Džekas Nikolsonas: „Aktoriai turi vaidinti net savo gyvenimą“

Aktorius, režisierius, rašytojas ir prodiuseris Džekas Jozefas Nikolsonas (Jack Joseph Nicholson), dar vaikystėje paliktas savo tėvo, užaugo tikėdamas, kad močiutė yra jo mama, o mama – jo vyresnioji sesuo. Teisybę jis sužinojo tik tuomet, kai vienas „Time“ žurnalo korespondentas, rengdamas apie žvaigždę reportažą, atskleidė tiesą.

Džekas gimė 1937 m. balandžio 22 dieną Neptune, Niu Džersyje, JAV. Jis yra nesantuokinis Donaldo Fursilo, italų imigranto, sūnus, o motina – Džiun Nikolson, kurios tėvas Džekas buvo airis, o mama, Etelė May, – vokietė. Nuo pat gimimo būsimoji žvaigždė buvo apsupta moterų draugijos, todėl nenuostabu, jog kiekvienas namuose apsilankęs vyras sulaukdavo išskirtinio Džeko dėmesio: jis iškart griebdavo matuotis atėjusiųjų skrybėles, kurias dievino. Jis buvo natūralus iš prigimties, skleidžiantis savotišką magnetizmą. Beje, sentimentalusis Nikolsonas iki šiol turi sukaupęs didžiulę skrybėlių kolekciją; itin dažnai Džekas jas naudoja ir filmuose.

Mokėsi Manaskvano aukštojoje mokykloje, kur buvo išrinktas klasės viceprezidentu ir… klounu. 1954 m. persikrausto į Los Andželą, kur naktimis mokosi vaidybos, o dienomis dirba klerku „Metro-Goldwyn-Mayer“ studijoje. Nikolsonas kino karjerą pradėjo su prodiuseriu Rodžeriu Kormanu 1958 m., vaidindamas nedidelius vaidmenis televizijoje, o 1969 m. jis jau išsikovojo kino kritikų palankumą, suvaidindamas kultiniame filme „Easy rider“, kuris pakeitė jo gyvenimą. Už jį Džekas gauna pirmąjį savo „Oskarą“ ir tampa žvaigžde, ypač tarp „bitlų“ kartos žmonių. Toliau jis kyla karjeros laiptais kaip ant mielių. Galima paminėti, kad jis, ko gero, vienintelis tarp vyrų aktorių, iškovojęs tokią gausybę aukščiausių apdovanojimų. Vien „Oskarų“ jis turi surinkęs per dešimtį.

Šis nedidukas aktorius užkariavo viso pasaulio ekranus. Jo savita išvaizda, paryškinta velniško šypsnio ir išraiškingų antakių leido jam tapti milijonieriumi. Apie savo filmus Džekas sako: „Man patinka daryti gražius dalykus“. Holivude jis buvo laikomas sėkmingiausiu žmogumi… 1970 m. jis imasi pats režisuoti filmus, tačiau jo debiutą kritikai įvertina gana prastai. Vis dėlto Nikolsono fanams jo režisūra palieka didelį įspūdį.

Nuo 1976 m. jau niekam nekyla abejonių dėl Nikolsono karjeros sėkmės. Aplink jį sukinėjasi gausybė agentų ir kino studijų atstovų, siūlydami įvairiausius vaidmenis, tačiau Džekas nenori būti priklausomas. „Man nepatinka, kai kas nors sako, ką aš turiu daryti. Tai ryškiausias mano prigimties bruožas. Aišku, tai yra problema man ir kaip aktoriui, ir kaip vyrui… namie naktį.“

Didžiulį aktoriaus meistriškumą įrodė Džokerio vaidmuo Timo Bartono filme „Betmanas“. Be to, ši juosta padarė Nikolsoną labai turtingu žmogumi, mat su prodiuseriu susiderėjo, kad gaus 10 procentų nuo visų filmo pajamų. Tai apytiksliai atnešė Džekui 60 mln. dolerių pelną… Be abejonių, jam dar nubyrėjo pinigėlių nuo videojuostos pardavimų, nuomos ir TV transliacijų. Taip pat Džekas velniškai gerai suvaidino šėtoną „Ystviko raganose“, kuris jam atnešė vieną iš „Oskarų“.

„Aktoriai turi vaidinti net savo gyvenimą. Tai nėra taip jau skausminga, kartais šitaip yra netgi lengviau“, – sako Nikolsonas. 17 metų trukę santykiai su Andželika Hiuston baigėsi 1990 m., kai Džekas susipažino su Rebeka Brausard, kuri netrukus jau laukėsi jo vaiko. 1999 m. jis užmezgė intymią draugystę su kino žvaigžde Lara Flyn Boil. Na, rodos, savo magnetizmo ir charizmos dėka Džekas visuomet sulaukdavo išskirtinio moterų dėmesio.

Nors Džekas televizijoms niekada neduoda interviu, jį nuolat galima pastebėti su vaikais stadiono tribūnose per Los Andželo „Lakers“ rungtynes. Netgi filmuodamasis Kanadoje jis surado galimybę nepraleisti šios komandos pasirodymo.

Kitaip nei kitos Džeko Nikolsono kartos kino žvaigždės, jis išsikovojo reputaciją aktoriaus, vaidinančio visiškai nežavius ir nemalonius vaidmenis su nepaprastu pasigardžiavimu. Labai dažnai filmuose jis atlieka „blogiukų“ vaidmenis, suteikdamas jiems ypatingo gyvumo: veido išraiškos, gilios ir skvarbios akys, elektra kibirkščiuojanti šypsena, raukšlelės apie lūpas ir akis… (Tie, kurie pažnojo jo tėvą, sako, kad jie labai panašūs.) Ko gero, jis yra vienintelis iš Holivudo aktorių, kurie užtemdo atliekamus vaidmenis savąja asmenybe. Per visą savo karjerą jis tapo neginčijamu kino simboliu.

Įdomu tai, kad Džekas netgi parašė knygą apie kulinariją „Maisto ruošimas pagal Džeką“, be to, įgarsino vaikišką audioknygą.

Įdomybės

Pravardė – Malholandietis

Ūgis – 1,77 m

Džekas turi 4 vaikus: Dženifer Nikolson (1963 m. su Sandra Nait), Honi Holman (1981 m. su danų supermodeliu Vine Holman) ir Reimondą bei Lorein (1992 m. su Rebeka Brausard).

Dž. Nikolsonas yra užkietėjęs Los Andželo „Lakers“ fanas. Jis niekada jų rungtynių namuose. Todėl prodiuseriai, kurie dirba su žvaigžde, filmavimo tvakaraštį turi derinti su „Lakers“ varžybų laiku.

Jis niekada neduoda interviu televizijoms.

1998 m. birželį Džekas nuskrido į Kubą ir susitiko su Fideliu Kastro. Ten jis taip pat susipažino su vietiniais kino industrijos lyderiais, mėgavosi restoranais, džiazo klubais bei aplankė garsųjį cigarų fabriką.

Jis yra labiausiai apdovanotas Kino akademijos aktorius.

Nikolsono vaikystės draugas buvo dabar žymus aktorius Denis Devito.

Kolekcionuoja Tamaros de Lempickos piešinius.

Visuomenėje aktorius niekada nepasirodo be akinių nuo saulės.

„Gyvenime vyrai meluoja tik dviem atvejais: savo merginoms ir policininkams.“

„Viagrą vartoju tik tuomet, kai esu daugiau nei su viena moterimi.“

Už vaidybą filme „Ystviko raganos“ Džekas gavo 60 mln. dolerių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.