Seimo kanceliarija surengė politikų apklausą, norėdama sužinoti, ar jie nori gyventi specialiame viešbutyje, ar išsinuomuotuose butuose. Parlamentarų taip pat klausiama, gal jie norėtų gauti vadinamuosius „butpinigius” ir už juos niekam neatsiskaityti, rašo „Lietuvos rytas”.
Seimo valdininkai šiuo metu yra užsimoję statyti naują viešbutį parlamentarams. Dalį būsimojo komplekso, kuriame turėtų būti ir restoranai bei laisvalaikio centras, statybų išlaidų tikimasi padengti pardavus dabartinį viešbutį sostinės Gedimino prospekte.
Tačiau dalis Seimo vadovų ėmė spausti kanceliariją, jog būsto sostinėje neturintiems politikams būtų mokami priedai prie algos, kad šie galėtų nuomotis butus. Taip daroma kai kuriose Vakarų šalyse.
Kanceliarijos valdininkai nedega noru atsisakyti naujo viešbučio statybų, todėl parengė anketą ir kreipėsi į visus Seimo narius.
Vieną savo pasiūlymų kanceliarija suformulavo labai viliojamai. Politikų klausiama, ar 1,2 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) sumą už būsto nuomą norėtų gauti „atsiskaitytinai, pateikiant nuomos dokumentus”, ar „neatsiskaitytinai”.
„Neatsiskaitytinai” reiškia, kad parlamentarai, gavę maždaug 2338 litus, galėtų juos išleisti savo nuožiūra.
Šiuo metu daugiau nei pusė pinigų, kuriuos gauna iš Seimo, parlamentarai gali naudoti neatsiskaitytinai. Tai – lėšos įvairioms kanceliarinėms reikmėms, transportui, biurų nuomai.
Kai Seimo nariai priiminėjo sau naudingus įstatymus, buvo nuogąstaujama, kad gaudami pinigus „vokelyje” parlamentarai galės sukčiauti. Tokie nuogąstavimai pasitvirtino – pavyzdžiui, paaiškėjo, kad kai kurie politikai biurus nuomojasi tik fiktyviai.