Lietuvos rinktinė nusileido ispanams

Lietuvos nacionalinė rinktinė po atkaklios ir nervingos kovos Valensijos „Mestalla” stadione pirmą kartą pralaimėjo 2006 metų Pasaulio čempionato 7 atrankos grupės rungtynes nusileisdami Ispanijos rinktinei minimaliu rezultatu 1-0. Pergalę šeimininkams lėmė tikslus Alberto Luque smūgis įpusėjus antrajam kėliniui.

Ispanija [1 – 0] Lietuva

69′ [1 – 0] Alberto Luque

Komandų sudėtys

Ispanija: Casillas; Salgado, Marchena, Puyol, Del Horno (61′ Luis Garcia); Joaquin, Albelda, Xavi, Vicente; Torres (56′ Luque), Raul (75′ Sergio Ramos)

Lietuva: Karčemarskas; Paulauskas, Džiaukštas, Skerla, Žvirgždauskas; D.Česnauskis (73′ Mikoliūnas), Barasa, Kučys (46′ Preikšaitis), Morinas (73′ E.Česnauskis); Danilevičius, Poškus

Nuo pat rungtynių pradžios ispanai perėmė iniciatyvą ir didžiąją laiko dalį kontroliavo kamuolį. Nepaisant to, svečiai gana sklandžiai gynėsi ir neleido neabejotiniems mačo favoritams pelnyti įvarčio. Mūsiškiai taip pat surezgė kelias kontratakas, bet ispanų gynėjai likviduodavo pavojų.

Kėlinio pabaigoje įvyko abiejų rinktinių futbolininkų apsistumdymas. Tomas Danilevičius pagriovė varžovą, o šis, nelikdamas skolingas, stumtelėjo lietuvį. Po to ginti komandos draugų puolė abiejų rinktinių žaidėjai, o aistroms kiek aprimus italų teisėjas įspėjo Joaquiną ir T.Danilevičių.

Nuo antrojo kėlinio pradžios šeimininkai užspaudė lietuvius prie savų vartų ir kelis kartus pavojingai jiems grasino, o viename epizodų Raulio smūgį galva puikiai atmušė Karčemarskas. Nepaisant spaudimo, būtent R.Poškus pirmasis galva pasiuntė kamuolį į tinklą, bet tai padarė būdamas nuošalėje ir teisėjas įvarčio neįskaitė.

Ispanai toliau pavojingai atakavo ir 66 minutę Xavi po baudos smūgio muštas kamuolys sudrebino Ž.Karčemarsko vartų skersinį. Neatleidę vadžių šeimininkai po kelių minučių pagaliau pasiekė įvartį – po keitimo pasirodęs Alberto Luque taikliu smūgiu kaire koja iš 18 metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą nuginklavo mūsų vartininką.

Po praleisto įvarčio Lietuvos rinktinė kiek atkuto ir surengė kelias pavojingas atakas, kartą šalia vartų praskriejo Poškaus stipriai smūgiuotas kamuolys, vėliau prasidėjus pridėtiniam laikui aktyviai rungtyniavęs žaidėjas turėjo realiausią progą pasižymėti, bet jo tolimą baudos smūgį pirštų galais atmušė Ikeras Casillasas.

Besibaigiant mačui ispanai pradėjo tempti laiką ir, netrukdomi šeimininkų erzinti nenorėjusio teisėjo, pasiekė kuklią ir sunkią pergalę prieš pagirtinai kovojusius lietuvius. Sekančias varžybas Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 3 dieną išvykoje prieš Serbija ir Juodkalniją.

Kiti 7 grupės rezultatai:

San Marinas 1 – 3 Bosnija ir Hercegovina

17′ [0 – 1] Hasan Salihamidzic

39′ [0 – 2] Hasan Salihamidzic

40′ [1 – 2] Andy Selva

75′ [1 – 3] Sergej Barbarez

Linas Kojala, Vaidotas Januška

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvos rinktinė nusileido ispanams"

1. mėgėja

bliamba, atrodė tokia rami ataka…bet šiaip, sakyčiau, mūsiškiai šaunuoliai. O teisėjas- asilas….