Siūlyti skelbti pirmalaikius parlamento rinkimus buvo „natūralus sprendimas”, savaitraščiui „Ekstra” pareiškė ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas.
„To padaryti nepavyko, bet Seimui suteikta galimybė pagalvoti, ar jis dar gali dirbti”, – sakė G.kirkilas.
Pasak jo, Seimas, kuriam pateikti svarbūs įstatymų projektai, bergždžiai ginčijasi darbotvarkės klausimais.
„Kaip tai atrodo? Blogai. O blogiausia tai, kad kompromituojasi ne tik Seimas, bet kartu ir Vyriausybė”, – parlamenmtarų atmestą socialdemokratų siūlymą paleisti Seimą aiškino G.Kirkilas.
Paklaustas apie socialdemokratų blaškymąsi formuojant koalicijas Vilniaus misto taryboje, partijpos pirmininko pavaduotojas G.Kirkilas sakė, kad „kad partijoje vyksta kartų kaita, ji rengiasi savo naujo lyderio rinkimams, tad, esant tokiai padėčiai, diskusijos tampa gerokai aštresnės”.
„Yra įvairių žmonių, kurie jau mato save lyderiais, todėl tiesiog vyksta natūrali demokratinė kova”, – teigė jis.
G.Kirkilas palankiai atsiliepė apie ligšiolinį bendradarbiavimą su opoziciniais konservatoriais, kuris sudarė prielaidas veikti mažumos vyriausybei.
„Tas faktas, kad, nepaisant įvairių ginčų ir nesutarimų, jau devynis mėnesius egzistuoja mažumos Vyriausybė, labai teigiamas. Vien tai jau yra mūsų politinio gyvenimo vertybė. Manau, kad šis bendradarbiavimas galėtų tęstis ir toliau, tačiau tik reikėtų laikytis konkrečių susitarimų. Mūsų susitarimas su konservatoriais, kuris leidžia laikytis mažumos Vyriausybei, pagrįstas biudžetu, paskirų sričių reformomis. O visi kiti dalykai leidžia konservatoriams išlikti opozicine partija, turėti savo nuomonę, mums – savo”, – sakė G.Kirkilas.
Jis atkreipė dėmesį, kad aštrus ginčas tarp jų kilo tik dėl to vadinamojo VSD skandalo. „Ir šioje vietoje negaliu sutikti su A.Kubiliumi, kuris primygtinai verčia Vyriausybę į šį skandalą įsitraukti ir „veikti ryžtingai”. Tačiau Vyriausybės kompetencija šiuo klausimu labai ribota arba jos beveik nėra. Mūsų požiūriai čia nesutampa iš esmės. Aš manau, kad
politikai neturi teisės kištis į teisėsaugos institucijų veiklą, o A.Kubilius mano kiek kitaip. Tačiau kitais klausimais mes juk galėtume bendradarbiauti”, – mano premjeras. „Konservatoriams reikėtų apsispręsti, ką jie nori daryti”, – pridūrė jis.
G.Kirkilas dar kartą deklaravo visiškai pasitikintis savo patarėju Abinu Januška, su kuriuo jam tekę dirbti ties įreikšmingais valstybei užsienio politikos iššūkiais, o konservatorių aiškiau nepagrįstus reikalavimus jį nušalinti pavadino „lengvu politiniu šantažu”.
„Tai visiškai nepriimtina. Mano patarėjų korpusas yra tik mano reikalas, aš už juos atsakau”, – pareiškė ministras pirmininkas.
G.Kirkilas taip pat teigė dar galutinai apsisprendęs, ar sieks pakeisti Algirdą Brazauską socialdemokratų partijos lyderio poste.
„Partijoje vyksta vidinė partinė diskusija, ieškome tokio lyderio, kuris galėtų suvienyti partiją. Aš pats dar tikrai nesu apsisprendęs, nors tokiomis mano kalbomis ir niekas netiki. O mažumos Vyriausybės darbas juk tikrai gana sudėtingas ir komplikuotas. Ir dar atimantis labai daug laiko. Suprantama, kad klasikinis atvejis – premjeras tampa ir partijos pirmininku, tačiau gyvenime būna ir kitokių atvejų”, – sakė G.Kirkilas.
Paprašytas prognozuoti artimiausio laikotarpio Lietuvos politinį žemėlapį, G.Kirkilas sakė, kad socialdemokratai ir konservatoriai jau yra įsitvirtinę, turi savo nišą, rinkėjus, ir šios partijos dominuos ir būsimame parlamente.
„Klausimas tik vienas – kiek pozicijų užleisime populistams. Dėl to man ir kelia nerimą nereikalingi tarpusavio ginčai su konservatoriais, nes jais plečiame ar valome takus populistams”, – sakė G.Kirkilas.
Eiliniai Seimo rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų rudenį.
Nuo kada Kirkilas pradėjo turėti savo nuomonę?Ar po Pociaus išsaugojimo.