Bankininkas prašys politinio prieglobsčio

Rusijos naftos kompanijai „Jukos“ priklausiusio banko „Menatep Sankt Paterburg“ filialo Stavropolyje valdytojas Igoris Babenka tikisi, kad Lietuvos apeliacinis teismas panaikins Vilniaus apygardos teismo nutartį jį išduoti Rusijai. Lukiškių kalėjime ekstradicijos į Rusiją laukiantis Babenka „Lietuvos žinioms“ teigė, kad Generalinė prokuratūra jį sulaikyti nurodė dar tada, kai iš Rusijos nebuvo gauta net tokio prašymo.

Su Kretingoje gimusiu „Jukos“ bankininku LŽ kalbėjosi nedidelėje Lukiškių kalėjimo kameroje. Į ją Babenka atėjo apsirengęs sportiniais drabužiais – tais pačiais, kuriuos dėvėjo, kai motinos namuose Antakalnyje sulaikė Vilniaus policijos pareigūnai.

Rusija teigia, kad Babenka iššvaistė ir pasisavino net 333 mln. rublių (33 mln. litų). Bankininkas tikino, kad jokio nusikaltimo nėra padaręs, bet „kažkodėl rusai yra suinteresuoti“ jį nuteisti. Jo nuomone, „kalba turėtų suktis apie klientų negrąžintą 118,9 mln. rublių kreditą“, bet „sutarties terminas dar nesibaigęs“.

Į „Lietuvos žinių“ klausimą, ar buvo pažįstamas su „Jukos“ savininku Michailu Chodorkovskiu ir banko „Menatep SPb“ valdybos pirmininku Platonu Lebedevu, Babenka atsakė neigiamai.

Bankininkas prisipažino Lietuvoje ketinantis prašyti politinio prieglobsčio: „Manau, turiu likti Lietuvoje, nes čia gimiau, čia palaidota mano motina, mane daug kas sieja su tėvyne. Be to, moku kalbėti ir rašyti lietuviškai. Turiu rankas, gal ne visiškai tuščią galvą, išsilavinimą – galėčiau gyventi kaip visi civilizuoti žmonės“.

Dainius Sinkevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.