Du žmones pražudęs ekspolicininkas nukentėjusiųjų šeimoms mokės kompensaciją

Buvęs Vilniaus kelių policininkas Darius Narinkevičius, kuris neblaivus sukėlė avariją ir taip pražudė du žmones, nukentėjusiųjų šeimoms turės sumokėti 350 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.
Apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti šiemet balandį Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo paskelbtą sprendimą, kuriuo kompensacija priteista žuvusiojo krepšinio trenerio Gedimino Ulio bei vėliau ligoninėje mirusios jo senelės Elenos Jankauskienės šeimoms.

Avarijos kaltininkas D.Narinkevičius šiuo metu pataisos namuose atlieka teismo skirtą pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę. Dėl amnestijos paskirtoji bausmė sumažinta ketvirtadaliu.

Buvęs pareigūnas turės sumokėti po 100 tūkst. litų žuvusiojo vaikams, 30 tūkst. litų žuvusiojo žmonai, 50 tūkst. litų žuvusiojo tėvui ir 70 tūkst. litų žuvusiojo motinai, kuri įvykio metu neteko ne tik sūnaus, bet ir savo motinos, ir beveik 34 tūkst. litų turtinės žalos žuvusiojo vaikams ir žmonai. Taip pat dviem žuvusiojo G.Ulio vaikams D.Narinkevičius kas mėnesį turės mokėti daugiau nei po 300 litų kiekvienam vaikui, iki jie sulauks pilnametystės, o jei mokysis toliau – iki 24 metų.

Lietuvos apeliacinio teismo kolegijos nuomone, Vilniaus apygardos teismas išsiaiškino visas bylai reikšmingas aplinkybes, tinkamai taikė teisės normas ir priėmė teisingą sprendimą.

D.Narinkevičiaus vairuojamas automobilis krepšinio trenerį G.Ulį mirtinai sužalojo 2001-ųjų rudenį. Vėliau nuo patirtų sužalojimų ligoninėje mirė G.Ulio senelė E.Jankauskienė.

Nelaimė įvyko 2001-ųjų metų spalio 28-sios naktį, sostinės Šeškinės rajone esančioje Gelvonų gatvėje, kai naktį taksi automobiliu po pobūvio Ulių šeima važiavo namo.

Artėjant vidurnakčiui, G.Ulys vieną taksi iškvietė žmonai su vaikais, kitą – savo tėvams su močiute. Sūnus nutarė palydėti tėvus iki namų.

„Netoli namų pamatėme, kad gatvė užtverta, blykčioja mėlyni žiburėliai. Toje vietoje įvyko avarija ir susidarė mašinų grūstis. Gediminas išlipo iš taksi pasižiūrėti, ar galime važiuoti toliau. Jis grįžo, ranka rodydamas, kad reikia važiuoti atgal. Ir staiga didžiuliu greičiu atlėkusi mašina rėžėsi į taksi. Nuo smūgio taksi užvirto ant kitų automobilių”, – teismui yra pasakojęs žuvusiojo tėvas Albertas Ulys.

Ekspertai nustatė, kad D.Narinkevičius viršijo leistiną greitį, mieste važiuodamas 78 kilometrų per valandą greičiu. A.Ulio pasakojimu, yra liudytojų, kurie patvirtina, kad D.Narinkevičius tą vakarą su draugais lankėsi sostinės centre esančiuose naktiniuose klubuose ir netrukus po susidūrimo prie vairuotojo priėję žmonės pasakojo, kad nuo sklido alkoholio kvapas.

Nuo pat šio įvykio tyrimo pradžios buvo įtariama, kad avariją sukėlęs tuomet Eismo priežiūros tarnybos kelių patrulių rinktinės vyresniojo policininko pareigas ėjęs D.Narinkevičius automobilį vairavo neblaivus.

Be kitų požymių, tai bylojo ir faktas, kad po avarijos praėjus net 4 valandoms Vilniaus priklausomybės ligų centre policininkui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – jo kraujyje rasta 1,89 promilės alkoholio.

Šioje įstaigoje taip pat konstatuota, jog G.Narinkevičius eidamas nesugebėjo laikytis krypties, negalėjo pastovėti užsimerkęs.

Bet šis įrašas atsirado tik 4 val. 30 min. O prieš tai, pusę pirmos nakties, automobiliu „Mazda” į taksi automobilį įsirėžęs D.Narinkevičius dėl nesmarkių sužalojimų buvo pristatytas į Vilniaus universitetinę greitosios pagalbos ligoninę.

Gydytojai suteikė jam būtinąją pagalbą, paėmė kraujo blaivumui ištirti ir policininkas buvo išleistas. D.Narinkevičius vėliau teigė, esą alkoholį dėl patirto streso vartojęs namuose ir tik po to buvęs atvežtas ištirti į Priklausomybės ligų centrą.

Po kurio laiko paaiškėjo, kad D.Narinkevičius į šį centrą vis dėlto buvo atvežtas ne iš namų, o tiesiai iš ligoninės.

Tačiau po savaitės byloje atsirado dokumentas, kad policininko kraujyje, avarijos naktį paimtame ligoninėje, alkoholio nerasta.

Po pusės metų trukusio tyrimo pareigūnai nustatė, kad avarijos kaltininko kraujo mėginys buvo sukeistas.

Kraują sukeitusioms medikėms buvo iškelta baudžiamoji byla.

Žuvęs 30-metis G.Ulys buvo Šarūno Marčiulionio krepšinio mokyklos treneris, anksčiau žaidė komandoje „Statyba”. Be tėvo liko du mažamečiai vaikai. Pasibaigus baudžiamajam procesui, kai D.Narinkevičiui buvo paskirta bausmė ir ją paliko galioti Aukščiausiasis Teismas, Ulių šeima pradėjo civilinį procesą, kurio metu reikalavo iš avarijos kaltininko pinigų vaikų išlaikymui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.