33 metų Garis Vilsonas (Gary Wilson) gyvena Didžiosios Britanijos Šiaurėje. Kaip ir priklauso anglui, jis verčiau renkasi arbatą negu kavą ir mėgsta tvarką. Kiekvieno penktadienio vakarą jį pamatysi žaidžiantį futbolą su draugais, žinoma, jei vyrukas nėra kur nors išvažiavęs… O tai pasitaiko dažnai, kadangi Garis sudaro pusę didžėjų ir prodiuserių dueto „Piliavin & Zimbardo”, visame pasaulyje garsinančio „tribal house” skambesį.
Rytoj vasaros uždarymo vakarėlyje „Summer Beat End” klube „Global” Garis-Zimbardo stos prie pulto drauge su uostamiesčio publikai pažįstamu DJ Sun bei debiutantu Virus J.
Zimbardo į Klaipėdą atvyksta ne šiaip sau – žinia, britas čia parveš naujausią „Sun & Virus J” plokštelę „Distraektion ltd.” „Get Drunk/Cocain”, kuri išleista vienos iš „Piliavin & Zimbardo” valdomos įrašų kompanijos.
„Priežastis, dėl kurios esu čia pakviestas – tai naujas mūsų leidybinės firmos „Distraektions Records”, kuri yra gimininga su „Distraekt Records”, bendradarbis DJ Sun. Vakarėlis skirtas pristatyti jo darbą, pasaulį išvydusį per mūsų leidyklą, ir supažindinti Lietuvą su „Distraekt” stiliumi. Mes grosime drauge su Sun – nekantrauju pabendrauti su juo asmeniškai”, – elektroniniame laiške atsakydamas į „Jaunimo lygos” klausimus rašė Zimbardo.
Ką esi girdėjęs apie Lietuvą ir apie vakarėlius čia?
Esu girdėjęs nemažai gero apie Pabaltijo šalis apskritai. Keli mano bičiuliai didžėjai jau lankėsi jose ir pasakojo man apie puikų undergroundą, kuris čia vystosi. Tai bus mano pirmasis vizitas jūsų šalyje, bet aš ketinu groti čia ne vieną kartą.
Ką žinai apie klubą „Global”?
Atvirai kalbant, apie jį nesu daug girdėjęs. Tačiau sužinojęs, kur turėsiu groti, paprastai pasidomiu, kas tai per vieta. Taigi sužinojau, kad „Global” yra groję garsūs didžėjai, iš jų kai kurie yra geri mano draugai. Įsidėmėjau, kad James Zabiela, Paul Jackson, Matthew Dekay ir Luis Paris yra groję čia.
Pavardyk savo mėgstamiausius kūrinius.
Piliavin ir aš pats esame didžiuliai Tomo Stefano (Tom Stephan) skambesio gerbėjai. Tiesiog viskas, ką jis daro, man yra puiku. Taip pat patinka tokių autorių kaip D. Ramirez, Steve Angello, Rosster and Peralta, DJ DLG kūryba. Viską, kas yra kieta, sukta ir turi energijos, gali rasti mano įrašų dėžėje.
Kas tau labiau patinka – kurti muziką ar malšinti žmonių pramogų troškulį grojant vakarėliuose?
Na, kai tik pradėjau, pirminis sumanymas buvo tapti didžėjumi… Tačiau greitai supratau, jog tam, kad nuveiktum ką nors didžėjavimo pasaulyje, reikėtų išmanyti muzikos leidybą. Šitaip susipažinome su Polu-Piliavin – per meilę muzikai ir didžėjavimui. Dabar, kai sukūrėme tvirtą leidyklą, pastebime, kad daugiau ir važinėjame po pasaulį kaip didžėjai. Aš asmeniškai mieliau renkuosi grojimą, tačiau ir leidybinė pusė, muzikos kūrimas man patinka. Visa tai arti vienas kito, tačiau didžėjavimas man yra geriau.
Kaip tu ilsiesi?
Rytais vaikštau į sporto salę, tai padeda pasiruošti dienai. Taip pat su draugais antradienio ir penktadienio vakarais žaidžiu futbolą, žinoma, jeigu nesu išvažiavęs kur nors groti. Manau, sportas labiau atpalaiduoja negu gulinėjimas.
Kokią gyvenimo filosofiją išpažįsti?
Tvirtai tikiu, kad kiekvienas mūsų gyvenime turi kelią, kuriuo turi eiti. Jeigu juo eini, viskas gerai. Jeigu ne – reikalai nesiklosto. Tikrai gana paprasta ir aišku – tiesiog jausk srovę…
Turi kokių nors ryšių su psichologijos profesoriumi Filipu Zimbardo, kuris atliko garsųjį kalėjimo gyvenimo eksperimentą?
Ryšių – jokių, tiesiog panaudojau jo pavardę, o Polas slapyvardžiu pavertė kito garsaus psichologo – Piliavino – pavardę. Jo darbas įdomus, ir aš esu šį bei tą apie tai skaitęs.
Koks klubas yra tavo mėgstamiausias?
Praėjusiais metais turo Azijoje metu grojau „Ministry Of Sound” klube Taipėjuje, Taivane. Jis buvo ką tik pastatytas ir iki to laiko, kai jame apsilankėme, veikė tik aštuonias savaites. Ši vieta – ko gero, geriausias klubas, kuriame mums yra tekę groti. Jame vienu metu gali linksmintis 3000 žmonių, naktis buvo puiki! Labai įsimintinas renginys, ir mudu su Polu manome, kad jis iki šiol buvo geriausias mūsų karjeroje.
Ar kruopščiai rengiesi kiekvienam „setui”?
Taip. Mėgstu būti gerai sutvarkęs muziką, turėti keletą pasirinkimo galimybių – nelygu publikos nuotaika. Prieš renginį visada peržvelgiu legalius tinklalapius, siūlančius muziką mp3 formatu, pasidairau naujienų, tačiau didžiąją dalį muzikos pasiruošiu iš anksto.
Taigi kokį „setą” parengei rugpjūčio 27-ajai?
Girdėjau, kad Lietuvos publika mėgsta „electro”, tad ketinu pridėti gerą jo dozę prie paprastai mano grojamo sukto „tribal” skambesio.
Valerija Lebedeva
„Vakarų ekspresas”