Kabule antradienį aukšto rango šalies ir užsienio valstybių pareigūnai atsisveikino su paskutiniu Afganistano karaliumi Mohammedu Zahiru Shahu (Mohamedu Zahiru Šahu), kuris per iškilmingą ceremoniją buvo palaidotas ant kalvos esančioje šventykloje šalia savo tėvo ir žmonos.
Sukilimo krečiamoje sostinėje žmonėms plūstant atsisveikinti su Tautos Tėvu vadintu buvusiu karaliumi, kurio 40 valdymo metų iki 1973-iųjų perversmo sutapo su vienu taikiausių periodų Afganistano istorijoje, mieste buvo imtasi itin griežtų saugumo priemonių.
Tarp užsienio svečių, prezidento rūmuose atidavusių paskutinę pagarbą velioniui karaliui, buvo Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Davidas Milibandas (Deividas Milibandas) ir Pakistano ministras pirmininkas Shaukatas Azizas (Šaukatas Azizas).
Atsisveikinti su M.Z.Shahu, kuris mirė pirmadienį būdamas 92 metų, taip pat atėjo Afganistano karališkosios šeimos nariai.
Vėliau karstas, uždengtas raudonos, žalios ir juodos spalvų Afganistano vėliava, iš prezidento rūmų buvo nugabentas į pagrindinę Kabulo mečetę.
Iš čia po laidotuvių apeigų M.Z.Shaho palaikai buvo nugabenti į mauzoliejų, kur jis atgulė amžinojo šalimais savo tėvo, karaliaus Nadiro Shaho, kuris buvo nušautas 1933 metais, ir žmonos Homairos, mirusios 2002-aisiais.
M.Z.Shahas Afganistaną valdė nuo 1933-iųjų iki 1973-iųjų, kai jį nuvertė pusbrolis ir svainis Mohammedas Daoudas (Mohamedas Daudas), paskelbęs Afganistaną respublika ir nutraukęs du šimtmečius trukusį Durrani (Duranių) dinastijos valdymą.
Po valstybės perversmo, kuris buvo įvykdytas karaliui atostogaujant Italijoje, Afganistane kilo tris dešimtmečius trukę karai. Baimindamasis žudynių, karalius išvyko gyventi į Italiją.
Kai po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių JAV vadovaujamos pajėgos nuvertė Talibano režimą, M.Z.Shahas 2002-aisiais grįžo į tėvynę kaip paprastas pilietis.
Karalius buvo vadinamas susiskaldžiusios šalies vienybės simboliu, o grįžęs iš tremties buvo pramintas „Tautos Tėvu”.