Atsipalaiduoti į naktinį klubą atėjusių klaipėdiečių linksmybes drumsčia vagys. Dažniausiai budrumą praradę klubų lankytojai netenka mobiliųjų telefonų, pasitaiko be priežiūros paliktų rankinių, piniginių, brangių žiebtuvėlių vagysčių. Uostamiesčio naktinių klubų vadovai neslepia, kad vagišiai sugeba patekti į diskoteką, ir pataria daiktus prižiūrėti patiems.
Apsaugos nekvietė
Praėjusį penktadienį naktiniame klube „Kalifornija” smagiai laiką leidusi klaipėdietė Eglė jau įsigijo naują mobilųjį telefoną. Tąvakar prie staliuko rankinę palikusi ir su draugėmis pašokti nuėjusi mergina grįžusi telefono joje neberado. Prie kito staliuko sėdėję žmonės aiškino matę, kad prie merginų staliuko trumpam buvo prisėdę du į nusikaltėlius nepanašūs vaikinai. „Kaimynai sakė pamanę, kad tiedu yra mūsų draugai”, – dienraščiui aiškino Eglė. Mergina sakė apsaugos darbuotojų nekvietusi. „Argi įmanoma pagauti vagį klube, kur yra keli šimtai žmonių?” – svarstė ji.
Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Albinas Strumyla dienraščiui pasakojo, kad vagysčių iš klubų pasitaiko neretai. Anot jo, populiariausias vagių grobis – telefonai ir rankinės. „Tokios vagystės nuolat įrašytos kriminalinėse suvestinėse. Jų būna visuose Klaipėdos naktiniuose klubuose”, – tikino jis.
VPK atstovas paminėjo, kad prieš mėnesį jomis ypač garsėjo skandalingasis klubas „Sodžius”.
Migruoja po klubus
Šio klubo vadovas Artūras Pocius patvirtino, kad anksčiau vagysčių tikrai būdavo nemažai. „Tačiau pastaruoju metu jų pasitaiko rečiau, nes prisijungėme prie apsaugos policijos pulto – vagys suvokia, kad pagauti jie bus iš karto vežami į policiją, todėl į „Sodžių” užsuka vis rečiau. Norėjome, kad vagys nesijaustų nebaudžiami”, – aiškino jis.
Pasak A.Pociaus, klubo apsaugos darbuotojai jau įsiminė kartą įkliuvusių vagišių veidus, todėl kitąkart į klubą jiems pakliūti yra beveik neįmanoma. „Vagys migruoja iš vieno klubo į kitą. Jeigu neįleidžia vienur, laimės ieško kitur”, – pasakojo „Sodžiaus” vadovas.
A.Pocius stebėjosi lankytojų neatsargumu – atsipalaidavę žmonės mobiliuosius telefonus, raktus ar portsigarus palieka tiesiog ant stalo ir, išgirdę mėgstamą dainą, skuba šokti. „Juk yra pakabukų, dėkliukų telefonams ir kitus daiktus galima įsidėti į kišenes”, – mano jis.
Pameta patys
A.Pocius teigė, kad apsvaigę žmonės neretai patys pameta daiktus, o vėliau prašo apsaugos darbuotojų sulaikyti tariamus nusikaltėlius. „Ant grindų randame ir telefonų, ir pasų, ir banko kortelių. Jeigu atsiranda šeimininkas, būtinai grąžiname”, – tikino „Sodžiaus” direktorius.
Prisistatyti nenorėjęs vienas naktinio klubo „Kalifornija” vadovų dienraščiui taip pat pasakojo apie gausybę pametamų daiktų. „Vien šiuo metu esame sukaupę kelias dešimtis pamestų daiktų – automobilių raktų, daugybę telefonų, saulės akinių. Laukiame, kol savininkai atsiims. Manau, kad daiktai kur kas dažniau pametami nei vagiami”, – sakė pašnekovas.
Tačiau jis pripažino, kad vagysčių pasitaiko neretai – kartais per vakarą jų būna net kelios. Anot „Kalifornijos” atstovo, ten, kur daug žmonių, vagysčių visada bus.
„Apsaugos darbuotojai visų prižiūrėti negali. Įsivaizduokite, klube linksminasi tūkstantis žmonių ir visi – su telefonais. Jeigu vagysčių ir įvyksta, tai tik dėl žmonių žioplumo”, – įsitikinęs jis.
Užsieniečiai grąžina
Vienas „Kalifornijos” vadovų nuogąstavo, kad dažnai klientai nukenčia dėl šalia esančių žmonių abejingumo ar net noro pasipelnyti. Pamestus daiktus klubo administratorei dažniausiai grąžina užsieniečiai. Vietiniai lankytojai rastą telefoną ar kupiūrą mieliau dedasi į kišenę. „Kol nepasikeis klaipėdiečių mąstysena, situacija liks tokia pat”, – konstatavo jis.
Naktinio klubo „Honolulu” vadovas Dainius Okunevas aiškino, kad jo vadovaujamame klube vagysčių pasitaiko tik viena kita. „Mūsų publika solidesnė. Tokioje aplinkoje vagį apsaugininkams nesunku atpažinti. Be to, stengiamės įtartinų asmenų į diskoteką neįleisti”, – „Klaipėdai” sakė jis.
D.Okunevas teigė, kad „Honolulu” vagys vengia ir todėl, kad įėjimas į klubą nėra pigus, o vagišiai dažniausiai eina ten, kur įėjimas nemokamas arba kainuoja tik kelis litus.
„Be to, klube įrengtos kameros, tad, reikalui esant, galima įtariamąjį pamatyti vaizdajuostėje. Aišku, niekas nėra apsaugotas nuo vagysčių, juk gyvename Lietuvoje. Patarčiau savo turtą net diskotekoje laikyti arčiau savęs”, – sakė D.Okunevas.
Arnoldas Remeika