Kaip dažnai reikia imtis kardinalių interjero pertvarkymo darbų, pataria psichologai.
Neplanuoti pokyčiai būtini, jei namuose jaučiatės nejaukiai ir nuolat perstatinėjate baldus; būtina pabėgti nuo slogių minčių – po artimojo netekties, atleidimo iš darbo, skyrybų.
Ar reikia išmesti senus daiktus?
Griežtai nusitekiti, kad visa, kas sena, keliaus į sąvartyną, nereikėtų. Pamėginkite seną, bet širdžiai mielą spintą (kėdę, stalą) priderinti prie naujo interjero. Arba išvežkite į sodą.
Argi taip svarbu teisingai padaryti remontą?
Žinoma. Kad ir kaip žiūrėsite, visa, kas yra namuose, žmogų veikia. Buvo atvejų, kai ilgus metus kartu gyvenusios poros, pagyvenusios kelis mėnesius naujuose apartamentuose, išsiskyrė. Ir atvirkščiai: bevaikės šeimos įsigudrino „įsitaisyti” vaiką persikėlusios į į teisingo planavimo interjerą.
Orientuojamės pagal… televizorių
Iš mėgstamos televizijos laidos galima nuspėti, ar būtina jums imtis remonto ir kokio būtent.
Jei su pasimėgavimu žiūrite tik sporto laidas arba vien nuomojatės vaizdajuostes – esate judri permainas mėgstanti asmenybė. Jums patinka stebinti aplinkinius – bute pristatote ekstravagantiškų lempų, statulėlių, prikabinate kaukių ir pan. Be to, jūsų visai neslegia amžinas remontas: vieną kambarį baigėte – imatės antro…
Kad nešvaistytumėte pinigų nuolat ką nors pirkdami būstui pakeisti, pamėginkite įsigyti širmų, o baldams – nuimamų užvlkalų. Tapetus geriausia rinktis vinilo – juos galima dažyti. Jūsų interjeras turi būti kiek įmanoma „lankstesnis”.
Jei jums svarbiausios – žinių laidos, savo būstą vertinate vienareikšmiškai: „Mano tvirtovė”. Nemėgstate išskirtinių interjerų, renkatės ramius tonus ir vienodumą. Jums svarbiausia saugumas.
Išties jaukiai pasijusti galėsite ne pakeitę ką nors iš esmės, o įstatę langų grotas, įsirengę signalizaciją, vaizdo stebėjimo kamerą, vietoj perregimų užuolaidų pakabinę žaliuzes, į duris įstatę kodinę spyną. Bet nepamirškite, kad tapetus reikia keisti kas 6-7 metus.
Jei dievinate serialus, kuriuose rodoma, kaip pakeisti namų interjerą, arba mėgstate filmus, kuriuose rodomi prabangūs namai, žinoma, kyla noras padaryti taip, kad gyventumėte kaip pasakoje. „Ten” galima. Jūs irgi norite…]
Deja, viskas, ką matome filmuose, tėra dekoracijos. Atsipalaiduoti tokiuose interjeruose nepavyktų. Todėl pabandykite nusipirkti ką nors sau, o ne daiktą, kuris buvo Chosė Antonijaus namuose ar Milagros (Mersedesos, Luizos ir t.t.) miegamajame. Psichologai seniai įrodė, jog būtent moterys dėl išlavintos intuicijos geriau supranta, ar ta sofa tiks į kambarį, ar vonioje derės būtent tokios spalvos plytelės.
„Snobo kino” ir kultūrinių laidų per LTV gerbėjai – kūrybingos nuolat ieškančios asmenybės. Įrengiant interjerą joms iki galo įtikti neįmanoma.
Idealiausias variantas – kambarys studija. Jokių pertvarų, vien erdvė. O remontą vis dėlto geriausia patikėti profesionaliam dizaineriui – kas kitas geriausiai jus supras?
Truputis skaičių
5 metai – pagal higienos rodiklius, būtent po tiek metų verta imtis atnaujinti butą, daryti kosmetinį remontą.
15 metų – vidutiniškai tiek „gyvena” statistinio lietuvio interjeras. Tai tarpas tarp kapitalinių remontų.
30-35 metai – tiek „gyvena” tikrai kokybiškas interjeras. Jei žmoui jame jauki ir gera, jis net per kosmetinį remontą paliks neliestus 90 procentų interjero.