Geriausi – K. Bekelė ir J. Isinbajeva

Etiopijos bėgikas Kenesisa Bekelė ir Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva šeštadienį Monake surengtose Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) iškilmėse paskelbti geriausiais 2005 metų pasaulio lengvaatlečiais.

Šiuos titulus jie gavo antrus metus iš eilės.

23 metų K. Bekelė šiemet tapo pasaulio čempionu 10 000 m distancijoje, prieš tai laimėjo dvi distancijas pasaulio kroso čempionate, o neseniai pagerino savo paties rekordą 10 000 m distancijoje.

Taip pat 23 metų J. Isinbajeva šiemet tapo pirmąja moterimi, kuri įveikė 5 m aukštį, o vėliau Helsinkyje ji pasiekė savo 18-ąjį pasaulio rekordą, peršokusi 5 m 1 cm.

Už geriausią metų pasirodymą IAAF apdovanojo du sportininkus, pasaulio čempionate pelniusius po du aukso medalius – amerikietį Džastiną Getliną, laimėjusį 100 ir 200 m bėgimus, bei etiopę Tiruneš Dibabą, nugalėjusią 5000 ir 10 000 m distancijose.

Tarp penkių pretendentų į laureatus buvo ir Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna, gavęs daugiau balsų interneto apklausoje, tačiau IAAF komisija į tai neatsižvelgė.

Beje, V. Alekna penktadienį Monake tapo geriausių šio sezono pasaulio lengvaatlečių varžybų „IAAF World Athletics Final“ nugalėtoju. 33 metų vilnietis diską nusviedė 67 m 64 cm. Už pirmąją vietą V. Aleknai atiteko 30 tūkst. JAV dolerių.

Antrąją vietą užėmė pasaulio vicečempionas estas Gerdas Kanteris – 66 m 1 cm. Trečias liko olimpinis vicečempionas vengras Zoltanas Kovagas – 65 m 65 cm.

Sėkmingiausias buvo paskutinysis, ketvirtasis, V. Aleknos bandymas. Pirmuoju bandymu jis diską nuskraidino 64 m 59 cm, antruoju – 67 m 16 cm, o trečiasis bandymas buvo neįskaitytas.

Varžybose dalyvavo aštuoni geriausi disko metikai.

V. Alekna šias varžybas laimėjo ir 2003 metais (68 m 30 cm). Pernai lietuvis Monake liko ketvirtas (63 m 64 cm). V. Alekna šiemet iškovojo 16 pergalių iš 17 galimų.

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.