarties sąlygas.

Prašė pripažinti tikrovės neatitinkančius faktus

Parengiamasis posėdis šioje byloje turėjo įvykti spalį, tačiau, šalims nusprendus taikytis, jį teko paankstinti – posėdis įvyks šiandien.

V.Andriukaitis bylinėjasi dėl A.Klimavičiaus žodžių, pasakytų komentuojant įtarimus dėl parlamentarų kyšininkavimo. V.Andriukaičio nuomone, „tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai“ tie žodžiai suprantami, jog jis buvo sudaręs susitarimus dėl kyšio paėmimo iš įmonių grupės „Rubicon group“ vadovo Andriaus Janukonio už palankių įstatymų priėmimą, įtakos darymą skirstant ES lėšas.

V.Andriukaitis kreipėsi į teismą prašydamas pripažinti šiuos, jo nuomone, tikrovės neatitinkančius ir garbę bei orumą žeminančius A.Klimavičiaus žodžius, išsakytus LNK televizijos žinių laidoje: „…yra susitarimai, yra dar ta juodoji buhalterija, kur pagal datas, pagal sumas sutampa. Aš būdamas teisėju teisčiau…“

Apie sutarties sąlygas nekalba

Viešame teismo posėdyje, kuris yra numatytas šiandien po pietų, turėtų paaiškėti taikos sutarties sąlygos. Teismas spręs, ar patvirtinti taikos sutartį.

Patvirtinus taikos sutartį, teismas gali nutraukti bylą.

Rugpjūčio 30 dieną įvykusiame teismo posėdyje V.Andriukaitis teigė, kad yra galimybė baigti bylą taikos sutartimi. Ieškovas sutiktų taikytis su A.Klimavičiumi, jeigu jis paneigtų savo žodžius, ir tuomet nereikalautų 300 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.

Tuo tarpu eksprokuroras A.Klimavičius tada atkirto, kad jis manąs, jog šioje byloje visai ne jis turi būti atsakovas, todėl nuomonės dėl taikos sutarties nereikšiąs.

Teismo posėdžio išvakarėse pirmadienį ieškovas V.Andriukaitis nepanoro kalbėti apie taikos sutarties sąlygas.

„Rytoj teismas. Nieko dabar nenorėčiau skelbti, advokatai tariasi. Rytoj teismas, tada ir matysim. Užbėgti derybų procesui už akių nenoriu“, – sakė jis.

Atsakovas turėtų būti prokuratūra

A.Klimavičius yra sakęs, kad atsakovu teisme šioje byloje turi būti Generalinė prokuratūra, o ne jis – esą jis būdamas generaliniu prokuroru atstovavo Generalinei prokuratūrai ir, kaip reikalauja įstatymai, ėjo duoti ataskaitos Seimui.

A.Klimavičius mano, kad, paskyrus jį Aukščiausiojo Teismo teisėju, jam būtų neetiška tiesiogiai dalyvauti civilinėje byloje atsakovu. Eksprokuroras jau dirba teisme ir dalyvauja nagrinėjant kasacinius skundus baudžiamosiose bylose.

2004-ųjų rugpjūtį V.Andriukaičiui buvo pateikti įtarimai dėl 95 tūkst. litų dydžio kyšio paėmimo už „Rubicon group“ palankių sprendimų priėmimą.

Įtarimai dėl kyšio ėmimo taip pat buvo pareikšti dar dviem buvusiems Seimo nariams – konservatoriui Arvydui Vidžiūnui ir socialliberalui Vytautui Kvietkauskui. Dėl kilusio skandalo visi trys atsisakė Seimo narių mandatų.

Tų metų spalį ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas nesurinkus pakankamai įrodymų. Nė vienas kyšininkavimu įtartų parlamentarų į naują Seimą nepateko.

V.Andriukaitis teigia, jog dalis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) slapta įrašytų jo pokalbių telefonu su A.Janukoniu stenogramų buvo suklastotos siekiant jį tyčia apkaltinti kyšininkavimu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.