Penki didžiausi tėvystės mitai. 2 dalis

Visuomenėje yra ne vienas mitas apie tai, ką reiškia sąvoka „geras tėvas”. Tačiau jums nebūtina priimti juos už šimtaprocentinę tiesą. Atvirai kalbant, tai netgi toli gražu ne tiesa. Tad žvilgterėkime, kokie yra patys didžiausi tėvystės mitai ir kodėl neverta jais tikėti…

Antras mitas. Naujagimiams iš tikrųjų nereikia tėvo.

Tarp moters ir naujagimio, ypač jei ji jį žindo, užsimezga itin stiprūs ryšiai. Tai gali versti vyrą svarstyti, ar kūdikiui jo apskritai reikia? Be abejo, reikia. Tėvas yra svarbus asmuo kūdikio gyvenime. Būdamas su tėvu, kūdikis jaučiasi ramiai ir saugiai. Norėdami užmegzti tvirtus ryšius su kūdikiu, laikykite jį, sūpuokite, šnekinkite. Palaukite, kol kūdikis pavalgys – taip visas dėmesys bus skirtas jums. Be to, užsiėmimai su mažyliu po valgio leis jūsų antrajai pusei pailsėti.

Galite padėti maitinti kūdikį, jei jis maitinamas buteliuku. Netiesiogiai galite prisidėti prie kūdikio priežiūros, padėdamas antrajai pusei tvarkytis namuose. Darbų naštos palengvinimas bus įvertintas – moteris galės labiau atsipalaiduoti, būdama su naujagimiu. Atminkite, taip jūs padedate visai šeimai.

Trečias mitas. Vyrai nežino, kaip rūpintis mažais vaikais.

Tai didžiulis melas, kuris neleidžia tėvams užmegzti glaudžių santykių su kūdikiais ir kelia nereikalingą mamyčių nerimą, kad vyras negali pasirūpinti kūdikiu. Tai netiesa. Kiekvienas tėvelis mokosi tėvystės, kaip kiekviena mamytė – motinystės. Jei jūs leisite laiką su kūdikiu, būsite jautrus jo poreikiams, tikrai to išmoksite. Galite pasirinkti vieną kūdikio priežiūros užduotį, kuri bus tik jūsų. Tegul jūsų partnerė žino, kad jūs galite su ja susitvarkyti.

Ketvirtas mitas. Daug dėmesio vaikams skiriantiems vyrams nesiseka darbe.

Vyrai yra auginami, laikydami darbą kaip pagrindinį vertės ir savigarbos šaltinį. Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad vyrams, kuriems labiau rūpi šeima nei karjera, nesiseka darbe. Tačiau kultūrinės normos keičiasi. Vis daugiau vyrų tėvystę laiko svarbiausiu dalyku gyvenime. Kai kurie tėvai keičia karjerą į buvimą su šeima, nes jiems svarbi gyvenimo pilnatvė, kurią jie patiria tik būdami tėvais, visai ne todėl, kad jiems sunku įsitvirtinti darbo rinkoje. Vis daugiau vyrų jaučia, kad buvimas geru tėvu yra didelis pasiekimas gyvenime ir renkasi tėvystę prioritetu, nes patys to nori.

Penktas mitas. Jums lemta būti visai tokiam pat kaip jūsų tėvas.

Būsimam tėveliui jo paties tėvas tampa dar reikšmingesnis. Natūralu manyti, kad jūsų tėvo pavyzdys daro jūsų pasaulėžiūrai didelę įtaką. Tačiau jūsų tėvai nebūtinai turi būti vienintelis arba pats įtakingiausias pavyzdys. Tai tik vienas įtakos šaltinių. Pažvelkite į kitus, kurie supo jus, kai buvote mažas, įskaitant mokytojus, trenerius, draugus, dėdes, brolius ir taip toliau bei sukurkite savo tėvo etaloną.

Skirtingos kultūros tėvystę vertina skirtingai. Kai kuriose Afrikos tautose tėvas yra grupė vyrų, o ne vienas individas. Mūsų kultūroje buvimas geru tėvu reiškia aprūpinti šeimą būstu, maistu, vaikus – išsilavinimu. Jums reikia atrasti savo supratimą, ką reiškia būti geru tėvu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.