Lietuvos moterys mažajame finale nusileido ispanėms

Europos moterų krepšinio čempionato mažajame finale dėl trečiosios vietos Lietuvos krepšininkės 65:83 (5:19, 20:18, 19:25, 21:21) turėjo pripažinti Ispanijos rinktinės pranašumą. Lietuvaitės čempionate liko ketvirtos, o tai garantavo vietą 2006 metų pasaulio čempionate Brazilijoje.

Jau pirmame rungtynių ketvirtyje Lietuvos krepšininkės silpnai gynėsi ir nestabiliai puolė. Per pirmąjį kėlinuką pelniusios vos 5 taškus lietuvės atsilikinėjo jau 14 taškų skirtumu (5:19). Antrasis kėlinukas klostėsi kiek geriau, tačiau pavyti ispanių nepavyko. Jos sėkmingiau puolė ir kartais atrodė, jog Lietuvos rinktinės krepšio niekas nesaugo – Ispanių puolėjos darė ką norėjo.

Trečiasis kėlinukas nežadėjo nieko gero. Nesugebėdamos sustabdyti ispanių, Lietuvos rinktinės atotrūkis vis didėjo. Kėlinuką ir vėl laimėjo priešininkės, kurių persvara siekė jau aštuoniolika taškų. Paskutinis ketvirtis prasidėjo sėkminga Lietuvos moterų atkarpa 8:0, tačiau nors ir pasirodė, jog ispanės patikėjusios pergale atsipalaidavo, jos susigrąžino pranašumą ir šventė pergalę 83:65.

Primename, kad Lietuvos ir Ispanijos moterų rinktinės susidūrė pirmose pogrupio rungtynėse. Tąkart stipresnės buvo mūsiškės, kurios šventė pergalę 74:69.

Lietuvos rinktinei daugiausiai taškų pelnė Sandra Valužytė ir Iveta Marčauskaitė – po 13, Eglė Šulčiūtė pridėjo 11 taškų, Lina Brazdeikytė – 9 + 5 klaidos, Ela Briedytė – 8 ir Vaida Zagurskytė 7 taškus.

Ispanijos gretose rezultatyviausiai žaidė A.Montanana 21 (praleido 36:29 min. aikštelėje), M.Fernandez 19, A.Valdemoro 15 + 10 atkovotų ir 5 perimtų kamuolių + 4 perdavimai (36:55 min.), M.Ferragut 12, E.Aguilar 10 + 7 kamuoliai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .