Kaip plaka japonų širdys

Nuo rugpjūčio vykstantį kultūros renginių ciklą „Japonija-Lietuva” rytoj užbaigs japonų tradicinės muzikos koncertas „Taip plaka Japonijos širdis”

Japonijos ambasada Lietuvoje, inicijavusi ciklą „Japonija – Lietuva”, per keturis mėnesius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovams pristatė septynis renginius, skirtus Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 15-osioms metinėms. Tai jau antras toks renginys, pratęsiantis 2000 metais pradėto japonų kultūros ciklo tradiciją.

Vilniaus kongresų rūmuose rytoj per koncertą „Taip plaka Japonijos širdis” skambės japonų tradicinės bei šiuolaikinės muzikos melodijos ir ritmai, atliekami jaunų, bet jau pripažintų Japonijos muzikantų. Tai styginių instrumentų (galingo garso ir jausmingo tembro trijų stygų liutnia) virtuozai Yutaka Oyama, Mitsumasa Oyama, Mitsuyoshi Oyama, būgnininkai Takuya Kato ir Ryohei Kato, meistriškai mušantys storuosius būgnus, kuriais atliekama liaudies, klasikinė bei šiuolaikinė muzika. Į Lietuvą atvykusi fleitininkė Makiko Ishitaka supažindins su išilgine bambukine fleita, paplitusia Japonijoje VII amžiuje, ir skersine fleita, kuria atliekama liaudies muzika.

Per koncertą skambės žinomų liaudies dainų aranžuotės, originalios kompozicijos, improvizacijos, daugelį jų sukūrė Vilniuje viešintys muzikantai. Juos išgirs klausytojai, pasirūpinę kvietimais, kuriuos dovanoja Japonijos ambasada Lietuvoje.

Muzikos mėgėjus turėtų sudominti ir šiandien 15 valandą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokykloje vyksiantis susitikimas su muzikantais – bus ir daug muzikinių improvizacijų.

Pasak Japonijos ambasados Lietuvoje darbuotojos Gabijos Žukauskienės, šių metų kultūrinių renginių ciklas prasidėjo įspūdinga paroda „Šiuolaikinių Japonijos dailininkų parafrazės Toshusai Sharaku (XVIII a.) grafikos tema”, per kurią klaipėdiečiai buvo supažindinti su garsaus grafiko reprodukcijomis ir beveik trisdešimties šiuolaikinių dailininkų kūryba. Vilniaus ir Kauno žiūrovai susipažino su parodomis „Japonija – lietuvių menininkų akimis”, kurias parengė tolimojoje šalyje viešėję ir ten kūrę dailininkė Miglė Lebednykaitė bei fotomenininkas Arūnas Baltėnas. Surengti paskaitų apie Japoniją ciklai, pristatytos klasikinio japonų kino programos, įvyko Tomo Kutavičiaus ir Violetos Palčinskaitės operos-poemos „Gyvatės akys” premjera. Koncertas „Taip plaka Japonijos širdis” – muzikinė šventė, užbaigianti ne taip dažnai Lietuvoje japonų meną pristatantį renginį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.