Vengrų specialistai sukūrė efektyvią vakciną nuo paukščių gripo viruso ir sėkmingai išbandė ją su gyvūnais. Tai penktadienį Budapešte pranešė Vengrijos epidemiologijos centro vadovas Laslas Buidošas (Laszlo Buidoso).
Pasak jo, vengrų virusologai jau aktyviai dirba, kurdami ir žmonėms skirtą vakciną. Jos ikiklinikiniai bandymai gali būti atlikti jau iki šių metų spalio. Paukščių gripo štamu H5N5 iki šiol paukščiai užsikrėsdavo nuo paukščių, o žmonės – tik retais atvejais. Kol kas sunku pasakyti, kaip mutuos virusas ir ar gauta vakcina bus efektyvi, jeigu žmogus užsikrės tiesiogiai nuo žmogaus.
L. Buidošas mano, jog Vengrijoje sukurtos vakcinos eksporto klausimas kol kas neaktualus, kadangi nėra atitinkamų gamybinių pajėgumų. Bet Vengrijos poreikius pagamintos partijos gali patenkinti. Vengrijos veterinarijos tarnybos stebi, kaip klostosi su paukščių gripu susijusi situacija kaimyninėse šalyse. Specialistai pasirengę prireikus suteikti pagalbą ir patiekti naujos vakcinos, kad būtų užkirstas kelias šiam susirgimui.
2005-08-19 11:25