Buriavimas – pasaulinių jūrinių tradicijų ambasadorius Lietuvoje

Šeštadienį Kauno jachtklube iškilmingai paminėtas Lietuvos buriuotojų sąjungos 70-metis: Kauno mariomis surengtomis mini regatomis ir nugalėtojų apdovanojimu, net fejerverkais ant vandens. Buriuotojus pagerbė ir jo Ekscelensija Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, ir trijų didžiausių Lietuvos miestų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos merai.

Lietuvos buriuotojų sąjungos (LBS) gimimo diena laikoma 1935 metų birželio 4-oji, kai Klaipėdoje įvyko pirmas LBS suvažiavimas. Šiandien ši organizacija vienija 26 klubus ir per 600 buriuotojų. Valstybinėje vidaus vandenų laivybos inspekcijoje yra registruoti 37 tūkstančiai pramoginių burinių ir motorinių jachtų, o vidaus vandenų laivų – tik 222. Todėl buriavimą galima laikyti pasaulinių jūrinių tradicijų ambasadoriumi Lietuvoje.

Šeštadienį žurnalistų akivaizdoje LBS ir bankas „Hansabankas” pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Dabar juokais šis bankas vadinamas pirmuoju Lietuvos jūriniu banku. Per metus LBS iš Sporto departamento gauna tik 48 tūkst. Lt, o išleidžia 400 tūkst. Lt. Užtat ji priversta ieškoti rėmėjų. Pasak LBS prezidento Roberto Dargio, daugiausia pinigų išleidžiama sportiniam buriavimui. Beje, Kaune netrukus bus atidaryta nauja buriavimo mokykla.

Turime kuo didžiuotis

1992 metais Lietuvos buriuotojai pradėjo dalyvauti įvairiose prestižinėse tarptautinėse regatose, Europos ir pasaulio čempionatuose. 1995-1996 Raimondas Šiugždinis užėmė pirmą vietą Europos „Laser – R” jachtų klasės taurės varžybose. 1997 metais jis tapo pasaulio čempionu, laimėjo Europos čempionatą. Tai pirmas tokio lygio sportinis rezultatas Lietuvos buriavimo istorijoje.

Šiuo metu Lietuva siunčia į varžybas daug buriuotojų. Norima, kad mūsų šalis pasaulyje garsėtų ne tik krepšininkais, bet ir buriuotojais, kad Lietuva taptų ir burinė valstybė.

1989 metais pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje trys jachtos „Lietuva”, „Audra” ir „Dailė” pradėjo žygį per Atlanto vandenyną. Tai buvo didysis buriavimo atgimimas. 1992 metais klaipėdiečių jachta „Lietuva” apiplaukė pasaulį, 1993 metais – „Laisvė”. Taigi Lietuvos buriuotojai jau turi kuo didžiuotis.

Rūpinasi laivybos saugumu

Jubiliejaus proga buvo pareikštos 8 vyriausybinės padėkos, tap jų ir R. Šiugždiniui, ir klaipėdiečiui Vytautui Šliogeris. Itin pagerbtas jachtos „Laisvė” kapitonas Ignas Miniotas. Kai kurie buriuotojai, tarp jų ir Steponas Kudzevičius, apdovanoti atminimo medaliais ir diplomais.

Šiuo metu LBS, kurios svarbiausias uždavinys, pasak R. Dargio, buriuotojų bendruomenės stiprinimas, yra palyginti aktyvi. Didelį dėmesį ji skiria saugiam plaukiojimui. LBS buvo susirūpinusi, jog be deramos priežiūros dalijami laivavedžių pažymėjimai. Daugėja 300-400 AG laivų, tai kelia pavojų saugiam plaukiojimui. R. Dargio teigimu, pasiekta, kad laivavedžių pažymėjimai taip dalijamai, kaip anksčiau, nebebus.

Svarbu dalyvauti

Šeštadienį nulinės klasės RS – 280 regatoje pirma vietą laimėjo jachta „Hornas”, antrą – „Raganosis”, trečią – „Argo”. Pirmoje kreiserinių jachtų grupėje pirmoji vieta atiteko jachtai „Fortuna”, antroji „Neris”, antroje grupėje – nugalėjo „Šaulys”, antra – „Fėja”, trečia – „Livingstonas”.

Žurnalistų regatoje pirmą vietą laimėjo „Kauno diena”, plaukusi jachta „Argo”, antrą – LRT komanda su jachta „Karamba”, trečią – žurnalas „Žmonės” su jachta „Legenda”.

Klaipėdiečiai žurnalistai marinistai plaukė jachta „Arabela”, kurios vairininkas yra pas R. Šiugždinis. Deja, jis su žurnalistais plaukti negalėjo. Pergalės nepasiekę klaipėdiečiai nenusiminė – dabar jie žinos kas yra buriavimas sportine jachta. Jų išplaukimą pagyrė net Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitonas Viktoras Lukoševius, stebėjęs regatą ir Uosto direkcijos vardu sveikinęs buriuotojus su švente.

Dalia Bikauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.