Pinigus verta patikėti žinovams

Sėkmingai investuoti gali ir nedideles pajamas gaunantys žmonės.

Norintiems taupyti ir iš to pasipelnyti bankininkai jau siūlo investuoti ne tik į terminuotus indėlius, obligacijas, bet ir į investicinius fondus – obligacijų fondus ir akcijų fondų fondus.

Visai nebūtina būti specialistu ir žinoti apie visas pasaulio akcijas. Tai daryti galima patikėti specialistui, kuris tinkamai įvertins investavimo riziką ir laiku parduos nepelningas akcijas, investuos į perspektyvius fondus.

Net pralaimėjęs turėsi

Investuoti į akcijų fondų fondus DnB NORD bankas pasiūlė dar visai neseniai. Šį investavimo būdą galima rinktis jau nuo rugsėjo pirmosios.

Iki lapkričio 21 dienos fondas uždirbo 5,6 procento pelną.

Akcijų fondų fondai yra investuojami ne tiesiogiai į akcijas, bet į kitus fondus, investuojančius į akcijas. Taip investicijos paskirstomos į viso pasaulio akcijų rinkas.

Besibaiminantiems rizikuoti yra siūloma rinktis tarpinį variantą – akcijas, susietas su obligacijomis.

Jų pelnas apskaičiuojamos išvedus vidurkį nuo buvusio pelningumo iki kurio pakilo. Todėl net ir blogiausiu atveju bus atgaunama dalis pinigų.

Lošti iš besivystančių šalių

Specialistai pataria investuoti į augančias Europos, Japonijos ir BRIK (Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos) rinkas.

Ženklų BRIK šalių akcijų rinkų kilimą lėmė augančios naftos ir žaliavų kainos. Pastebimas ir šių šalių spartus investicijų augimas. Per pirmą šių metų ketvirtį tiesioginės užsienio investicijos į šiuos regionus pasiekė 23 milijardus dolerių.

Tuo tarpu 2005 metais TUI siekė 20 milijardų dolerių.

Augančių ekonomikų šalims kapitalas padėjo sukurti sėkmingą eksporto verslą. Tai sąlygojo naujų darbo vietų sukūrimą ir vartojimo augimą. Tačiau BRIK šalių ekonomikos smukimui gali atsiliepti nestabili politinė situacija.

Tuo tarpu JAV yra pastebimas gerokas ekonomikos lėtėjimas. Tai lėmė gyvenamųjų namų kainų stabilizacija, vartojimo mažėjimas. Artimiausiu metu gali silpnėti ir valiuta.

Ilgiau – pelningiau

Lietuvos finansų analitikų asociacijos prezidentas, bendrovės DnB NORD „Investicijų valdymas” generalinis direktorius Mindaugas Vaičiulis teigė, kad investuoti reiktų ne trumpiau nei metus.

„Parduodant vertybinius popierius neišlaikius jų vienerius metus, valstybei nuo pelno yra sumokamas 15 procentų mokestis. Prarasti 15 procentų yra neprasminga. Bet staiga prireikus pinigų investuotojas vertybinius popierius iš bet kurio fondo gali parduoti per keletą dienų”,- teigė jis.

Investuojant į akcijų fondų fondus, M.Vaičiulio teigimu, iš trejų metų nuostolingi pasitaiko tik vieneri. Todėl per trejus metus tikimybė patirti nuostolių yra maža.

Tikėtinas ilgalaikis akcijų fondų fondo metinis pelningumas yra 10-12 procentų.

Įvertina riziką

Investuojant į akcijų fondų fondus, yra mokami didesni nei investuojant į obligacijų fondus investavimo mokesčiai.

„Šiek tiek didesnis mokestis yra imamas todėl, kad akcijų fondų fondus yra sudėtingiau valdyti. Bet kadangi yra patariama investuoti dvejiem-trejiems metams, klientas dėl to nenukenčia. Už investavimo valdymą išskaičiuojamas 1 procento valdymo mokestis, todėl per trejus metus jis „suvalgo” tik 0,33 procento pelno per metus”,- teigė jis.

Jauniems žmonėms M.Vaičiulis pataria investuoti periodiškai tam tikrą sumą pinigų, pavyzdžiui, po šimtą litų, ir taupyti pasirinkus akcijų fondą.

„Per penkerius metus žmogus ne tik sukaups didžiulę sumą. Investuojant į akcijų fondą, yra galimybė uždirbti daugiausiai iš visų taupymo būdų, kurie yra siūlomi šią dieną”,- sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.