Jaunųjų orientacininkų startai

Tris dienas Marijampolės apskrityje vyko Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių orientavimosi sporto varžybos. Čia varžėsi ir 12 Klaipėdos „Viesulo” sporto centro orientacininkų, trenerių Jolitos Švagždytės ir Ričardo Tėvelio auklėtinių.

Pirmąją dieną teko rungtyniauti vidutinėje trasoje Rūdupio miške (Kazlų Rūda). Jaunutėms merginoms(75 dalyvės) reikėjo įveikti 3,6 km su 14 kontrolinių punktų (KP) trasą. Greičiausiai su šia užduotimi susidorojo kaunietė Teklė Gvildytė – 25:05.

Vienintelė Klaipėdai atstovavusi Kristina Viršilaitė liko 63 vietoje, trasą prabėgusi per 63:06. Geriau sekėsi jaunučiams vaikinams. Justinas Jonušas 4,2 km su 14 KP trasą įveikė per 27:46 ir užėmė 7 vietą. Nugalėjo šilališkis Vaidas Mockus – 25:43.

Kiti klaipėdiečiai pasirodė taip: 20-Antonas Michalkovskis 34:14, 28-Mantas Totilas 38:00, 45-Dovydas Momkus 44:54, 54-Tomas Griškonis 49:04, 58-Marius Jasiulionis 51:44. Iš viso šioje grupėje varžėsi 73 dalyviai.

Jaunimo grupės merginoms teko įveikti 4,5 km su 16 KP trasą . Nepralenkiamos buvo kaunietės, kurios pasidalijo 1-5 vietas. Nugalėjo Kristina Rybakovaitė – 33:13. Iš klaipėdiečių geriausiai bėgo Kaunui atstovavusi (mokosi KTU, bet paraleliai taškus iškovojusi ir Klaipėdai) Ieva Baltriukaitė – 41:15, 9-oji vieta. Reda Einikytė liko 21-oje vietoje – 49:10. Iš viso dalyvavo 39 orientacininkės.

Vaikinai įveikė 5,6 km su 20 KP trasą. Žaidynių čempionu tapo Vytautas Beliūnas iš Prienų. Jo laikas 32:27. Klaipėdiečių rezultatai: 12 vietoje Gediminas Trimakas 35:40. 16-as Julius Mikšys 37:17. Marius Vaišvilas prabėgęs per 40:55 liko 26 vietoje.

Antrąją dieną Jurgežerių miške vyko estafečių varžybos. Nors po paskutinių liūčių miškas buvo sunkiai prabėgamas (daug išlaužytų medžių), klaipėdiečiai jau galėjo džiaugtis aukštais rezultatais. Jaunučiai berniukai turėjo įveikti po 4,5 km su 13 KP trasą. Po atkaklios kovos paskutiniame etape su Jurbarko ir Plungės komandomis mūsų pirmai komandai pavyko iškovoti bronzos medalius. Jai atstovavo Mantas Totilas, Justinas Jonušas ir Antonas Michalkovskis (visų treneris R. Tėvelis).

Nespėjus kaip reikiant pasidžiaugti šia pergale, siurprizą pateikė antroji komanda. Ji užėmė šeštą vietą, aplenkusi ne tik Panevėžio, Alytaus, Šiaulių pirmasias, bet ir visas tris Kauno komandas. Klaipėdiečių komandoje bėgo Marius Jasiulionis, Tomas Griškonis ir Dovydas Momkus (visų treneris R. Tėvelis). Nugalėjo Panevėžio rajono trejetukas. Iš viso dalyvavo 22 komandos.

Jaunimo komanda – Marius Vaišvilas, Gediminas Trimakas ir Julius Mikšys – turėjo galimybę kautis dėl prizinių vietų, bet apmaudžios klaidos pirmajame ir antrajame etape nustūmė klaipėdiečių trejetuką į šeštą vietą. Nepadėjo net J. Mikšio trečiajame etape pasiektas geriausias laikas. Po atkaklios kovos nugalėjo Prienų komanda, aplenkusi Kauną ir Šiaulius. Iš viso varžėsi 19 komandų. Sėkmingai pasirodė I. Baltriukaitė (trenerė. J. Švagždytė), atstovavusi Kauno antrai komandai. Ji iškovojo bronzos medalį.

Trečiąją dieną Varnabūdės miške jaunučiai ir jaunimas varžėsi dėl čempiono vardo ilgoje trasoje. Ši vietovė ypatinga dėl daug tarpusavyje susijusių pelkių ir pelkučių sistemos. Klaipėdiečiams tai labai nepalanku, nes pas mus tokių miškų nėra. Nepaisant to, galėjome pasidžiaugti dar vienu medaliu. Jaunimo tarpe varžęsis trejais metais jaunesnis Julius Mikšys (treneris R. Tėvelis) iškovojo sidabro medalį. Sunkią 10,3 km su 22 KP trasą jis prabėgo per 61:19. Nugalėtoju tapo kaunietis Jonas Vytautas Gvildys, įveikęs trasą per 56:46. Kitų klaipėdiečių rezultatai kuklesni: M. Vaišvilas – 26-as (78:30), G.Trimakas – 36-as (84:35).

Jaunimo merginų tarpe čempiono titulą iškovojo vilnietė Jūratė Rūkaitė. 7,3 km su 16 KP trasą ji prabėgo per 51:21. Reda Einikytė finišavo 12-oji (62:55), o I. Baltriukaitė – 15-oji (70:36).

Jaunučiams teko įveikti 6 km su 14 KP trasą. Čempionu tapo zarasiškis Tomas Kokanka – 35:31. Klaipėdiečių rezultatai: 18. A. Michalkovskis (49:33), 21. J.Jonušas (52:31), 41. M. Totilas (73:21), 43. M.Jasiulionis (73:51), 50. D. Momkus (84: 05) ir 57. T. Griškonis (90:30).

Mergaičių jaunučių čempione tapo Aušra Mikšytė iš Šilalės. 4,7 km su 10 KP ji prabėgo per 38:50. K. Viršilaitė, įveikusi trasą per 104:08, užėmė 59-ąją vietą.