Interpeliacijai įstrigus konservatoriai skundžia sostinės merą VTEK

Interpeliacijai įstrigus Tėvynės sąjungos frakcija Vilniaus miesto taryboje sostinės merą liberaldemokratą Juozą Imbrasą skundžia Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

Konservatorius Vidas Urbonavičius antradienį kreipėsi į VTEK, prašydamas įvertinti galimą Vilniaus mero šantažą prieš savivaldybei priklausančios bendrovės „Šnipiškių ūkis” direktorių liberalcentristą Vaclovą Januškevičių ir buvusį Antakalnio seniūną konservatorių Algimantą Vaitkų.

„Faktų visuma pagrįstai leidžia manyti, jog Vilniaus miesto meras pažeidė (…) Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus pagarbos žmogui ir valstybei, skaidrumo ir viešumo, padorumo ir nešališkumo principus. Grubiai pamynė moralės ir etikos normas, bei darė spaudimą savivaldybės įmonės darbuotojui ir valstybės tarnautojui”, – krepimesi rašo V.Urbonavičius.

Jo teigimu, „Vilniaus miesto meras grubiai kišosi į valstybės tarnautojo veiklą, peržengdamas savo kompetencijos ribas”.

Įtarus, kad J.Imbrasas darbuotojus galimai renkasi bei atleidžia atsižvelgdamas į partinę priklausomybę, Tėvynės sąjunga šią savaitę su kitomis sostinės tarybos frakcijomis pradėjo diskusijas dėl interpeliacijos procedūros inicijavimo Vilniaus miesto merui.

Interpeliacija inicijuojama po to, kai sostinės bendrovės „Šnipiškių ūkis” vadovas V.Januškevičius Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai pateikė tris pokalbių su J.Imbrasu įrašus, kuriuose girdėti, kaip tarnautojas šantažuojamas.

Konservatorių teigimu, šantažu iš darbo buvo priverstas išeiti ir buvęs Antakalnio seniūnas A.Vaitkus.

Pats J.Imbrasas atmeta bet kokius kaltinimus.

Derybas dėl interpeliacijos J.Imbrasui konservatoriai pradėjo šią savaitę, tačiau jos įstrigo, nes Liberalų sąjūdis paragino sulaukti teisėsaugos institucijų vertinimo.

Trečiadienį konservatoriai ketina susitikti su Liberalų ir centro sąjungos atstovais.

Interpeliacijos iniciatoriai, siekdami pradėti nepasitikėjimo procedūrą, turi surinkti 17 miesto tarybos narių balsų iš 51. Tačiau norėdami galutinai pareikšti nepasitikį meru ir jį atstatydinti konservatoriai turėtų užsitikrinti ne mažiau nei 26 balsus.

Tuo tarpu opozicijai priklausančios partijos – Tėvynės sąjunga, Rusų sąjunga ir liberalcentristai – turi 21 mandatą.

Tarp pozicijos ir opozicijos atsidūrę liberalai sostinės taryboje turi 4 vietas. Jie iš dalies deklaruoja paramą valdančiajai koalicijai, nes už tai yra gavę vieną iš keturių sostinės mero pavaduotojų postų, kurį šiuo metu užima Arūnas Štaras.

Po vasarį vykusių savivaldos rinkimų Vilniaus mieste valdančiąją koaliciją sudarė nušalintojo prezidento R.Pakso vadovaujama partija „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai), socialdemokratai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.